Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 0,710mOL/L értékü TSH tényleg...

0,710mOL/L értékü TSH tényleg ennyire rosz eredmény?

Figyelt kérdés
Az első trimeszteres eredményem lett a fent írt szám. Anyósom teljesen kiakaszt h ez nem jó eredmény és e miatt bízok sokat és mennyei vissza újjat nézetni. ( 26. Hét végére híztam 12 kilót, de mióta gravida helyett mást szedek, pontosan 6 hete alig híztam 2 kilót)

2016. ápr. 1. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 0,4-4 között normális, úgyhogy neked jó. Ha valakinek magasabb akkor beszélünk pajzsmirigy alulműködésről, ilyenkor szoktak hízni. A te értéked ettől messze van. Nyugi! Javítsátok ki, ha tévedek!
2016. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyósod milyen orvos? Endokrinológus netán? Mindkét terhességemben az első trimeszterben a béka feneke alá ment a TSH, pedig alapból alulműködéses vagyok, szedek is rá Letroxot. Aztán szépen visszaállt a megszokott 1,5 körülire, nem variáltunk semmit a gyógyszerrel.
2016. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Védőnő....
2016. ápr. 1. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
A védőnőket inkább hagyjuk, tisztelet persze a kivételnek... Alacsony TSH-val egyébként fogyni szokás, mivel akkor alacsony, ha pörög a pajzsmirigy. Szóval az, hogy az általa rossznak vélt TSH-t így hozza összefüggésbe a hízással is csak azt támasztja alá, hogy fingja sincs, miről beszél. Ne foglalkozz vele! Majd orvos megnézi a leletedet, de szerintem semmi baj nincs vele. (Letroxos válaszoló voltam)
2016. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy fölidegelt anyósod, hogy előkapartam a terhes leleteimet. :))) Kérlek szépen első trimeszterben nekem 0,31 volt, vagyis kevesebb mint fele a tiédnek!!!! Mégis tökéletesen megfelelt az endokrinológusomnak! Nekem az alulműködés miatt trimeszterenként néztük.


Első trimeszter: 0,31

Második trimeszter: 1,29

Harmadik trimeszter: 1,24

Szülés után egy hónappal: 1,57


Első terhességemben is ugyan ez volt, az első trimeszterben lezuhant. Ne aggódj!!!!!

2016. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nagyon "okos" természete van... De csak kihúzni ép idegekkel a szülési! :)
2016. ápr. 1. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyakorló pajzsmirigyes vagyok, ez az érték nagyon jó, ne aggódj! 2,5-ig jó kb a TSH, felette egy jó endokrinológus mér hormonpótlást ír ki (tudom, hogy 4 a labor ref. érték, de ennek sajnos semmi köze a való élethez, szó is van róla, hogy leviszik 2,5-re). Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy ilyen TSH-val nem lehet pm alulműködésed (nekem 0,8 most a TSH-m, de még mindig erősek a tüneteim).
2016. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. ápr. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!