Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » SZTK-s rendelésre járok, de...

SZTK-s rendelésre járok, de ugyanahhoz a dokihoz. Mennyire gondolják ilyenkor evidensnek, hogy fel is kérem?

Figyelt kérdés
Szóval a terhességem felétől járok ugyanahhoz a dokihoz. Volt egy kis problémám és pont ő rendelt, azóta is mindig magához "hív" vissza. Megkérdeztem tőle, hogy milyen kötelező vizsgálatok lesznek még, és hova kérjem az időpontokat. Rögtön mondta, hogy CTG-re (hozzá), a többit meg majd utána beszéljük meg (uh, kenetvétel, stb). Ráadásul épp nézem, a kiskönyvembe a "felelős személy, nőgyógyász" rubrikához is bepecsételte magát. Én úgy emlékszem, ezt a fogadott orvos tölti ki - ha van. Viszont nekem eszem ágába nincs felkérni. Mondjuk azért gondolom ez neki is leesett, mivel már nem sok van hátra. :) A terhességem elején egy másik dokihoz kezdtem el járni, de benne pont az nem tetszett, hogy mikor másodszorra odamentem, már arról beszélgettünk, hogy pont nem fog ráérni a szülésem napján, de majd megoldjuk valahogy, mert biztos azért járok hozzá, mert fel akarom kérni, vagy nem? Hát hirtelen, köpni nyelni nem tudtam...
2017. máj. 30. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Abból lehetséges, hogy ezt gondolta, hogy tőle kérdezted, hova-mikor kell még menni. Akinek nincs orvosa, azt általában nálunk a védőnő irányítgatja.

Legközelebb esetleg tehetsz valami utalást, hogy nem kérted fel, pl. de jó lenne ha ő lenne épp az ügyeletes, mikor szülsz... ha eddig úgy is gondolta, hogy felkérted, akkor ez egyértelmüsíti.

Amúgy nálunk nem szokták ezt készpénznek venni, bnőm is mindig ugyan ahhoz a dokihoz ment, de eszébe se jutott felkérni

2017. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, a védőnő nem mondott erről még semmit. 26 hetesen voltam nála utoljára, és a 33. hétre van a következő időpontom... A dokinál pedig még csak nem is fogalmaztam félreérthetően. Annyit kérdeztem, milye kötelező vizsgálatok lesznek még. Mikor elkezdte sorolni, akkor megkérdeztem, nekem akkor most mire és hova kell időpontot kérnem? Ekkor mondta, hogy CTG. Igazából ő UH-t nem is csinált még nekem.
2017. máj. 30. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!