Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Első inszemináció menete?...

Első inszemináció menete? Hogy zajlik ez az egész?

Figyelt kérdés
Most készülünk az első megbeszélésre, még nem volt átjárhatósági vizsgálatom. Pont akkor fog elmúlni mire megyünk az első kunzultációra a BMC-be. Mekkora az esélyem,hogy még ebben a ciklusban megcsinálják az átjárhatóságit? Utána ki kell hagyni ezt a hónapot és októberben kezdhetünk,vagy már ebben a hónapban számíthatok rá? Bocs ha hülyén tettem fel a kérdést,de nagyon izgulok :) Köszönöm a válaszokat!

#inszemináció #átjárhatóság #BMC #Budai Meddőségi Centrum
2013. aug. 26. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

az átjárhatóságit a ciklus első felében csinálják meg, de úgy, hogy vérzés már biztosan ne legyen (a fertőzések elkerülése miatt).


Ezt a hónapot már tuti kihagyjátok, mivel az inszemeknél a ciklus (vérzés) első napjától szedetnek gyógyszert, vagy szurit,, hogy középidőben repesszék a tüszőt, és megcsinálják az inszemet. Tehát ha akkor még nem szedsz semmit, akkor nagy valószínűséggel a következő hónapban lesz az első.

Bár hallottam már olyat is, akit nem stimuláltak, csak megfelelő méretű tüszőnél repesztőt adtak. De ez nagyon ritka lehet.

2013. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igazából mi is így gondoltuk a párommal, de kellett egy kis megerősítés :) Végülis már olyan mindegy, hogy melyik hónapban kezdünk így 5 évvel a hátunk mögött.Egy hónap már nem számít, kibírjuk :)
2013. aug. 26. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem lesz egy hónapban az átjárhatósági és az inszem. Nekem az átjárhatósági a 9. ciklusnapomon volt, amikor még biztos nem volt tüszőrepedés (nehogy méhenkívűli terhesség legyen belőle, mert a petesejtet kimoshatja a kontrasztanyag), de a vérzés már elmúlt. Éhgyomorra kellett mennem reggel 7-re és délután 16kor mehettem haza, de ez kórháztól függ. Nekem fájt, ráadásul 2x kellett egymás után, mert a doki elsőre rosszul tette fel a katétert. Viszont nem tart sokáig.


Az inszem: nekem a 3. ciklusnapon kellett elkezdenem a closty-t napi 1 szem 5 napon át. Én erre elég jól reagálok, másnak 2x2-t kell szedni, de van, akinek szuri is kell, ez egyénfüggő, majd menet közben kiderül, hogy neked mennyi kell. Az én dokim eleve kis dózissal kezdett, nehogy túl stimuláljon, mondta is, hogy az első hónap próba hónap lesz. A clost amúgy 890 ft, amiben 10 szem van. Nekem mivel nagyon jól reagál a szervezetem, a 9. ciklusnapon elég nagy volt a tüszőm, így aznap adtam be magamnak a tüszőrepesztő injekciót (ovitrelle 7000ft körül van), és a 11. ciklusnapon volt az inszem. Apa adott reggel mintát, ezt 1-1,5 óra alatt előkészítik, utána megcsinálták az inszemet. Ez nem fáj, elvileg nem is érzed. Én a 2.-nál kicsit éreztem egy pillanatra, de egyáltalán nem volt vészes. Utána feküdni kellett 15 percet és mehettünk haza. Inszem napján + utána 1 nappal otthon is rá kell dolgozni és inszem után a 3. napon 2x2 utrogestan hüvelygolyót kell használni és a 15.napon tesztelni kell. Röviden ennyi! Drukkolok nektek!

2013. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi,hogy ilyen részletesen leírtad,hogy hogy is megy :) Most egy kicsit megnyugodtam :)Csütörtökön megyünk az első konzultációra, kíváncsi vagyok,hogy mikor lesz az átjárhatóságim,mert az nap leszek a 6. ciklus napon.Remélem nem húzzák az időt és már jövőhéten meg lesz :D Jajj úgy várom,hogy már túl legyek rajta :)
2013. aug. 27. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"4"-es vagyok. Nincs mit, ha lesz kérdésed, akkor írj nyugodtan. Én a Kaáli Intézetbe járok egyébként. Lehetnek eltérések, mert nem egyforma minden intézet / kórház. Mindenképp kérdezd meg, hogy az átjárhatóságira + inszemre kell-e vinned hálóinget, papucsot! Nekem az átjárhatósági "sima" kórházban volt, oda vinnem kellett hálóinget, papucsot, de a Kaáliban adnak mindent.

Szorítok nektek!

2013. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia!Még lenne egy olyan kérdésem,hogy ugye holnap megyünk az első konzultációra...hogy most lesz valamilyen vizsgálat vagy csak beszélgetünk?Csak hogy ne érjen váratlanul ha esetleg azt mondja,hogy vetkőzzek le :)
2013. aug. 28. 17:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak most láttam, hogy írtál. Nekem nem csináltak vizsgálatot az első konzultáción, de ez is a dokitól / intézménytől függ. Készülj úgy, hogy megvizsgálnak, és akkor max kellemesen csalódsz.

2013. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia!Nekem se csináltak,pedig fel voltam rá készülve, na mindegy :) Úgy néz ki, hogy csak októberben tudunk kezdeni a legvégén, mert ugye az átjárhatóságim nincs meg...Ezt még kibírjuk :)
2013. aug. 29. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Jó lesz az október, hamar elmegy az idő, majd meglátod! Igazából még így is elég hamar meglesz, mert van, aki 2-3 hónapot is vár. Ha már elkezded, akkor nagyon pörgős lesz.

2013. aug. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz, már majd egy év eltelt, de érdeklődöm, mi lett, sikerült-e az inszem?

Mi még csak most akarunk bejelentkezni a BMC-be.

2014. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!