Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Bajcsy genetikai tanácsadáson...

Bajcsy genetikai tanácsadáson min múlik, hogy mikorra kapok időpontot mintavételre?

Figyelt kérdés
Előzetes rossz eredmény, anya életkora, stb. mennyire számítanak?
2016. febr. 23. 16:28
1 2
 1/20 anonim válasza:
Amikor először megjelensz náluk, a kérdések és az uh után már adják is az időpontot. Ha a mintavételre gondolsz, akkor nem az anyai életkor számít, hanem a magzat kora. Ha rossz eredmnyed van vagy magasabb az életkorod, akkor tuti kiírnak időpontra.
2016. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Beutalóval megyek 12 hetes terhességi korban, 41 évesen. Csak a korom indokolja, nem volt még előzetes vizsgálat.

Eltérő infókat láttam a neten, hogy mikorra adnak időpontot, van, akinek 1 héttel későbbre adtak, másnak két héttel későbbre. Van, aki állítja, hogy előreveszik a 40 felettieket a magasabb kockázat miatt. Ezért érdeklődöm, hogy min múlik vajon...

2016. febr. 23. 18:58
 3/20 anonim válasza:
Én 37 ill. 39 évesen mentem hozzájuk. Csak az életkorom miatt küldtek el. Elöbb van egy "családfa" kutatás. Hol hány gyermek van, van-e valami bajuk stb. Majd átküldenek az uh-ra a szomszéd szobába. Mindenképp fel fogják ajánlani a vizsgálatot. Csak rajtad múlik, hogy elfogadod-e vagy sem. Én 10 hetesen mentem és kb. 2 hét múlva kaptam.
2016. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Bocsi, szerintem félreérthetően fogalmaztam. Az nem kérdés, hogy elfogadom, hiszen én kértem a vizsgálatot. (A nőgyógyászommal átbeszéltük a lehetőségeket, és a CVS mellett döntöttem).


Annak alapján, amit különböző fórumokon olvasgattam, van valamilyen szempontú sorrendiség, hogy kinél milyen gyorsan végzik el a mintavételt, pl. a magasabb kockázatúakat veszik előre. Arra gondoltam, hátha ezzel kapcsolatban tud valaki érdemi információval szolgálni.


De azért köszi, hogy válaszoltál. :)

2016. febr. 23. 19:22
 5/20 anonim válasza:
Nincs ilyen sorrend. A terhesség korát nézik és nem azt hogy te idősebb vagy és fontosabb lehet.
2016. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az utolsó írta.Én 20 hetesen voltam. Ha beteg a baba 24.terhességi hétig szakítható meg a terhesség.Ezért nézik a baba korát.
2016. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az ultrahangon mit néznek? Azt mondták telefonban, hogy a lepény helyét. Tarkóredőt, orrcsontot itt nem néznek?
2016. febr. 24. 09:16
 8/20 anonim ***** válasza:

Magára a mintavételre akkor kapsz időpontot amikor a lepény helyzete alapján lehet venni lepény szövetet. Ha mellső fali akkor akár 12 hetesen is mehetsz -ha van még hely- ha hátsó fali akkor csak később.

Mindent néznek, de a méhlepényt máshol nem szokták és ezen múlik nagyrészt az időpontod.

A mintavétel után vesznek előre ha rossz az UH-od, vagy nagyon rossz a kockázatod vagy ha idősebb vagy.

2016. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

# 8: Á, nagyon szépen köszönöm! Így már mindent értek!

Valóban mondták telefonban, hogy a lepény helyzetétől függ, hogy mikor lesz a mintavétel, de ezt nem értettem.

Meg most már a sorrendet is kezdem kapiskálni...


Akkor ott dől el minden, mert előzetes eredményeim még nincsenek. 11 hetesen a dokim már méricskélt tarkóredőt, de azt mondta, még túl kicsi a baba ahhoz, hogy hiteles legyen az eredmény. Így számot nem tudok, csak annyit, hogy nagyon határérték körül van...

2016. febr. 24. 10:03
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, ott dől el. Mész tanácsadásra, ott csak annyit kell mondani, hogy szeretnéd-e vagy sem, vagy gondolkodsz rajta. Utána visszaülsz a folyosóra, majd bemész UH-ra. Ott megnézik a babát, meg is mutatják és elmondják, hogy lesz a mintavétel. Ott beszéled meg az időpontot.

Mintavétel után meg kb. egy hétig semmit nem lehet tudni, mert addig nőnek a sejtek. Utána nézik a mikroszkópban.

Mikor mész? :)

2016. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!