Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Orvos felkérése? Hogyan...

Orvos felkérése? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

8 éve ugyanahhoz a nőgyógyászhoz járok, a magánrendelésére. Úgy néz ki, hogy terhes vagyok, jövő héten megyek hozzá vizsgálatra, egyelőre pozitív tesztjeim vannak. (Első baba:) )

Ha szeretném, hogy ő vezesse le a szülést is (terhesgondozás egyertelmű), akkor csak meg kell kérdeznem, hogy megoldható-e, hogy a szülésnél is jelen legyen ha éppen nem lesz ügyeletes? Ha el tud vállalni, akkor ez hogy működik a kórházban ha pl éjjel megérkezem, hogy akkor szülök? Szólnom kell az éppen ügyeletes nővérnek vagy szülésznőnek, hogy legyenek szîvesek értesíteni x orvost, hogy jöjjön be mert meg van beszélve? Kicsit korai még ezen gondolkoznom tudom, csak egyáltalán nem vagyok képben ebben a témában:) nálatok hogy volt ? köszönöm előre is az infókat!!:)


2016. aug. 7. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ez úgy működik hogy odacsámpázol egy vastag borítékkal ő belenéz és eldönti hogy beleférsz-e az idejébe. Aztán ha okê a biznisz akkor elmondja mennyi a tarifa.
2016. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég később felkérni hivatalosan, első vizsgálatnál még nem iagzán szokás. De amúgy, ha hozzá jársz, és ő dolgozik a korházban is, akkor nyilvánvaló neki, hogy szülésre is felkéred majd. Én 20. hét örül azért megkérdeztem formalitásból, hogy vállalja-e a szülést. Ha szülsz, általában nem az orvost kell hívni, hanem bemész és a koházból felhívják őt, ha tényleg szülni fog és nem csak jósló pl.
2016. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is több mint 10éve egy dokihoz járok. 2szer szültem. Mindkétszer nála. Kb. fél idősen kérdeztem meg,hogy megodható e hogy nála szüljek. Rábólintott megadta a privat tel.számát...hogy bármikor bármilyen problémával hívhatom. Nem mondott a szülésre összeget,bár én nem is szülnék olyannál aki mond. Mire fel? Had én döntsem már el mennyire leszek "hálás" a végén. Mikor bementem a kórházba a szülésznő hívta és jött....ha nem hívta volna hívtam volna én.
2016. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, a kórházban is dolgozik. Nem akartam az első vizsgálatnàl felkérni, azért az szerintem is nagyon korai lenne:-) meg mivel 8 éve hozzá járok, azért nyilván ő is sejteni fogja, hogy szeretném ha a szülést is ő vezetné le, csak ezekkel a formalitásokkal nem vagyok tisztában...

1-es, egyébként a tarifáját ismerem, de azert köszi ;)

2016. aug. 7. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Én az első gyerekemnél is és most is az első vizsgálatnál szóltam, hogy szeretnék Vele szülni. Szépen bevésett a naptárjába. Az első gyereknél kb 30. Héten beírta a kiskönyvbe, hogy szülés esetén é.k. (Értesítést kér)

Amikor indult a szülés szóltam a szülésznőmnek bementünk a kh-ba. A szülésznő megvizsgált majd hívta a dokimat.

Én semmit nem fizettem, se a tehesgondozásért se a szülésért mert csoportvezetőm volt és jóban vagyunk.

Most a Maternityben fogok szülni nem ott ahol ő van de viszem magammal. Most ragaszkodtam, hogy fizetek mindenért. Így a tehesgondozás alkalmanként 20.000 Ft a szülés meg 380.000 a Maternitynek +50.000 Ft a szülésznőnek. A dokimnak 120.000 Ft-ot tetvezek adni.

2016. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mikor az orvos megerősítette a terhességet, rögtön leültünk és megkérdezte, hogy van-e orvosom már, akit felkértem, és ha nincs akkor van-e akire gondoltam. Itt mondtam, hogy én őt szeretném. Ennyi volt. A 30. hét után megbeszéltük, hogy a szülésnél majd az ügyeleten mit mondjak, ha ő épp nincs benn és akkor behívják és azt is elmondta mennyit szokott kapni.
2016. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eldöntöttem, hogy most az első vizsgálatkor ha ő nem hozza fel, akkor egyelőre én sem, hanem majd csak a 12. heti uh-n, hogy azért időben tudjon ő is úgy tervezni. Jobb előbb megbeszélni szerintem vele az ilyen dolgokat, mint később. Másnem ő akkor ír be magának amikor akar, meg a kiskönyvembe is akkor írja be amikor ő jónak látja. Egyébként a magánrendelése 10.000 forint alkalmanként, állítólag egy szülés levezetése nála ennek a tízszerese, tehát 100.000 forint. Ő nem mondja, de mindenki tudja aki hozzá jár.
2016. aug. 8. 13:53
 8/10 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy nálunk már nincsen ilyen, hogy orvosválasztás, terhesgondozásra oda járok ahova akarok, viszont szülni annál fogok, aki éppen ügyeletben lesz a kórházban akkor. Ha szerencsém van és pl hétköznap délután, és több nőgyógyász is bent van, akkor megkérdezhetem, hogy az adott doki bent van-e, mert hozzá jártam terhesgondozásra és szeretném, hogy megnézzen, aztán vagy bejön vagy nem, (általában igen, ha éppen nem műt stb.), ha viszont nincs bent az osztályon, akkor aki éppen bent van, ő fogja levezetni a szülést.

Azért köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 11. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Úh. Ez melyik város?
2016. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Veszprém megyében, egy 30.000 fős kisváros
2016. aug. 15. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!