Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Normális terheléses cukor,...

Normális terheléses cukor, mégis +++ cukor a vizeletben?

Figyelt kérdés

25. hetes kismama vagyok, most voltam terheléses cukorvizsgálaton.

Az éhgyomri értékem 4,4 lett, a 120. perces 6,4, szóval tökéletes mindkettő. A 120. perces vizeletes cukrom 3 keresztes lett.

Mi lehet ennek az oka? Hétfőn megyek orvoshoz.


(Az anyósom gyógyszerész, neki megemlítettem, hogy a vérvétel előtti délután-este igencsak ordenáré módon ettem - nápolyit, dinnyét -, mire ő azt mondta, attól simán lehet a sok kereszt.)


2016. jún. 2. 17:06
 1/5 Bella169 ***** válasza:

A cukor csak akkor választódik ki a vizeletben ha valami nincs rendben az inzulintermeléssel.

Érdemes lenne egy terheléses inzulint is nézni.

Amúgy tudom, hogy (ha jól emlékszem) 6.8 a felső határ amíg jónak mondják a 120 perces eredményt, de nekem pl 6 egész lett és már jelezte az orvosom, hogy ugyan nincs gond még de figyeljek oda a cukros ételekkel.

2016. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Amit még kifelejtettem, hogy 2 hónapja is csináltak ugyanilyet, de akkor normális volt a vizeletben mért cukor mennyisége, pedig akkor abszolút nem figyeltem a kajára.

1 hónapja viszont vigyázok, leszámítva a vérvétel előtti délutánt-estét:(

Egyébként pajzsmirigy-alulműködő is vagyok, de kezelnek, gyógyszerrel tökéletes az eredményem.

2016. jún. 2. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez a három keresztes cukor elég sok. Ez masszív cukorbetegeknél jelenik meg, azt viszont már látni kellene a az éhgyomrinál, de a terhelésnél biztosan.


Én valamilyen vesefunkciós zavarra tippelek. Hogy nem a magas vércukorszint az oka, hanem hogy nem szívódik vissza a veséből a cukor, ahogy normál esetben kéne neki.


De hétfőn úgyis megbeszélitek az orvossal, mi a teendő.

Lehet megismételteti a vizsgálatot, vagy elküld más vizsgálatokra is.

2016. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt, az orvos csak annyit mondott, hogy figyeljek oda kicsit, egy hónap múlva pedig visszahívott egy gyors vércukor mérésre, ami teljesen jó lett.


Legközelebb a vérvételes hölgy megkérdezte, hogy jó lett-e a korábbi eredményem és említettem neki, hogy a vércukorszint jó volt, csak a vizeletben volt egy kis cukor. Erre ő azt mondta, hogy ez nem vészes, a szervezetem csak így akart megszabadulni a sok cukortól.


Elvileg azóta is minden rendben. (Megjegyzem rémes vagyok és nem nagyon tudtam azóta sem visszafogni magam. ^^")

2016. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Anyósom is említette a vese-visszaszívást, hogy akörül is lehet bibi. Holnap reggel hoz pisis cukortesztet, és megnézzük, hogy az esti bedinnyézés nélkül mi lesz a helyzet...

2016. jún. 3. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!