Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ebben a helyzetben nem sok...

Ebben a helyzetben nem sok értelme lenne magán orvoshoz menni, ugye?

Figyelt kérdés

A városunkban 4 nőgyógyász dolgozik kórházban, ők vezetik le a szüléseket. Van 1-2 olyan nőgyógyász is, akiknek csak magánrendelésük van, de nem vezetnek le szülést, nem is a kórházban dolgoznak, hozzájuk így nem lenne értelme járni.

A 4 kórházi orvosnak van magánrendelésük, de csak az egyiküknek van ultrahangja. Magyarul uh-kra, vérvételre, minden egyéb miatt a kórházba kéne járnom, a magánorvos max. méjszájat nézne a rendelésen. Ugye egy orvos van saját uh-val, de a védőnő szerint genetikai uh-kat ennek ellenére a kórházban csinálja, tehát uh, vérvétel stb miatt megint be kellene járkálnom a kórházba, sorban állni stb.

Szóval semmi pluszt nem kapnék, ha magánhoz járnék, esetleg annyit, hogy akkor behívhatnám szülésre.

Eddig úgy csináltam, hogy a szimpatikus orvos kórházi rendelésére mentem el, ezután is így tervezem, csak a női rokonok, ismerősök mondogatják, hogy kéne magán, mert sztk alapon majd nem látnak el rendesen. De nekem tényleg nem adna semmi pluszt, ha havonta mennem kéne még magánrendelésre is külön, ott úgysem tud méhszájvizsgálaton kívül mást csinálni, esetleg megkérdezi van-e panaszom meg átnézi a leleteimet, de ezt az állami rendelésen is lehet.

Tehát az a kérdésem, hogy ilyen korlátozott lehetőségek mellett megéri-e a magán, vagy ha úgyis mindenért a kórházba kell járnom, akkor szerintetek jó lesz-e az állami terhesgondozás?


2017. febr. 3. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha téged nem zavar az állami terhesgondozás ténye, akkor ugyanolyan jó, mint a magán. A kötelező uh-kat csak arra jogosult (képzett) orvos végezheti, tehát minőségben nincs különbség. Ha baj van, észre fogják venni. Max. többet kell várakoznod, nem jut a kérdéseidre annyi idő és figyelem, mert már ott topog a következő beteg, és lehet, hogy bunkóbbak lesznek veled. Persze nem mindenki egyforma, van, aki akkor is kedves és türelmes, ha nem fizetsz neki...
2017. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én csak azért nem értem, hogy ezek a dokik milyen alapon tartanak fenn magánrendelőt, ha teljesen alap vizsgálatokat sem tudnak elvégezni?!

Az én dokim magánrendelője fullra fel van szerelve, a legmodernebb ultrahang (genetikaira is alkalmas, személy szerint nem ő végzi, de van rá embere), van CTG is (szülésznő végzi a vizsgálatot), meg minden, ami a terhesgondozáshoz kell. Szóval itt érzem, hogy egy szolgáltatásért fizetek, amibe ő beruházott, nyilván nem keveset.

Egy semmilyen szolgáltatást nem nyújtó magánrendelés lényegében nem más, csak a hálapénz valamilyen szintű legalizálása. Egy fillért nem fizetnék érte...


Azért azt az egyet megjegyzem, hogy a genetikai ultrahangot a legtöbb helyen kórházban végzik, más magánrendelők esetében is. De az csak EGY vizsgálat a sok közül. Szóval az a doki, akinek van ultrahangja, lényegében egy átlagos szintű szolgáltatást nyújt, őt akár még választhatod is, ha egyébként szimpatikus és vállal szülést.

2017. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is tb alapon járok, mert voltam párszor magánnál és nem volt semmi különbség. Az sztk-ban is rendesek, ugyanannyi vizsgálat van. Éppen azért tud minden nődoki magánrendelőt fenntartani, akár uh nélkül, mert az összes nő magán terhesgondozást akar, engem anyósomtól kezdve a barátnöimig mindenki szekál, hogy miért nem magánhoz járok.
2017. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk valami borzalom a kórházi rendelés, bár itt aki rendel magánban annak uh gépe is van. Akihez én jártam magánorvoshoz, ő mindig normális volt, a kérdéseimre válaszolt, normálisan végezte az ultrahangot. A kórházban kb. 5 perc jutott a vizsgálatra, a doki elhadarta a méreteket, aztán viszlát, ennyi volt, de volt hogy épp szülés volt és várni kellett az orvosra na akkor még bunkók is voltak. Meg persze szülésnél is jó ha volt orvos. De ugye ha a neked szimpatikus orvosnak nincs uh gépe akkor tényleg semmi értelme.
2017. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az normális, hogy vérvételre, illetve más labor vizsgálatra a kórházba kell menjél, illetve hogy a genetikai UH-okat is képzett szonográfus végzi.

A pluszt az adja, hogy nem kell várnod, jobban kérdezhetsz illetve jobban meg lehet beszélni vele dolgokat, illetve ha van UH gépe, akkor a genetikai UH-ok köztes idejébe is rá tud nézni a babára. Mert tb alapon lehet hogy össz vissz csak az a 3 UH lesz ami kötelező, semmi más.

Olyanhoz akinek nincs UH gépe tényleg nem érdemes járni.

Azért úgy általánostani nem lehet, hogy sztk alapon nem látnak el rendesen. Ez így nem igaz. Csak van, hogy macerásabb, de van hogy nincs sok különbség.

Én elégedett vagyok az sztk-sal, normális a doki, várnom nem nagyon kell, mert időpontra megy nálunk a terhes-gondozás. Az ügyeletesnél való szüléssel sincs semmi bajom, már 2-szer szültem úgy, és teljesen meg voltam elégedve, mindenki normális volt. Egyedül az UH-okat keveslem, mert nálunk csak azt a 3 kötelezőt csinálják, illetve ha panasz van természetesen megnézik. De tényleg csak ennyi negatívumot látok benne, de ezért úgy érzem nem érdemes csomó pénzt magándokira elszórni, akkor inkább mentem külön 4d-re.

De mindenhol máshogy megy. Te tudod mennyire vagy elégedett az ottani rendeléssel. Ha az vagy, és úgy érzed nem szenvedsz hiányt semmi fontosban, akkor nem kell a magándoki.

2017. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!