Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai ultrahang? Az én...

Genetikai ultrahang? Az én tapasztalataim szerint, minden attól függ, hogy milyen alapos az UH-os orvos. Engem sok rosszal ijesztgettek és a végén kiderült, hogy meg sem nézte alaposan. DEOEC.

Figyelt kérdés
Szokatlan arcforma ( pedig csak nem látta rendesen) 2.9mm-es tarkóredő ( aggódjak, mert esélyes, hogy Down kóros lehet ( pedig 3 mm a határ. ) És ezt mind kb. 20 mp alatt nézte meg. És nem kérdezhettem semmit. ( Tajtiné Török Klára) A másik UH-os nőcike pedig elmagyarázott mindent és külön a lábujjait is megmutatta.

#ultrahang #tarkóredő #szokatlan arcforma
2012. nov. 13. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen és?Mint mondott még?Nekem már a 12 hetes uh-n megszámolta a lábujjakat meg a kézujjakat.Plusz mi elmentünk kombinált szűrésre is ahol kizárják a down kórt.Elvileg a 2,9-es tarkóredő tényleg nem a legjobb,de ez még nem jelent semmit.Az orrcsontot megnézték, hogy megvan e?Ugyanis a down kórnak a másik árulkodó jele,ha az nincs meg.Én azt javaslom, hogy hívj fel egy nőgyógyászt,akinek a rendelőjében van uh, és kérj tőle időpontot.Ott (pénzért ugyan)de alaposan megvizsgál, nem úgy mint a kórházban ahogy írtad.És nyugodtan kérdezhetsz is.Nálunk itt Zalaegerszegen ez így megy,a kórházban is nagyon jó tapasztalataim vannak az uh orvosokról és mindent alaposan megnéznek.Szerintem nagyon meg fogsz nyugodni egy ilyen vizsgálat után,még ha húzós is magánba menni.Boldog babavárást!
2012. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így jártam én is! 18hetesen közölte a genetikus h a méhlepény mélyen lent van így veszélyeztetett terhességgel kiírt a dokim. Ez még nem lenne semmi jártam kontrollra. 26hetesen közölte velem,egy másik doki,h a méhlepény lent van a méhszájamon, és el van maradva a fejlődésben a babám kb. 2 héttel súlya is és centiben is. Beparáztatott rendesen. Elmentem 3Ds UH magándokihoz ott mondta a doki h a méhlepényem normális helyen fent van és kizárt h ez lent volt valamikor is!!!!!! Kislányom kicsit nagyobb az átlagnál ilyenkor 800-900g-osak az enyém 1000g. Megnyugtatott,h. nagyon szép egészséges babám lesz!Ja és nem 26hetes vagyok szerinte hanem 27. Szóval elegem van a genetikusokból ebből a 2ből mindenképp, felháborítónak tartom h felületesen vizsgálják meg a Kismamákat és rájuk hozzák a frászt ok nélkül!!! Mindenképp a dokik orra aládugom a leletet mert elméletileg mennem kell vissza kontrollra. Ja és az orvosi számuk sincs rajta a leleten így olyan mintha nem is készült volna el. Nézzük pozitívan legalább egészséges babát várunk! Boldog babavárást neked is :)!!
2012. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap előtt voltam a genetikán és végül kiderült, hogy nincs a babámmal semmi baj, csak ez az ultrahangos nő volt egy pancser. A másik megmutatott mindent, hogy nézzem meg, hogy megvan mindene és nincs semmi baja. De mondtam, hogy én nem megyek többet oda, így a 22. hetes ultrahangra már a Kenézy kórházba megyek.
2012. nov. 14. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!