Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesseg-Magnezium? Most...

Terhesseg-Magnezium? Most kell szedni vagy nem? A ti orvosotok mit mond?

Figyelt kérdés

Azzal kezdenem,hogy az Egyesult Kiralysagban elek, rendszeresen szedtem magneziumot, mert enyhebbek voltak a menstruacios fajdalmaim, es a fardtsagon is segitett. Mikor kiderult hogy terhes vagyok, azt mondta a haziorvos, hogy ne szedjem, mert nem jo a babanak a tul sok magnezium. Abbahagytam.

Mikor hazamentunk, ellatogattam az otthoni magan nogyogyaszomhoz, aki terhesvitamin mellett napi 1000-1500mg magnezium szedeset javasolta, felsorolt egy egesz litaniat, hogy mi mindenre jo, hoztam is otthonrol Magnerotot, szedtem szorgalmasan, most azonban elfogyott.


Probalnek itt beszerezni. A gyogyszertarban nem adnak semmit, mert tehes vagyok, kerdezzem meg a haziorvost, a terhesgondozok szinten a haziorvoshoz kuldenek, de az meg ugye nem ad semmit...

Probalkoztam tehessegi forumokon, terhesgondozo info vonalakon, de mindenhol azt mondjak, hogy nem jo a sok magnezium, ne szedjek tobbet, mint ami a terhes vitaminban van...

interneten rakeresve azonban regeteg tanulmany van,ami az otthoni dokit tamasztja ala, bar sehol nem ajanlanak 1000-1500mg napi adagot, csak 200mg+ami a terhes vitaminban van.

Kinek mit mond az oros?


2016. aug. 4. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták hogy a terhesvitaminon túl semmit sem kell szedni, csak ha erős görcsök vannak, akkor lehet a magnéziumot a 36. hétig, de egyáltalán nem szükségszerű.
2016. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás. Nekem azt mondták, h a harmadik hónap után ne a terhesvitamint szedjem, hanem külön magnéziumot, kálciumot, vasat. Mondjuk a magnéziumot speciel azóta is szedem a kétéves mellé.

Ha úgy érzed, neked elég ami a terhesvitaminban van, akkor ne szedjél még külön.

2016. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nincs rá szükség.

Én napi egyet szedek, különben görcsöl a lábfej-izmom, de ezen felül semmi.

A 4. babámat várom, csak görcsölés esetén kell.

A keményedésre nem használ, és azzal nincs is baj, amíg nem társul hozzá fájdalom.

2016. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az enyém 2400 mg magnézium citrátot ad minden kismamájának rutinszerűen. Egyetemvárosban (Szeged) az egyik legjobb orvos, tanítja a leendő nőgyógyászokat, konferenciákra jár, benne van nem tudom hány tudományos nőgyógyász társaságban, a lényeg, hogy nem 86 éves Géza doktorbácsi, akinek a legfrissebb ismeretei az 1965-ös államvizsgájából származnak. :)


Szóval én szedtem kb. a 36 hétig ezt a mennyiséget. Bízom a szaktudásában.

2016. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

14:18

En is bizom az orvosban (az otthoniban).

A heten fogytam ki a magneziumbol, hetfon, es mar fajdalmat erzek, gorcsot a derekamban... szerintem jo volt, kellett. , de egyszeruen itt barmivel indokolom nem hajlandoak adni, mert art.


Bezzeg verhigito inekciot azt irtak fel, holott minden leletem rendben...

2016. aug. 4. 14:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Siman menj be a Bootsba es vegyel, ha ugy erzed jobb volt ugy. En is ott vettem. Engem is felidegesitett amiket a neten olvasgattam es vettem. En a 15. hetben vagyok, mar most is volt, hogy kemenyedett a hasam. Az van a dobozon, hogy napi 2 ajanlott, en heti kb 4et veszek be max. De lehet abbahagyom amugy, en nem erzek semmi kulonbseget. Ez mar a masodik terhessegem egyebkent, az elsonel soha nem szedtem semmi mast, csak a Pregnacaret. Rengeteget kemenyedett a hasam, de nem volt baj belole, 40+2re szuletett a fiam. Altalaban a haskemenyedesre adjak a magneziumot Magyarorszagon, de en akarhanyszor tettem fel a kerdest, hogy a haskemenyedes miert baj, senki sem tudott valaszt adni es a neten se talaltam ertelmes valaszt.
2016. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6/6 14.13


Koszi a valaszt.

Milyen markat vettel? Boots sajat magneziumat vagy valami mast?

2016. aug. 4. 14:50
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


En ilyet vettem, de fogalmam sincs, hogy ez jo e. En csak ezt talaltam, itt eleg pici Boots van, de egy nagyobban lehet, hogy nagyobb valasztek lesz. Meg mondom, en nem is nagyon szedem. Az elozo terhessegemnel sokat gorcsolt a vadlim, ha most is fog, akkor majd szedem a napi kettot.

2016. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, megnezem.
2016. aug. 4. 14:59
 10/20 anonim ***** válasza:

Én mind a két terhességben egészen szülésig szedtem. Az orvosom is mondogatta, hogy többet többet, de ha meg ya hasam már tőle, akkor kevesebbet. Mind a két szülésem szuper gyors volt nagy súlyú babákkal, szóval én semmi hátrányát nem éreztem. A görcsöket letörte, a méhszáj csendben kinyílt, először a 38. héten 2 óra alatt szültem mindennel együtt, a második 40. héten indítás után 50p volt. Semmi olyanról nem tudok nyilatkozni, hogy ne lettek volna fájásaim pl. amikor a szülés ideje eljött (mint amiket irkálnak a magnéziumról)

kb. 1500mg-ot szedtem/nap, de ez biztosan volt több is alkalmanként, amikor már nagyon jóslóztam.

2016. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!