Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti megértenétek? Vagy bántó a...

Ti megértenétek? Vagy bántó a viselkedésem?

Figyelt kérdés
Pár hetem van a szülésig. Nem tudom, hogy miért, remélem, csak a hormonok, de az utóbbi hetekben agyamra mennek azok, akikkel csak a terhességemről lehet beszélni. A hogy vagytok, mi újság kérdés rendben van, itt én döntöm el, mit és mennyit beszélek magunkról, de a folyamatos faggatózás, pláne, ha az illető tényleg MINDENRŐL tudni akar, megőrjít. Nem vagyok depis, várom a babánkat, de még nem körülötte forog az életem. Konkrétan van egy barátnőm, aki tavaly szült, és hetente hív, és folyamatosan csak a terhességről, a szülésről, és az utána következő hetekről tud beszélni, egyszerűen sok. Az utóbbi időben, már nem veszem fel neki, pedig nyilván csak meg kéne említenem neki ezeket. Szerintetek megbántanám? Nyilván mivel otthon van a babájával neki sincs sok témája, de én nem vagyok (még) ebben a rózsaszín/lila ködben a baba miatt, mint ő.
2016. jún. 21. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

" de én nem vagyok (még) ebben a rózsaszín/lila ködben a baba miatt, mint ő."


3 éves fiam van, én sosem voltam...

Attól, hogy gyerekem lett, még kellett a felnőtt társaság, az értelmes beszélgetés emberekkel. Információ a külvilágról.

Dobj fel más témát a barátnődnek, és ha mindig visszakanyarodik a gyerektémához, rázd le.

Ennyi.

2016. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szülés után csak rosszabb lesz... Engem is diegesített szülés előtt, mikor kérdezték, hogy hogy van, meg mit csinál a baba? Most terhesség alatt aozn kívűl, hogy rugdos, mit lehet erre mondani? Szülés után jobb eyg fokkal, akkor azért többet lehet róla mesélni, de egy idő után unalmas csak erről beszélni, főleg olyannal, akinek nincs babája, annak hiába mesélem, hogy mennyit evett, vagy mennyit nőtt, mert úgysem igazán érdekli szerntem. Amúgy meg kb minden napunk egyforma, eszik, alszik, sétálunk, kb ennyi... De másról már nem is lehet beszélni?
2016. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen megértelek. Ez a harmadik terhességem, de az előző kettőnél is már idegrohamot kaptam attól, hogy néhány ember számára szinte megszűntem értelmes, önálló lényként létezni onnantól, hogy megtudták a babát. Csupán egy nagy hasnak tekintettek, és semmi másról nem voltak hajlandóak velem társalogni, csak a hasam méretéről, meg hogy mikorra vagyok kiírva, rosszul vagyok-e már/még, megvettem-e már a cuccokat...stb.

Szerintem finoman tudasd a barátnőddel, hogy szeretnél más témával társalogni vele, és kész.

Nekem még nem látszik a hasam, de most szentül megfogadtam, hogy pár hónap múlva és is leépítem azokat, akik hasonlóan viselkednek.

2016. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Én a szeretet és törődés jelének veszem, ha valaki érdeklődik. Ha ezt eltiprom, akkor magamra vessek, ha idővel már senki semmiről nem érdeklődik.

Én tartom magamat annyira érettnek, hogy nem hisztériázok, mikor számomra már kicsit sok ez a rengeteg kérdés, hanem válaszolok.

Nem, én nem tudlak megérteni, sajnálom. Nem csak a másiknak kell veled szemben normálisan viselkedni, hanem neked is. Vagy szerinted te többet érsz nála, neked többet szabad? Vagy miért viselkedsz így?

2016. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem, egyáltalán nem érzem magam többnek nála. De amíg korábban egy évben 3-4-szer találkoztunk, kb. ugyanennyiszer beszéltünk telefonon, nekem most sok ez a gyakori érdeklődés. Én nem tudok 30-40 perceket beszélni arról, hogy épp milyen vizsgálatokon voltunk, mik lettek az eredmények, mire megyünk, meg hogy mit hogyan csináljunk most és később, akármennyire is jó szándék vezérli, és csak segíteni akar. Akármennyire is várom a babánkat, egyszerűn nem vagyok ilyen típus. Lehet, hogy ezzel elüldözöm magamtól, de ha ezt így leírom neki, nem akceptálható kérés?Szerintem de.
2016. jún. 21. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod a dolgot....

Ha nem tetszik közöld normálisan a barátnőddel, ne a háta mögött " beszéld ki" a gyikon, mert azzal semmi sem oldódik meg. A telefont szerintem vedd fel és mond el neki, hogy örülsz az érdeklődésnek, de nincs e kedve másról is dumálni....

2016. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ilyen fajta beszélgetéseket...szerencsére főleg távolabbi rokonoknak,ismerősöknek szokásuk kérdezgetni,hogy van a baba és mit csinál...én azt szoktam válaszolni,hogy gondolom jól és nem tudom mit csinál (nem látok a hasamba). És van egy barátnőm,aki aranyos,hogy próbál tanácsokat adni,de mindig úgy gondolja,hogy az én terhességem,szülésem és gyerekem is olyan lesz,mint az övé. Meghallgatom,és csak annyit mondok rá,hogy nem minden terhesség,szülés és baba egyforma. Nem sértődik meg rajta, és utána témát váltunk,de örülök,hogy törődik velem :)
2016. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a barátnodnek, hogy te nem szeretnél ezekrol a témákrol beszélni.

Probléma megoldva.

Ez nem akkora probléma, mint ahogy beállítod. Atelefont bármikor le lehet rakni.

2016. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, es az nem rózsaszínű köd, ha arrol beszél, amiben él. Ez foglalkoztatja, ez az élete szerves része.

Ha nekem egy barátnőm azt mondaná, hogy ne beszéljek annyit a gyerekekkel kapcsolatos dolgokrol, akkor sértődés nélkül így tennék. Van, amelyik barátnőm előtt szinte szóba sem hozom a gyerekeket, mert vettem a metakommunikációs jelzéseit.

Talán tényleg csak egy kedves figyelmeztetés kellene a barátnődnek.

2016. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!