Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi ez a nagy hisztéria a...

Mi ez a nagy hisztéria a terhesek súlygyarapodása körül mostanság?

Figyelt kérdés
Már a 3. kismama ismerősöm panaszkodott, hogy megfenyegette az orvos, ha hízik 1-2 kilót, kórházba fekteti. Egyikük sem érte még el a 10 kg-t 25-30 hetesen. Volt akinek szülés előtt pár nappal húzta a száját a 8 kg-ra az orvos. Nekem semmit nem mondtak 2 éve a 12 kg-ra, szobatársam 23 kg-jára se lett világvége. Most miért figyelik ennyire betegesen?

2016. szept. 12. 21:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, de nekem is diétát írt elő 8 kg hízásnál a doki 24 hetesen...
2016. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudom de én is kivagyok. én 21. hétben vagyok 4 kilót híztam, a védőnő meg azzal idegesít, hogy fogynom kéne, és egyébként is max 2 kilót hízhatok még. Ezek megőrültek :-)
2016. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom. Mondjuk az ismerőseim rendre huszon kilókat szednek fel. De van aki azért mert zabàl tényleg,van aki normàlisan eszik de úgy is hìzott, meg van aki a cukor miatt 160 ch melett is hìzott.


Mondjuk 10 éve a fiammal (egy 12 hetesen történt vetélés utàn) jó kis plusszal kezdtem, a védőnő ki volt akadva rendesen. Én meg megmondtam neki hogy tehet egy szivességet és ha nem lenne kötelező biztos nem làtna többet, büdös bunkó volt. A doki nem mondott semmit, csak hogy ha lehet maradja a 7-12 kg között. (84kgval kezdtem 92kgval szültem, max 70 kg szoktam lenni)


Màsodikkal 77kg voltam 12 hetesen, szerintem 70 körül kezdhettem, 80kgval szültem.Semmit nem mondott a doki, csak az utolsó 3 kg kb egybe jött fel a 32. héten, akkor volt annyi megjegyzése, hogy figyeljek rà, nehogy vizesedjek és az legyen az oka a hirtelen plusz kg-nak.


Most nem tudom mennyivel kezdtem, még szoptatom a legkisebbet, szóval csak a plusz mellrész is tetemes, biztos vagyok màr 80 fele.


De tényleg itt is mindig sokan nyavalyognak a 30 ikszedik heti 4-5 kilós hìzàsokon. Persze figyeljenek oda a dokik de amikor ilyen felsőbbrendű lekezelő stìlusban osztja az észt a doki vagy a védőnő, tőlem megkapnà a magàét.

2016. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindegy a kiindulási súly, pl. egy eleve túlsúlyos nőnél az a jó ha a súlya nem nő egyáltalán vagy csökken a terhesség végéig. A saját és a gyereke érdekében.

Sokaknál pl. a hirtelen nagy súlygyarapodás hátterében valamilyen terhességi betegség áll, ami szintén veszélyes lehet a babára és az anyára is, főleg ha nem figyelnek oda rá (a kórházban pedig állandó megfigyelés alatt van)

2016. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
lehet alapbol koverebbek a kismamak??
2016. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Alapból 6 kg körül van a magzat és a hozzá tartozó "cuccok" miatti súlygyarapodás.

Ezt válasszuk külön a hízástól. Az az anyai zsírtérfogat növekedése. Arra valóban nincs szükség. 2-3 kg belefér (ha vizesedik, több is), de tényleg nem indokolt 20 kg zsírtöbblettel távozni a kórházból.

2016. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó ezt gondold màr àt.


Àtlag:

3 kg baba

0.8 kg méh

1 kg méhlepény

1 l plusz vér

5 dl magzatvìz

mellnövekedés xkg

vizesedés xkg


Ez pl nàlam alapból úgy néz ki, hogy 4 kg volt csak a gyerek. 3 méretet nőtt a mellem c-> f, ez is jelentős súlytöbblet, és vizesedtem.


Nekem a gyerekhez tartozó cucc+ a gyerek 10kg volt. De àtlagban is a 8 kg a reàlisabb.

2016. szept. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
De az első válaszoló pl. 24 hetes 8 kiló többlettel...es abban az esetben a gyerek csak most kezd hizni(bar a kiindulasi sulyt nem tudjuk)szerinted alaptalan az,hogy az orvos dietat irt elő?
2016. szept. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
A terhesség nem indok az állandó zabára : "Kettő helyett kell most ennem". Nem a mennyiség, hanem a minőség fontos. Jogos, ha beszól az orvos egy bálnának. Egy igényes kismama terhesen is ad magára.
2016. szept. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem szültem olyan rég, de csak én (magamban) rugóztam egy kicsit a súlyomon.

55 volt a kezdő, 17 jött fel, 10-zel kevesebbel jöttem ki a kórházból, meg egy 3300 grammos babával.

Ez ugye 7 kiló hízás az egyébként alacsony súlyomhoz. Elfért. A mellemen meg végképp, 65AA-ból lett 75C.

2016. szept. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!