Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a teendőm, ha van a nőgyógy...

Mi a teendőm, ha van a nőgyógyásztól pozitív szívműködésről papírom?

Figyelt kérdés
Leírná valaki részletesen? A védőnő (bár csak hallomásból tudom), nem áll a helyzet magaslatán. Hová, kihez kell mennem a 18. hétig?
2016. márc. 4. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Márpedig őt kell felkeresned először.
2016. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
először is, a terhesség tényét megállapító papírral, a rizikóbesorolással menj el a védőnőhöz. Ő felvesz a rendszerbe, megkapod a beutalót a kötelező vérvételekre(vércsoport, HBSAG) megkapod a kiskönyvedet, amibe majd a vizsgálatokat dokumentálják. Megméri a kezdő súlyodat, vérnyomásod, haskörfogatot. Úgy készülj, hogy ez elég hosszadalmas, kb fél, háromnegyed órás program.
2016. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a védőnőhöz kell először menni, és amit hallasz annak ne dőlj be, sokan zsigerből utálják ám a védőnőket, néha okkal, néha csak azért mert azt hiszik nekik már nem lehet újat mondani. légy hozzá kedves, légy nyitott, értelmes, ez a maximum amit tehetsz, mert felkeresned muszáj, ő adja a kis könyvet, ami az alapja az egész terhesgondozásnak.
2016. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez így volt (Budapesten) nemrég, de szerintem ez is kerületenként és orvosonként változó:


1. Elmentem az SZTK-ba, 2 héttel a kimaradó menzeszem után. Kaptam ott papírt a terhességről (nem kaptam viszont rizikóbesorolást). Viszont azt mondta, a 12. hétig ne menjek, ha nem államiban csináltatom a kombinált tesztet, mert most ez az új ajánlás (a vetélések miatt).


2. Elmentem az első trimeszteri vérképre + vércsoport és ellenanyag vizsgálatra a 8. héten az SZTK-ba, a háziorvos adott beutalót (de amúgy van a kiskönyvben is, amit ki tud tölteni).


3. Magánban csináltattuk a kombinált tesztet, betöltött 12. héten. A kombiteszt eredményével mentem a védőnőhöz, adott kiskönyvet. Mondta, hogy a dokik nagyrésze azt sem tudja, mi az a rizikóbesorolás, ne aggódjak, ideadja a kiskönyvet. (azt egyébként már nem kötelező leadni az anyaságihoz, elég a dokidtól igazolás a terhesgondozásról).


4. Aztán, a 18-19. héten volt a 2. genetikai uh.


38hkm

2016. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Hiába van egységes szabályozás, településenként, kerületenként annyira más, hogy jobban jársz, ha leírod, hogy TE hol vagy.


Magánorvos állapította meg a terhességem, a lelettel kerestem fel a védőnőt, ő kiállította a kiskönyvet és eligazított, hogy körzetileg mely (sztk-s) nőgyógyászhoz tartozom. Őt kellett felkeresnem, ő állított ki minden beutalót (belgyógyászhoz ekg-ra, vérvételekre...stb.), a háziorvost nem kellett felkeresnem. A védőnő pedig csak súlyt és vérnyomást mért az egész terhesség alatt (vizeletet a labor ellenőrizte).

2016. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
látom jól lepontoztátok a védőnőként adott válaszom..de ti biztosan jobban tudjátok...
2016. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

6-os, ugyan én nem pontoztalak, de nem mindenhol ad a védőnő beutalókat. Amikor a magán nőgyógyászom adott igazolást a szívhangról, és mondta nekem, hogy majd a védőnőm ad beutalókat mindenhová, és én elmentem a védőnőhöz, az "leszúrt", hogy ők nem adhatnak sehová sem beutalót, ezt én hogy gondolom. Nekem csak a kiskönyvet töltögeti, méregeti a súlyomat, vérnyomásmat, és semmi mást nem csinál.


A kérdezőnek: menj el a papírral a védőnőhöz, ő kiadja a kiskönyvet. Én szóltam a házidokinak is, hogy mi a helyzet, nekem ő adott beutalókat vérvételre, vizeletvizsgálatra, EKG-ra. A vér- és vizeletvizsgálatot meg kell csináltasd a 12. hétig. Beutalót adhat a nőgyógyászod, vagy a háziorvosod, esetleg a védőnőd(?).

A 12. heti genetikai ultrahangra is el kell menned. Ez nagyon fontos. Beszéld meg a nőgyógyászoddal, nálatok hogy van. Nálunk az SZTK-ban nem kell rá időpont, csak odamész, és megcsináltatod, de van ahol, kell rá időpont. Ehhez nagyon jó UH készülék kell, ezért nem minden doki/magándoki tudja megcsinálni.

Én magánúton, az Istenhegyi géndiagnosztikán csináltattam, kombinált teszttel összekötve.

Ezután megbeszélitek a dokival a következő UH-t. Ha van bármi probléma, vagy csak ez a szokása, visszahívhat korábban is ellenőrzésre, ha nem, akkor megbeszélitek, mikor menj a 18. heti UH-ra.

2016. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, nálunk mi adjuk a vérvételes beutalókat, segítünk időpontot egyeztetni, mérjük ugye a súlyt,vérnyomást, haskörfogatot, magzati szívhangot, cukrot igény szerint... És akikekkel eddig találkoztam mind így csinálták, bár igaz hogy nem főváros, hanem kisváros. Akkor ezek szerint ekkora eltérések vannak.
2016. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!