Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor érdemes legelőször...

Mikor érdemes legelőször elmenni az orvoshoz pozitív teszt után?

Figyelt kérdés
Most vagyok utolsó havi szerint 5+4. Holnap már érdemes elmenni?
2016. febr. 24. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Legkorábban 6 hetesen van pulzálás de inkább 7. Inkább jövő hét végén menj vagy azután. Most max petezsákot látna az orvos.
2016. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráérsz két hét múlva.
2016. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy csak a hatodik héten lehet hallani a kicsi szívét, de a munkahely miatt gondoltam, hogy bejelentem korábban, mert eléggé rosszul vagyok már most és talán jobb alátámasztani egy orvosi szakvéleménnyel. Ti mit gondoltok?
2016. febr. 24. 07:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi gond, akkor egy hetet meg siman varhatsz. De ha birod, akkor masfel hetet is.

En az elso gyerekkel voltam koran orvosnal, akkor 5+6 hetes voltam es 5 percig az uh elott arra keszitett fel az orvos, hogy szerinte meg semmit nem fogunk latni, marmint max petezsakot, vagy jelet a terhessegnek, de nagy esellyel szivmukodes meg nem lesz. Csak azert voltam optimista, mert nem kozepidoben volt ovulaciom, hanem 2-3 nappal korabban.


Es vegulis mar pulzalt a szivcso. De szerintem ha 2-3 nappal korabban megyek, akkor tenyleg nem lattunk volna semmit.


A masodik es harmadik terhessegemnel epp emiatt mar nem is mentem ilyen hamar, mert szerintem az is frusztralo, ha visszahivnak. A magandoki persze orommel keszit uh-t akar hetente is.

De sztk-ban a baratnomnek nem is neztek meg, amikor 6 hetesen ment, visszarendeltek ket hettel kesobbre.

2016. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nezem, hogy kozben irtal.

Elvileg azt, hogy elo terhesseg nem irjak ki szakvelemenyre addig, amig nincs szivmukodes, csak azutan. Addig max annyit, hogy terhesseg gyanuja. De hogy ez mire eleg a munkahelyen, azt nem tudom. Egyebkent is szerintem a haziorvos ir ki, ha betegszabadsagra akarsz menni.

A haziorvosnak viszont az elejen annyi is eleg lehet, hogy elmondod mi a problemad, nagyon rosszul vagy a terhesseg miatt, nem birsz dolgozni igy es van ra esely hogy igy is kiir 1-2 hetre szerintem. Kozben pedig mar lesz ertelme ultrahangra menni.


De hogy oszinte legyek en ilyen helyzetben nem voltam, csak igy tunne logikusnak. De hatha a tobbiek jobban tudjak.

2016. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem sem az első terhességem, de én sem jártam még soha így, valahogy sokkal könnyebb volt a többit elmondani a régebbi munkahelyeimen. Most nagyon izgulok, ideges vagyok miatta.
2016. febr. 24. 08:08
 7/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász ilyenkor még nem tud felvenni táppénzre, nincs miért. Ahhoz igazolt terhesség (szívhang) kell és valamilyen indok a tartós táppénzre (ilyet szoktak találni).

Egyelőre a háziorvos tud felvenni táppénzre, a rosszullét indokolja ezt.

Szerintem felesleges még nőgyógyászhoz menni.

2016. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szertnék táppénzre menni, terveim szerint végig dolgoznék.
2016. febr. 24. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A pozitív teszt után én 2 hetet vártam, szerintem érdemes ennyit, ha nincs semmi gond!

Boldog babavárást!

2016. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!