Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem azért mert nem akarok...

Nem azért mert nem akarok hanem azért nem megyek mert egyszerűen nem tudom megoldani hogy eljussak ctg-re. Mi lesz a következménye? Okoskodók kíméljetek!

Figyelt kérdés

37hetes km vagyok. Rengeteget mozog a babám. Közérzetem, vérnyomásom jó. A kórház 30kmre van. Autónk nincs. Busz meg van délelőtt 1x délután 2x és este 2x. Senki nem tud fuvarozni sajnos.

Védőnőm nem reagál a problémámra pedig szìvhangot ő is tudna nézni. Problémamentes a terhességem.

Tényleg csak az írjon aki értelmesen tud válaszolni.



2016. szept. 14. 21:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha buszoznék tuti ájulás lenne a vége, ez gyerekkorom óta ìgy van. 😐
2016. szept. 14. 21:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hìvd fel a kórhàzat vagy a dokit, hogy ilyenkor mit lehet tenni?


De eddig hogy jàrtàl terhesgondozàsra?

2016. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig meg volt az autónk csak sajnos el kellett adni. Addig semmi gond nélkül eljutottam.
2016. szept. 14. 21:29
 4/13 Eszter76 ***** válasza:
84%

Falun élsz? Ilyen helyzetekre kéne hogy legyen kisbusza a falunak.

A dokinak vagy a kórháznak is lehet ötlete (nem is értem, a védőnő miért nem segít).

Végső esetben szerintem betegszállítót is lehet kérni - olyan mint a mentő, csak orvos nélkül és időpontra megy. Nem tudom, hogy kell-e érte fizetni és mennyit.

Esetleg taxi? Igaz, hogy az drága mulatság - 30 km-re pár ezer forint. Annyit megér, hogy biztonságban odaérj.


A CTG és a szívhang nézés az nagyon nem ugyanaz. Mindenképpen el kéne menned szerintem - még akkor is, ha általában csak annyit állapítanak meg, hogy minden rendben. :-) Jobb az, ha tudod, mint ha aggódsz azon, hogy nem mentél el.

2016. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvosoddal. Azért fontos a ctg, mert a baba mozgása közbeni szívritmusából következtetnek tudnak arra jól érzi e még magát odabenn. Csak egy példa, az egyik barátnőm problémamentes terhességénél ebből látta a doki h meg kell indítani a szülés, amikor megszületett a pici 2 helyen volt rátekeredve úgy a köldökzsinór hogy teljesen elszorította a keringést.
2016. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenképpen keresek megoldást hiszen nem akarok rossz anya lenni...sem felelőtlen.

Köszi a válaszokat mindenkinek 😊

2016. szept. 14. 21:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ctg-ről kerültem a műtőbe, babám nagyon aktív volt de a keményedéseknél szívhang kihagyott, 39. héten sürgősségi császárral született meg a kisfiam.

Szerencsére csak a köldökzsínórra markolászott, de komolyabb baj is történhetett volna.

Ezt csak azért írom hogy gondold át mindenképp , szerintem minden megoldható még ha körülményes is. Plusz CtG-n mindig megkérdezték mikor hány órára kérem az időpontot a következőre.

2016. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 1 alkalom nem egy katasztrófa ha nincs most, de 38-39-40 hetesen nagyon fontos, ha sose tudod megoldani.

Elöregedett lepény mondjuk nem játék, ez is kiderül CTG-n, vagyis gyanús és továbbküldenek. Ez bármikor lehet függetlenül attól, hogy mennyi gond volt a terhességgel.

2016. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

vannak magán betegszállítók, keress fel olyat. nálunk olcsók is, csak ugye több idő az út, mivel több embert vesznek ffel, majd várnak be a kórháznál hazafelé is. de szerintem ennyi macerát megér.

barátnőm nagyon messze lakik a kórháztól, őt ezér fektették be a 36. héten, hogy ne maradjon le a vizsgálatokról.

mindenképpen beszélj az orvosoddal.

szívhang vizsgálat egyébként nem váltja ki, teljesen más a ctg-ott kifejezetten azt nézik, hogy mozgásra hogy reagál a szívverése, mennyire megy fel.

2016. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Én épp nemrég beszéltem a szülésznőmmel a CTG-ről.

Mert most már az a protokoll, hogy csak kettő "kötelező", a 38. héttől. (Szóval 37. héten még menni se kéne...)

Azt mondta, hogy külföldön egyáltalán nincs a kötelező vizsgálatok között, csak annak csinálják, akinek problémás a terhessége, és hogy tulképp. egészséges terhességnél tökre nincs rá szükség.


Szóval felelőtlen biztosan nem vagy, ha nem lesz meg, én emiatt írok, hogy hogyan juthatnál el, arra nincs sok okkos ötletem, amit lehet, már leírták.


Egyébként számomra erre úgy derült fény, hogy nem az első babámat várom, és az előzőnél még 37 hetesen mentem én is, és most kérdeztem tőle, hogy akkor mikor találkozunk, és mondta, hogy ó, már nincs, csak két CTG...

2016. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!