Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magyarországon a terhesgondozá...

Magyarországon a terhesgondozásról mi a véleményetek? Jó, rossz, elmegy?

Figyelt kérdés
2016. aug. 31. 08:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%
Amiket itt olvasok, hogy más országokban hogy működik, hát én összeteszem a két kezem.
2016. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
42%
Kicsit eltulzott, betegsegkent kezeli a terhességet
2016. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jó.

Engem megnyugtatott az UH, meg a vizsgálatok is, h minden rendben van.

Én pl nem szívesen lennék úgy terhes, hogy nem vizsgálnak meg közben, mert mi van, ha pl a 20. héten már nyílik a méhszáj, meg olvastam olyat is, h nem csinálnak vhol UH-t, a nőnek meg méhen kívülije volt és szétrobban a petevezetéke, majdnem meghalt.

Szóval egyetértek az 1-essel.

2016. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
36%

Pathologias tulellenorzott kotelezo jellegu.

A kismamat betegkent kezeli a terhesseget pedig sulyos allapotkent.

a kismamat gyerekkebt kezeli nincs se valasztasa se beleszolasa a vizsgalatokba.

Elhiteti a kismamaval minnel tobb vizsgalat van annal nagyobb az esely az egeszseges gyerekre es ez nem igaz sajnos

2016. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez sokban függ a terhesgondozást végző orvostól, védőnőtől. Én ugyan minden vizsgálatot elvégeztettem, de egyáltalán nem éreztem azt, hogy betegként kezelnének vagy betegségként tekintenének a terhességre. Az orvosom biztatott, hogy nyugodtan dolgozzak, amíg jól esik, sőt direkt mindig kérdezte, hogy munka mellett ez még az a vizsgálat, időpont megfelelő-e. Én annak ellenére sem érzem túlzónak a vizsgálatokat, h ogy terhességi cukros voltam, így két hetente jártam diabetológiára és toxémia gyanú miatt folyamatosan mérnem kellett a vérnyomásom és végén naponta jártam nst-re. Oda is besétáltam, fellépcsőztem, beszélgettem egyet a szülésznőmmel nst alatt aztán jöttem haza. Nem éreztem, hogy azt súlykolná a doki, hogy kell még ezer vizsgálat és én beteg vagyok. Nem is volt minden hónapban uh csak a 4 kötelező plusz a terhesség megállapítására egy. A tornát is nagyon szorgalmazta minden egészségügyis, akivel találkoztam.
2016. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
66%

Na nézzük a tényeket, erről a túlellenőrzött rendszerről:

Két gyerekem is megmaradt miatta és most épp kint esznek a konyhában. Mert a vetéléssel egy gyermek távozik, bármit is akar az abortusz pártoló világ bemesélni.

Ha nincs ez a túl ellenőrzés, akkor nem fedezték volna fel a kezdeti toxémiát nálam pár éve, vagy most azt, hogy a kicsi szívével nincs minden rendben, így már most fel vagyok készülve arra, ami következni fog.

És még sorolhatnám. Micsoda aljas rendszer, ami így figyel az életre, mi?

2016. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
83%
Sajat tapasztalom nincs hogy milyen máshol, de én elégedett voltam, bar fizettem érte, maganba jártam de közkórházba szultem, sztks tapasztalatom nincs.
2016. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
76%
Én csak Hálát adok Istennek ezért a "túlellenőrzött" rendszerért, mert most azèrt írhatok nektek...ennek a rendszernek köszönhetjük hogy él a babám és én is.Időben észrevették a problémát és azonnal cselekedtek.Pár órán múlott az életünk.Nagyon ritka az olyan terhesség ahol semmilyen probléma nem alakul/derül ki.
2016. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
44%

Elozo ez nem igaz

A terhessegek 95 % minden problema nelkul komplikacionenresen zajlik le es semmi beavatkozast nem igenyel.

A szulesek 94 % ugyanigy fysiologiadan zajlana le ha nem avatkoznanak bele inditas oxy stb stb

A who szerint a csaszarok 18% indokolt a tobbi felelembol kenyelembol rossz dontesekbol inditasbol beavakozasbol adodik.

A who szerint a terhesgondozas nagyon fontos de nem szabad csak komplikacio eseten extra vizsgalatokat vegezni

4 uh boven eleg rutin vizelet es cukorvizsgalat rutin nst megterhelo es felesleges.

2016. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
42%
Elozo vagyok kulfoldon praktizalok egy egeszen mas baba mama barat rendszerben.
2016. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!