Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról Ha a...

Mi a véleményetek arról Ha a 34héten beindul a szülés, és a kismama nem egyezik bele a visszatartásba? Egy nehéz terhesség után, felelőtlennek mondanátok? Vagy megértenétek?

Figyelt kérdés
Mondjuk farfekvéses babával.A baba esélyei olyanok,mint egy időre született picinek?
2013. aug. 30. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nagy felelötlenség, a baba ilyekor még nem elég érett. A koraszülés mindig okozhat problémákat a babának.

CSAK akkor mennék bele, hogy már ilyenkor megszületessen, ha az ORVOS a gyerek érdekében ragaszkodna hozzá.

2013. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Miért ilyenbe bele kell egyezni,nagyon naiv vagyok de az orvosnak a baba érdeke is számít nem csak az anya.
2013. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Én teljes mértékben megérteném ebben a szituban az anyukát.
2013. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést,mert iszonyúan fáj mindenem.Asthmás vagyok,a pici nyomja a tüdőm,ég a pocakom teteje,fáj a hátam nagyon,görcsöl a derekam.Tudom bírni kell még.Harmadik babám,32 éves Múltam,farfekvéses.Úgy érzem már nincs sok vissza,és azon gondolkodtam ha megindulna a szülés és megszületne mi lenne.Mindkét gyermekem túl hordtam,41hétre születtek,de könnyű terhességeim voltak.Most úgy érzem nem bírom már.Nagyon nehéz.Ne vessetek rám követ,tudom,hogy a babának bent a legjobb még,de ha 1-2héten belül kibújna már nem lehetne baja ugye?36.héttől pedig már nem is tartják vissza úgy tudom.
2013. aug. 30. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sok problémám van, az orvosom azt mondtam ha a 34-35. hétig kihúzzuk, akkor nagy baj már nem lehet. Én tegnap töltöttem a 30. hetet, még van pár hetem addig.
2013. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én a farfekvés miatt nagyon féltem a picit.Félek a szüléstől is,pedig könnyű szüléseim voltak.Utolsó válaszoló.Milyen problémáid vannak?
2013. aug. 30. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem sajnos dupla méhem van, ami azt jelenti, hogy két fele akkora, mint egy normális. 3. gyerek, 33. hét, sokszor úgy érzem, szétrepedek+ a többi terhes tünet. Mégis minden hétnek, amit odabennt tölt a babám, örülök. Próbáld meg te is kibírni ezt a pár hetet az ő érdekében.
2013. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú,akkor biztos nagyon nehéz lehet neked.Kibírom,hisz nem tehetek mást,de örülnék ha már az utolsó hétben járnánk.Kitartást kívánok neked is!
2013. aug. 30. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:

A 34 hét még elég korai, szerintem ha van rá lehetőség, még mindenképp bent kéne tartani legalább 2-3 hétig. Ha most megszületne, az is lehet, hogy nem lenne képes önállóan lélegezni, enni. Egy 34 hétre született babának nem olyanok az esélyei, mint egy időre születettnek. Valószínűleg életben maradna, és jó eséllyel nem lesznek maradandó károsodásai, de az biztos, hogy kezelésre szorulna.

Az én babám 37 hétre született, tehát már pont nem számított koraszülöttnek. De nagyon kicsi volt, gyenge volt és aluszékony, szopizni sem tudott.

Szóval én azt mondom, hogy legalább még 2-3 hétig bírd ki, az már nem olyan hosszú idő.

2013. aug. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam anno a 34. héten simán farfekvéses volt még. A 36. héten fordult meg, és maradt úgy még 2 hétig, 38 hetesen született meg. A tiéd is megfordulhat még.


A babának jobb bent még pár hétig.

Az esélyek pedig nem ugyanolyanok. Attól, hogy szerencsére ma már egyre több babát tudnak megmenteni egyre korábbi idővel, még nem ugyanaz, mintha bent lenne.

Hidd el, a koraszülött babák édesanyjai minden napot ajándéknak vettek volna.

2013. aug. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!