Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti hogy fizetettek a fogadott...

Ti hogy fizetettek a fogadott dokinak?

Figyelt kérdés
Eddig 12000Ft havonta egyszer kellett menni belefér. De a 34. Hét után behívott a 36.-on, majd a 38.-on, és közölte hogy innentől hetente, a 41. Hétig, ha addig nem szülök. Fizetni minden alkalommal kell, Ctg-t, uh-t kórházban csinálják, nem ő, szülésre 120000-et beszéltünk.... Mindenkinek ennyi??? Csak én sokallom???

2016. nov. 1. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Soknak tartom. Pláne, hogy majd (ha jól értem) innentől hetente 12 ezret hagysz ott. Nem szeretem az ennyire pénzéhes dokikat. Ennél már csak az a szebb, amikor a szülésre be sem tud menni, mert halaszthatatlan dolga akadt.

Nekem nem mondott a doki konkrét árat a szülésre, csak annyit, hogy ő neki az a fontos, hogy boldog anyukát és babát lásson.

Mi 60 ezret gondoltunk, hogy adunk neki.

2016. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Ez brutál sok. És pofátlan a doki nagyon. Én megmondanám neki kerek perec, hogy nem volt betervezve, hogy innentől kezdve heti 12 ezret hagyjak ott neku, főleg úgy, higy a szülés is egy nagy összeg.

A dokik hozzáállása gyomorforgató. Ennyit biztos nem fizetnék...

A szülés utáni pénz az hálapénz, legalábbis annak kellene, hogy legyen. Ne Ő mondja meg, hogy mennyire legyél hálás...

2016. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10.000 volt egy alkalom. Az utolsó hónapban engem behívott kétszer, de mi az első alkalommal megbeszéltük, hogy mikor várhatók a vizsgálatok és ott jelezte, hogy a végén 2 lesz. Illetve ő nem kér konkrét összeget a szülésért. Én mindenképp szólnék neki. Ezt azért szerintem kellett volna előre jeleznie.
2016. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%
Na, ennyit ér a fogadott dokizás. Jobb sorsú országokban van két UH, plusz a vége felé 1-2 ellenőrzés. Semmi felesleges mozizgatás és terhesnő-macerálás... De megérdemlitek, mert azt hiszitek, ettől olyan nagyon biztonságban vagytok. Mintha százával halnának nők és gyerekeik az ügyeletes orvosnál vagy az sztk-ban.
2016. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó! Ne általánosits!

10 évvel ezelőtt sztk-s terhesgondozasra jártam. Semmi baj nem volt vele...

A mostani páromat érdekli a terhességem és a baba is a "pocakban".... Ezért járunk magánhoz, h munkaidő után Ö is ott lehessen.

Havi 8 ezret fizetünk. Uh képet is kapunk.

Szerintem nagyvárosi viszonylatban nem olyan sok.

2016. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

#5

Szakmailag nem indokolt egy egészséges terhesség havi kontrollja. A terhesség végén is a CTG-nek illetve a hüvelyi GBS szűrésnek van értelme. Minden más parádézás a lóvéért. Nekem mindegy, csak nem vagyok ellensége a nőgyógyászok pénzének, mert szerintem busásan megfizetett rabszolgák, de nagyon torzítják az elvárásokat. Az egészségügynek nem célja a magánérdekek (mozizás, extra megnyugtatás és egyéb privát dolgok) kielégítése, hanem szakmai szempontok alapján kell működnie.


Természetesen ha valakit felvet a pénz, akkor nyugodtan menjen privát klinikára félmilláért terhesgondozódni és szülni, de ne az állami kórházak farkával verjék a csalánt, amikor a nőgyógyászati onkológia meg döcög.

2016. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

"A szülés utáni pénz az hálapénz, legalábbis annak kellene, hogy legyen. Ne Ő mondja meg, hogy mennyire legyél hálás..."


Ez nem így van. Ha felfogadod a dokit, és éjnek évadján, szabadnapján vagy akármikor behívják mert neked megindult a baba, akkor az nem hálapénz, hanem ez az ára, tarifája. És igen, megmondhatja a doki, hogy mennyi az annyi.

Ha az ügyeletes dokival elégedett vagy, és neki adsz némi pénzt, az a hálapénz.

2016. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen jártam én is sztk-ba, azzal nem is volt gond, csak azzal mikor befektettek túlhordás miatt egy hétre, és tojtak a fejemre... Meg amikor indították a szülést, azt mondták innentől folyamatos felügyelet, aztán megfeledkeztek rólam... Meg amikor a férjem rohangált dokiért, hogy elindult a gyerek, és a szülésznő halál nyugodtan sétált be hogy nem úgy van az.... Meglepődött.... Hálistennek egészségesek vagyunk mindketten, és azon kívül hogy szanaszét szakadtam nagy baj nem történt, de az élmény horror volt... Nem mondom hogy ez általános, valószínűleg én fogtam ki szerencsétlenül a dolgokat, de ezek után ki kockáztatna??? Látom mit csinál az én nőgyógyászom is.. reggel magán, onnan sztk, onnan kórhàz, és ki tudja előtte mikor hívták szülni hajnalban... Ne mond nekem hogy ezek után ha ő van ügyeletben normálisan fog bárkihez viszonyulni... Ha kell a pénz neki, akkor kénytelen...

A válaszokat köszönöm, beszélni fogok vele, hogy ácsi, csak nem tudtam, hogy ez a "normális", vagy csak ő ilyen....

2016. nov. 2. 09:59
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem a megbeszélt díjjal van bajom, azt én is úgy gondolom, hogy ha ennyiért hajlandó felkelni hajnali kettőkor, akkor ennyit kap és pont. Hanem hogy ezen felül, itt az utolsó hetekben a "gatyámat is le vizsgálgatja".. :)
2016. nov. 2. 10:04
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem 10 ezer volt a terhesgondozás /alkalom a magándokimnák, viszont az utolsó hónapra ctg-re mindig a kórházba hívott be, tehát nem kellett hetente 10 ezret perkálnom neki. Beszéld meg a dokiddal h a kórházba mehess ctg-zni, úgyse kell hetente vizsgálgatni, elég ha megnézi a ctg-t és kész. Ráadásul asszem kb a 38. héttől heti 2 ctg van.
2016. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!