Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cserben hagyott az orvosom....

Cserben hagyott az orvosom. Mik a teendők még a szülés megindulásáig?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 37. hétben. Múlt héten beszéltünk meg egy ctg vizsgálatot a kórházba, erre mikor bementem, a nővérektől tudtam meg, hogy ő már nem dolgozik ott, tehát ügyeletesnél szülök.


Azt tudom, hogy mennem kell ctg-re, voltam már vérvételen is, de ezen kívül van más teendő?


A Szent Margit kórházról van amúgy szó. Van valakinek tapasztalata az ügyeletes szülést illetően? Milyenek az orvosok, szülésznők?


Minden választ nagyon köszönök!



2017. aug. 22. 14:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Több pénzzel maradsz :) Szerintem ne aggodj
2017. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Egy éve szültem ügyeletesnél a margitban. Siklódi dr volt ügyeleten, nagyon elégedett vagyok vele. Nagyon rendes volt. Ami nagyon rossz volt azok a nővérek. Szülés után hagyták hogy elájuljak mert nem volt kedve kitolni nekem egy tolókocsit (azt mondta hogy akkor ne menjek ki a látogatóimhoz, ha nem érzem elég erősnek magam. miután előtte lévő nap majdnem elvéreztem szülés közben).
2017. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen, ez legalább pozitívum, bár örültem volna, ha nem így sokkolnak le délután.
2017. aug. 22. 14:31
 4/26 A kérdező kommentje:
2-es, akkor ezek szerint itt sem jobb a helyzet. Pár éve egy másik kórházba kerültem, a végére én éreztem magam rosszul amiért beteg mertem lenni. :( Nagyon bunkók voltak, pedig őszintén mondom, én végig próbáltam velük normálisan kommunikálni.
2017. aug. 22. 14:37
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Sajna a nővérek úgysem függenek az orvostól. Így marad pénzed nekik osztogatni, meg még azután is, ha gondolod. Van mikor az segít. Bár van olyan is, akinél csak aznap hat a pénz, utána fel se ismer...
2017. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%

" Szülés után hagyták hogy elájuljak mert nem volt kedve kitolni nekem egy tolókocsit "

Ezt még olvasni is rossz.


Nem a beteg tehet róla, hogy az dolgozók túl vannak hajtva és nincsenek megfizetve.


Bezzeg a "boritékot" elfogadják.


(Tisztelet a kivételnek!!)

Szerencsére nem az egészségügyben dolgozok. De ha nővér vagy orvos lennék, én szépen visszautasitanám a pénzt. Hiszen a munkámért fizetést kapok. Egy köszönöm / kérem, kedves mosoly nekem többet ér a pénznél.

2017. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Egyet nem értek, minek megy vki orvosnak/ apolónak , ha nincs turelme /kedve a betegekhez...
2017. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

"Egyet nem értek, minek megy vki orvosnak/ apolónak , ha nincs turelme /kedve a betegekhez..."


Amúgy ezt én sem értem, nyilván jó ez így, mert így is lehetne több ápoló, szóval, ha a búvalbäszottak elmennének akkor igencsak kevés maradna, na de akkor mit csinál ott, ha olyan szar neki? Főleg mikor háborognak, hogy mindenki többet keres. Akkor miért nem mennek oda? Kereskedelemben létszámhiány van. Vagy ott nem engedhetné meg magának, hogy paraszt legyen, mert rossz napja van? Hát ja, ott nem. A kórházban meg lehet, mert ott nem kell küzdeni a vásárlókért, meg nem kólintja fejbe a főnök, hogy ő a céget, áruházláncot stb. reprezentálja, úgyhogy kapja össze magát, mert nincs szükség olyanra, aki lejártja a helyet... Na meg mikor tavaly tüntettek aztán valamelyik sajnálta ott magát, hogy havi 100 ezer a gázszámlája, hogy jöjjön ki a szar fizetéséből. Már elnézést, de szar fizetéssel miért kell akkora hodályban lakni, ahol 100 ezer a gázszámla? Döbbenet. És akkor levezetik a betegen.


De ez így van az egész országban, minden kórházban, és ezen nem segít a fogadott orvos, mert utána nem ő van az emberrel..

2017. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Én csak azért fogadtam orvost, mert eddig nagyon rossz tapasztalatom volt velük, és kicsit utánajártam előtte, kiről mit mondanak. Eddig neg voltam elégedve, talán még egy halvány bizalom is kezdett bennem pislákolni. Örültem volna, ha nem mástól tudom meg a helyzetet úgy, hogy feleslegesen odarángatnak a kórházba.


Emlékszem egy kórházban azért üvöltözött velem az ügyeletes orvos, mikor alig bírtam állva maradni a 40 fokos láztól, mert a bejelentett lakcímemtől 400 km-re mertem annyira lebetegedni, hogy a kórházba is be kellett vinni. Azt kérdezte miért nem oda mentem? Hát mondom kösz... Nagyon megalázó volt, gondolom az egész osztály ezt hallgatta.


Tapasztalatokat a Margit kórházról szívesen várok még, illetve pár infót is az esetleges vizsgálatokról, teendőkről.

2017. aug. 22. 15:53
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Le vagyok döbbenve! 37 hetesen otthagyott az orvosod szó nélkül?! Nekem a magán mobil számát is megadta, pedig egy forintot nem fogadott el tőlem. Igaz egészségügyis vagyok, tehát "kollégák" vagyunk, de ismerősöktől hallottam, hogy a legtöbb orvost ez nem zavarja. Mindegy, a lényeg a lényeg, hogy a Szent Margit jó kórház. Előfordulhat, hogy nem lesz kedves az orvos, de a szakértelem a lényeg. Igaz, még csak egyszer szültem (SOTE 1-en), de a sok ctg, vizsgálat, szülésfelkészítő, szülőszobalátogatáson sok szülésznővel találkoztam és mind kedves volt:).
2017. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!