Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 2,5 óra NST normális?

2,5 óra NST normális?

Figyelt kérdés

Ma voltam először nst-n. Nekem már az is fura volt, hogy nem rögzítették rám azt a tappancsot, hanem fogni kellett. Próbálta ülve, nem ment, lefektetett, 30 perc után rosszul lettem a fekvéstől, akkor megint ülve... nem mozgott a pici, de folyamat elvesztette a szívhangot. Elküldtek sétálni, ettem egy csokit. Visszamentem, megint kb 1 órát a gépen töltöttem ülve, rendkívül kényelmetlenül, akkor meg az volt a baja, hogy sokat mocorog, azért nem találta a színhangot, meg mindig elmászkált a baba... ez minden alkalommal ilyen lesz? Úgy olvastam, 25-30 perc... annyira kényelmetlen volt, hogy már sírhatnékom volt tőle. Lehet ennek köze ahhoz, hogy túlsúlyos vagyok? 98kg és 160cm, egyenletes elosztásban, nem olyan hatalmas a hasam, nem is látszok tulképp ennyi kilónak. De lehet ennek köze? Vagy ez nem befolyásol?

Ugye legközelebb nem lesz ennyi? :S


2016. aug. 22. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó hogy mikor mennyi. De tény hogy ez nagyon nagy túlsúly nehezítu, hiszen a vastag zsírréteg miatt a gép nehezebben érzékel.
2016. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen paraméterekkel rendelkeztem, de teljesen tökéletes volt az nst. Egy ilyen alkalom nekem is volt, mikor eleinte nem mozgott, majd annyira beindult, hogy akkor meg azert volt értékelhetetlen a vizsgálat. A végén lett kb öt percnyi értékelhető papír, aztán feladtuk. Én is vagy egy órát ott dekkoltam. Nyugi, nem lesz mindig ilyen :)
2016. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

na ez az, hogy a hasamon, ahol nézni kellett, alig van zsír, kb. fél-1cmre van a baba a bőrömtől, nem a vastag réteg alatt (csak alul, köldök alatt zsíros a hasam, feljebb teljesen feszes)

kb ilyen a hasam:

[link]

2016. aug. 22. 17:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha ennyi, akkor ennyi. a Te és a babád érdeke, hogy ellenőrizni tudják a szívhangot.

Ne idegeskedj ezen!

Lazulj, figyelj a babára, vagy ha ilyen sokáig tart, akár olvasgass egy picit.

2016. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hasonló méreteim voltak szülés előtt, mégis könnyű volt megtalálni a babát. Ráadásul nem is csak hetente voltam nst-n, hanem naponta, mert toxémia gyanúval kórházban voltam 37+2-től, ott meg minden reggel menni kellett. Egyedül az utolsó alkalom volt húzós, 39+4 hetesen. 4x hívtak vissza fél órára, mert nem tetszett az eredmény a dokinak. Akkor este meg is szültem. :)
2016. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem kb. minden nst-m rossz volt, már az elsőnél is lépcsőzni kellett, majd a 37. héten pont emiatt nefektettek, a 38. héten a szülőszobán is voltam megfigyelésen, egy egész éjszaka ctg-n, de reggelre " megjavult" a gyerek. Majd ezután napi nst volt osztályon, ami persze sose volt az igazi, így du. ismétlés... A 39. héten született meg császárral, de előtte 2 napig próbálkoztak indítással, ezalett szinte végig ctg... Én ezek után már ha csak gondolok az nst-re gyomorgörcsöm lesz.. Most várom a másodikat, de remélem, hogy 37+0-nál kibújik, mert nekem ennyi elég volt ebből a vizsgálatból.
2016. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Olvasnek en, vagy elfoglalnam magam, de itt csak full vizszintbe lehet fekudni, hanyatt, egyik kezzel tartani kell a tappancsot a hasamon amasikkal nyomkodni, hogy mikor mozog...
2016. aug. 22. 22:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Furcsa... Hol csináltatod? Kórházban? Én a helyi terhesgondozásra jártam egy ideig nst-re, de annyira idióta volt az orvos, hogy rendszeresen felidegesített a stílusával, igy felhívtam a szülésznőm, és azt mondta, nyugodtan menjek a kórházi terhesgondozásra, ott meg ezerszer normálisabbak voltak a körülmények. Ha kellemetlenül érzed magad, szerintem te is mehetsz máshova is! Ez kicsit furcsa, hogy neked kell fognod a hasadhoz.. Nekem akkor volt ilyen, mikor a szívhangot annyira alul találtuk meg, hogy muszáj volt kicsit tartani, hogy nehogy lecsússzon. De eredendően felrogzitik...
2016. aug. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Helyi korhazban, terhesgondozasra a kozeli nagyvarosba jarok, de nstre johettem helybe. Sajnos a mindig veutazast nem tudom megoldani, mert parom jar a kocsival dolgozni. Igen, tobben mondtak, hogy csak itt volt ilyen, hogy hanyatt, aztan fogjad, mashol rajuk rogzitettek
2016. aug. 23. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor nyeld le a békát, és csináld úgy, ahogy náluk divat. Mást nem tehetsz. Szerencsére nem kell gyakran járnod, csak a kötelezőekre, ha jól értettem, mert nincs problémád amúgy, szóval ez a pár alkalom kibírható lesz :)
2016. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!