Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a menete az NST-nek? Buta...

Mi a menete az NST-nek? Buta kérdés tudom, első babánkat várjuk.

Figyelt kérdés

Jövőhéttől kell mennem. Azt tudom, hogyha rug akkor jeleznem kell.

De mivan akkor, hogyha nem akar pont mozogni?

Illetve az is rugásnak számit, mikor feszeng-mocorog? Mert ülve csak ennyit érzek, fekve rugdos rendesen.

Meddig tart?



2017. máj. 5. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen már nem kell neked jelezned ha érzed a mozgását.

Két fajta gép van: Aminél kell jelezned és ami magától nézi és jelzi a mozgási hullámokat.


Ha szerencséd van akkor utóbbi lesz nálad is. Legtöbb kórházban már olyan van. Akkor csak ülnöd kell 20 percig. Ha a baba nem mozog, épp alszik, akkor a vizsgáló hölgy segít felébreszteni. Vagy megmozgatja a pocakod vagy megkér hogy te ébreszd fel. Pl: megrázod óvatosan a hasad, megvakarod, kocogtatod, dobolsz rajta az ujjaiddal stb. Sokan esznek közben gyümölcsöt a cukor miatt. Felélénkül tőle a pici.


A gép közben egy papírra nyomtatja a "hullámokat": A pici szívverésének és a méh tevékenységének rajzát. Kicsit olyan, mint a földrengéses rajzok :D

Akkor elégedett a vizsgáló, ha hullámzik rendesen az eredmény. Akkor mozgott eleget, van eredménye a 20 percnek.

2017. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap voltam az első NST vizsgálaton. Igen,ha mocorog az is mozgás (itt nem a rúgáson van a hangsúly).

A legjobb ha NST előtt eszel valami csokit,cukrot,iszol édeset...általában ettől beindulnak. De nem kell túlzásba esni:-)

35+6 hkm

2017. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja és sokszor úgy is látszott a mozgása, hogy én pl nem éreztem. Szóval minden rezdülés számít, de az a legjobb ha nyújtózkodik mert akkor jobban reagál a méhed, jobban meg lehet nézni a húzódásait.


Amúgy két korongot kapsz a pocakodra. Az egyik a szívét nézi a picinek, a másik a méhed. És közben mérnek nálad vérnyomást.

2017. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem leültettek egy székre, rámtették a cuccot és annyi volt a dolgom h várjak kb fél órát, addig a gép nézte amit kellett, aztán a végén mutatta a magzatmozgást meg h van e fájás meg ugye a szívhangot folyamatosan hallottam. Közben mindig csokit ettem mert úgy jobban mozgott.
2017. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!