Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a baba a pocakban elhal,...

Ha a baba a pocakban elhal, megáll a szíve, attól még a köldökzsinór pulzál?

Figyelt kérdés

A védőnőm igen kezdő, ő hallgatott szívhangot, s furi dolgot hallottunk, nem volt erős szívhang 16. héten, és ő azt mondta, hogy azért ilyen gyenge, mert a baba odébbúszott, még nagyon pici, és ez csak a köldökzsinór hangja. Rá egy héttel egy u.h.-on kiderült, a baba már nem él, nem dobog a szíve, a mérete alapján pedig 16 hetes volt. És azóta ezen kattogok, hogy lehet, akkor már nem élt, és tényleg csak a köldökzsinór pulzált, vagy akkor az a baba volt, csak ilyen gyengén vert már a szíve, mert haldoklott.. Ha valaki tudja ezt, kérem, hogy a köldökzsinór pulzál-e halott magzat esetén, írja meg!

Köszi


Védőnőt azért nem kérdezem, mert azóta is beszéltem vele, és érzem, hogy foggggalma mincsen semmiről.


2016. nov. 4. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem pulzál.
2016. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén sajnálom. Engedd el.
2016. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
A lényegen nem változtat.
2016. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem pulzal tehat valoszinuleg a baba szive bolt mar gyenge nem pedig arrebb ment. Nagyon sajnalom. Ezek szerint lehet az is hogy valami szivrendellenessege volt de mindkepp valami olyan ami elettel osszeegyeztethetetlen. Nem tudtak megmondani mi volt a baja a babanak?
2016. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem, a szövettan semmit nem írt, de a nőgyógyászom azt mondta, hogy nagyon-nagyon ritka, hogy találnak valamit a "boncoláskor", általában semmi extra, csak a sablonszöveget írják, s bele a méreteket.

Annyi, hogy ez a baba nem mozgott nagyon, egyszer éreztem a 13. hét végén, és soha többet. (3. gyerek). Ill. az utolsó nőgyógyászos u.h.-on, ahol még élt, furi testtartása volt, ott sem mozgott, mintha be lett volna bábozódva, úgy mondta az orvos, de mivel a szíve akkor még erős volt, azt mondta, biztos alszik, nem gondolt semmi komolyabbra. És mikor mentem u.h.-ra 16. héten, és már nem vert a szíve, az ottani orvosnő is pont ezt mondta, hogy olyan furcsa a tartása, ill. ő a koponyáját nem látta általánosnak, hanem rendellenesnek, de erről sajnos nincs leletem, pedig leírta, de ezt nem adták oda. Ennyi. Nyilván fel fogom dolgozni, de azt hiszem ez a kérdésfeltevés is feldolgozási folyamat része. Sajnos éjjel rémálmaim vannak, meg amúgy is, nem úgy működöm, mint a trauma előtt. Mindegy. Köszönöm.

2016. nov. 4. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Velem ugyanez történt tavalky, csak az én babám 33 hetes volt akkor. Amikor gyanúsan nem mozgott, így először a védőnőhöz mentem, hogy hallgasson rá. Először nem találta a szívhangot, aztán behívott egy másik védőnőt, aki nagy nehezen megtalálta. Ekkor beküldtek a kórházba, de ott az UH-n már látszott, hogy nem ver a babám szíve.

Nekem is ugyanezt mondta a védőnő, amikor felhívtam, hogy megszültem a halott babát, hogy a köldökzsinór pulzálhatott. A kórházban az orvosok egész mást mondtak: azt, hogy a védőnők az én felgyorsult szívverésemet hallották, azt hitték magzati szívhangnak.

Így arra gondolok, nem pulzál a köldökzsinór már ilyenkor, ha meghalt a magzat.

Nagyon sajnálom, ami történt Veled, őszinte részvétem.

2016. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom,őszinte részvétem!😢
2016. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha szukseges keress fel egy pszichologust. Sok erot kivanok!
2016. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kitartást, sok erőt kívánok neked ebben a személyes tragédiában. Idővel, meg fog születni a csodaszép gyermeked, még ha most ezt el sem tudod képzelni. Az általa majd meghozott öröm fog segíteni enyhíteni ezt a szörnyű fájdalmat, bár teljesen soha nem tudod majd elfeledni. Tarts ki!!
2016. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!