Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyen esetben szokás fizetni?

Ilyen esetben szokás fizetni?

Figyelt kérdés
Ha felkérek egy orvost a szüléshez, viszont vizsgálatokra az SZTK-ba járok hozzá, mert nincs is magánrendelése, akkor a vizsgálatokért is szokás fizetni, vagy csak a szülésért? Ha szülésznőt is fogadok, vele mi a helyzet? Hisz előtte ő is csinál pár vizsgálatot tudtommal.
2017. júl. 17. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Ha az SZTK-ba jársz hozzá, akkor nem vagy köteles fizetni, mert van TB kártyád.

Szülésért már fizetnek a nők, persze, annyit, amennyit megengedhetnek, de egyébként erre sem vagy köteles, csak akkor, ha magánkórházban szülsz.

2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

#1-es, a fogadott orvos azt jelenti, hogy őt riasztják szülésénél, éjszaka is, hétvégén is, Szenteste is, ezért fizetni KELL. Akinek ez a rendszer nem tetszik, szüljön az ügyeletesnél, mert annak valóban nem kell fizetni.


Kérdező, szerintem a vizsgálatoknál ne fizess neki, max. párezer forintot, ha nem kellemetlen a szituáció. (Nekem SZTK-ban az lenne.) A szülésznőnek én szülés után adtam csak pénzt, vizsgálatot ő nem csinált, csak találkoztunk előtte, átbeszéltük a dolgokat, válaszolt a kérdéseimre és körbevitt a szülészeten.

2017. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Vizsgálatokért nem. Szülés után szokás ilyenkor fizetni, orvosnak és a szülésznőnek is.
2017. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Az sztk-s vizsgálatokon nem kell fizetni, de a szülésért igen. Vagy mond egy konkrét összeget, vagy rádbízza.
2017. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is SZTK-ba járok egy doktornőhöz, rendelési vagy ügyeleti idejében. Még nincs magánrendelése, de felfogadtam szüléslevezetésre. Mindig előbb behív ha megyek hozzá, hívhatom bármikor, de eddig nem fizettem. Szülés után viszont adunk pénzt a szülésért és az egész terhesgondozásért.
2017. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!