Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csinál a házi orvos a...

Mit csinál a házi orvos a terhességben? Kötelező menni hozzá?

Figyelt kérdés
Tőle beutalókra nincs szükségem és táppénzre se kell venni. A védőnő cseszeget, hogy menjek el a háziorvoshoz. Nekem teljesen más városban van a háziorvosom, mint ahol élek, egy s más okból. Nem is fogok átmenni másikhoz, de őszintén szólva azért nem látom értelmét elzarándokolni hozzá, hogy beírja a kiskönyvbe a nevét, hogy ő a háziorvos. Megkérdeztem a védőnőt, hogy minek menjek, azt mondta azért, mert így hivatalos. Ennyi erővel a fogorvoshoz is kötelező lenne elmenni (ami megint tök máshol van, tök másik irányban) mert annak is van egy rovat a kiskönyvben, ahhoz meg mégse akar elküldeni. Mi van, ha nem megyek csak ezért? Nyilván, mikor van értelmes oka, akkor elszoktam menni hozzá, de most ezért utazzak meg várakozzak a negyven fokban, hogy ő személyesen írja be a nevét a kiskönyben, amit amúgy se tölt ki senki, még a védőnő se tölötte ki azokat a rovatokat se, amikhez minden papír megvan csak át kellett volna neki vezetni bele és oda is van írva egyébként, hogy "védőnő tölti ki".
2017. aug. 3. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ő csinálta az ekg-t és az általános belgyógyászati kivizsgálást és pajzsmirigy alulmukodes miatt ő adott 6 hetente beutalót tsh-ra.
2017. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Még csak nem is tudta a háziorvosom, hogy terhes vagyok. Ennyit erről.


Annak kell egyébként, akit a háziorvos vesz táppénzre, nem a nőgyógyász;

vagy nem kap belgyógyászati beutalót EKG-ra és a háziorvosa csinálja meg.

Vagy eleve a háziorvosa végzi a terhesgondozást.

2017. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem ekg-hoz se kell. Magyarul akkor tényleg azért kéne elautókáznom hozzá, hogy beírja a kiskönyvbe, hogy ő, ő.
2017. aug. 3. 12:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem csodálkozna is, mert tavaly egyszer beteg voltam, voltam nála, mindig érdeklődik és kérdezte, hogy és gyerekünk van-e már. Szerintem meg se fordult a fejébe, hogy tudna róla, ha lenne. :D
2017. aug. 3. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

NEkem kötelező volt a fogorvos. Azaz a nőgyógyász csak úgy vállalt el, hogy ha 2 hónapon belül szemészeten is fogászaton is voltam. Elmentem beleírta, hogy jók a fogaim, a szemész meg adott egy papírt, hogy annyira nem rossz a szemem.


Háziorvosnál egyszer voltam, de akkor is csak EKG beutalóért. Majd ha mennék táppénzre, aug 20 után elmegyek hozzá.

2017. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk akkor volt csak érvényes a kiskönyv ha a háziorvos kitöltötte!

Ha nálatok nem muszáj és az ekg-t sem Ő csinálja akkor ne utazgass :)

2017. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még a fogorvostól agyfäszt kapnék. Épp mielőtt teherbeestem csináltak egy teljeskprű állapot felmérést meg betömték, amit kell, nekem nem aktuális most odamenni jó ideig és az még messzebb van, mint a háziorvos. Meg azt se tudom ki a fogorvosom. Egy nagy magánrendelőbe járok, ahol más foglalkozik az állapotfelméréssel, megint más a fogkővel megint más a sima kezeléssekkel meg van külön szájsebész aki kihúzott egy fogamat meg ilyenek. Nyilván valaki valamit írna bele, de szerintem ez az egész rendszer nincs felkészülve arra, hogy valaki nem csak bejár a kórházba meg az sztk-ba. Nekem pl. azon is kezdtek variálni, hogy magán vérvételi helyen csináltattam a vérvételt és akkor a hepatitis szűrésnek nincs valami kódja, ami akkor lenne, ha a kórházban csináltattam volna és akkor most hogy írják be, meg a 12. heti szűrésen nem csak két számot néztek és akkor ezt most hogy írják be, meg egyáltalán minek ennyi mérés, nincs is neki elég hely. És akkor még nem az, hogy hát elavult a rendszerünk, hanem még én vagyok a hülye, hogy minek nézettem meg ennyi dolgot a gyereken, nincs is nekik hova beírni. :D
2017. aug. 3. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Én egyszer sem voltam hozzá. A beutalókat a védőnő, a táppénzes papírokat a munkáltatóm intézte vele.
2017. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk sem ő adja a beutalót. Nem kötelező menni hozzá, csak erősen ajánlott, mivel ő csinálta az EKG-t (vagy mit). De van, ahol ezzel belgyógyászatra kell menni. Nem mondta a védőnő, hogy miért ilyen nagyon fontos?
2017. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De, mert "így hivatalos". Szó szerint ezt mondta. Mivel először jött a beutalóval, és mondtam, hogy nekem az nem kell. Nem baj menjek. De akkor minek? Mert így hivatalos. Magyarul semmiért csak úgy, hogy legyen még egy programom. Ezt erősítették meg a kérdésre érkezett válaszok is...
2017. aug. 9. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!