Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 12. hetes uhn annyit irtak...

A 12. hetes uhn annyit irtak hogy a tarkóredő <3 mm nektek se irták oda a pontos értéket?

Figyelt kérdés

12+1 napos voltam.

Az értékek pedig

Egy élő embrió, norm szivhangfrekvencia (meg se hallgathattam)

Bpd:20 mm

Crl:63mm

Fl 7mm

Gerinc, koponya, es szerveknél nem találtak elváltozást.

Ennek örülök is.

Viszont nem furcsa hogy nem irták oda mennyi a tarkóredő?

Vagy azt magándokinál kell pontos értéket kérni? "Pontos"


2016. nov. 9. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem magándokinál voltam, abban a kórházban végezték az UH-t ahol szülni fogok.


Nekem ezek az eredmények lettek 12+4 hetesen:

BPD (fejátmérő): 56 mm

CRL (ülőmagasság): 56 mm

FL (combcsont): 7mm

Nyaki redő (NT): 2,5 mm alatt (normál vastagság).

A szívhangot is megmutatták, 160/min volt.


Van ahol 2,5 mm a normál határ, de van ahol a 3 mm. Neked '<3' az az jelenti, hogy 3 mm felett. Legalábbis a kacsacsőrből erre következtetek. De afelett már viszont elszokták küldeni a kismamákat további vizsgálatokra, én a helyedben megnézetném egy másik orvossal is, biztos ami biztos alapon!


35 hkm

2016. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magándoki pontosat írt, az sztk a másik babánál ugyanígy csak azt írta, hogy 3 mm alatt. De legalább volt monitor és tudtam lesni, hogy mennyi :-). Szóval van, ahol csak ezt írják, semmi gondot nem jelent.
2016. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek üzenem, hogy gondolja újra a relációjeleket :-)
2016. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első.Pont hogy azt jelenti hogy 3 mm alatti.A relációjelek első osztályos tananyag.
2016. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi magánintézményben csináltattunk kombinált tesztet,a leleten rajta van,hogy 1,7mm a tarkóredő. Előtte voltam SZTK-ban görcs miatt sürgős uh-on ott is lemérték,azon a leleten nekem is csak az van,hogy 3mm alatt. Ha bem irányítottak tovább szerintem ne aggódj.
2016. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Engem se küldtem sehova. Nem mondtak semmit.

Kerdeztem az uhs nőt hogy van rendelenesség? Nézett és annyit mondott nincs. Az ottani ügyeletes se mondott semmit csak a vérnyomásomra hogy magas de azt a lányomnak köszönhetem

2016. nov. 9. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem!

Nem kell azonnal lehurrogni az embert, első osztályos tananyag! Te még sosem tévedtél?

2016. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem írták, hogy pontosan mennyi, csak az volt ráírva, hogy 3 mm alatt.

Ha nem szóltak semmit ott, akor nem kell aggódnod.

Meg eza jelzés azt jelzi, hogy kisebb, mint 3 mm. Nincs baj!

2016. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem SZTK-ban sima, nagyon fiatal szonográfus nézte. Sem orrcsontot, sem lepény helyzetét nem nézte. Lemérte a babát, a combcsontot és megnézte, van-e szívhang (szívfrekvenciát sem mért). A tarkóredőre annyit írt, hogy normál, 3 mm alatti (2,8 mm), de genetikai vizsgálat ajánlott. Szóban csak annyit mondott, hogy nagyon közel van a határértékhez és jó lenne egy integrált teszt és magzati szívultrahang, mert lehet, hogy szívbeteg.

Szerencsére eljutottam kemény pénzekért genetikushoz, ő jó értéket mért, kombinált tesztem is nagyon alacsony kockázatú lett, ő nézett orrcsontot is.

Szerintem SZTK-ban sima szonográfus nem fog nagyon belemenni a részletekbe. Nekem 2 perc alatt végzett, a genetikus (előző terhességeim alatt ingyen, TB alapon, most magánban) 10-15 percen át nézte a babát úgy, hogy közben sokat vártak. Az SZTK-ban rajtam kívül senki nem várt a szonográfushoz (sőt, üres volt a folyosó, pedig a rendelési idő közepén mentem), mégis kicsaptak néhány percen belül.

2016. nov. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hat igen ez a baj az sztkval. Letojnak.

Fizessél hogy emberként bánjanak veled ne futószalagon kezeljenek.

2016. nov. 10. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!