Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik SZTK-s rendelésre járnak...

Akik SZTK-s rendelésre járnak (és nincs fogadott orvos), azokhoz lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Nem fogadtam fel orvost, SZTK-s rendelésre járok be. Igazából azt nem tudom, mennyire "ciki", hogy nem ugyanahhoz a dokihoz járok az UH-ra, mint a szakrendelésre. 2 külön helyen folyik a dolog egyébként. Szakrendelésen van egy fiatal kedves doki, véletlen kerültem hozzá, és azóta oda is járok vissza (méhszájvizsgálat, labor, vagy most éppen egy fertőzés miatt). A lényeg, hogy itt mindig be is írnak a következő esedékes alkalomra. Gondolom ő is csinál ultrahangot, de mivel a kórház előjegyzésén keresztül kérem az ultrahangra az időpontot, így egy idősebb dokihoz szoktam magam kérni, akihez fel is ajánlják általában az időpontot. Nem tudom, ez így menyire kellemetlen. Főleg, hogy a fiatal doki a szakrendelésen most is kérdezte, hogy megvolt-e az UH, mit mondtak... 32hkm
2017. máj. 23. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
ha neked így OK, akkor semmi gáz nincs vele szerintem.
2017. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg gondozásra jársz addig nagy baj nem történhet.

Olyanokat tapasztaltam már(nem szülészettel kapcsolatban), hogy az orvosok nem szeretnek egymás munkájába belekontárkodni és egy panasszal egy orvoshoz "szabad" járni.

Ezt onnan tudom, hogy volt már egy orvosváltásom és nagyon lecsesztek(szerintem jogtalanul, mert egyébként is régen voltam már és tiszta lappal akartam kezdeni, másrészt elvileg szabad orvosválasztás van, harmadrészt meg nem tökmindegy kihez megyek?)


Gondolom amikor UH-n vagy és utána mész kontrollra, akkor nem egyszerre rendelnek a dokik. Talán még jobb is ez, mert több szem többet lát.

2017. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy csinál uh-t. Nálunk 12 nőgyógyász van, ebből hivatalos terhes uh-t 4 csinálhat.
2017. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam UH után kontrollra menni. Szakrendelésre 25 hetesen mentem először, mert időszerűnek éreztem egy méhszájvizsgálatot. Előtte nem jártam szakrendelésre. És azóta járok vissza ilyen-olyan problémákkal... Ez idő alatt ugye egy kötelező UH volt, azt viszont nem ez a doki csinálta. Ott 3 perc alatt megultrahangoztak, megkaptam a papírt, ami szerint minden rendben és ennyi. Azért tettem fel a kérdést, hogy vajon a szakrendelésen ellátó fiatal dokit ez zavarhatja-e. Viszont ha meg "ragaszkodnék" hozzá az ultrahang szempontjából is, az már kb. olyan lenne, hogy annyi erővel akár fel is kérhetném... Nem? Első terhesség, előtte nőgyógyászaton se nagyon jártam, így nem igazán vagyok jártas a témában...
2017. máj. 23. 10:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi ciki nincs benne.Én is SZTK alapon jártam vizsgálatokra/uh-ra.Szinte mindig másik orvos vizsgált meg.Semmi hátrány nem ért.Annyi beteget vizsgálnak nap mint nap,nem is emlékeznwk.
2017. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem idegeskedem ezen. Csinál egyébként UH-t, mert legelőször nála voltam, amikor a szakrendelésről átküldtek, megállapítani a terhességet. Amúgy tuti nem emlékszek onnan már rám, mert akkor egy fiatal doktornőhöz kezdtem el járni, de mivel 2 hónapra adnak oda időpontot, így azt nem erőltettem. Most meg ide mindig visszahívnak, beírnak következő alkalomra, jó ez így nekem. Csak nem tudtam ciki-e, főleg így, hogy fel se kérem. :)
2017. máj. 23. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is sztk-ba járok. Amikor lett egy pozitív tesztem kértem időpontot 2 héttel későbbre, akkor megvizsgált egy doki, megállapította a terhességet, és automatikusan "magához vett". Tehát mindig megadja előre mikor kell legközelebb mennem, és mindig akkor, amikor ő van. Felkérésről szó sem esett, nem is fogom felfogadni, mert annyira nem szimpi, meg szerintem neki sincs fogalma se hogy én ki vagyok. :D UH-t ott pl nem is csinálnak, ehhez külön beküldenek a kórházba ott meg mindig más van. Utána viszem a következő terhesgondozásra a leletet és megnézi a doki. 30hkm
2017. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ciki nem ciki, engem nem érdekelt, amíg jól bánik velem. :D Amúgy meg ha kérdi, akkor igen volt uh, megkérdezem tőle, hogy kéri a leleteket?


Terhességem felében költöztünk vissza Mo-ra. Első orvosi bejelentkezésemnél az uh-ra, azt kérdezte az asszisztens h melyik dokihoz akarok menni? Mondom neki, amelyik hamarabb fogad. Mondja, h de ő nem szüleszt. Mondom nem baj az, nem is akartam felkérni. Nem csinàltak utána belőle problémát, mikor letisztáztam.


Gyereket túlhordtam, befektettek. Első kérdés: Ki az orvosom. Mondom az egész személyzet a rendelkezésemre áll. :)

Nem bántam meg, jobban foglalkoztak velem, mert nem volt az, hogy más betegéhez nem nyúlunk...stb.

2017. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez csöppet sem ciki. Én is Sztk-ba járok, és volt, hogy el kellett mennem hirtelen másik orvoshoz, mert aki az Sztk-ban rendel, beteg volt, és nem volt rendelés. Nem volt kellemetlen utána. Sőt, egyik alkalommal mondta is az orvos, hogy ha épp máshol vagyok, amikor az x. ultrahang ideje van, akkor menjek el máshoz (úgy volt, elutazunk, és rákérdeztem).

Semmit ne érezz kellemetlennek.

2017. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!