Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem kaptam időpontot erre a...

Nem kaptam időpontot erre a hétre a nőgyógyászomhoz. Mit csináljak? Szigorúan kell venni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár hete voltam a nőgyógyászomnál. Volt 2 db pozitív tesztem. Korai terhesség, kb 5 hetes lehetett a baba akkor. Viszont azt nem tudta megállapítani, h méhen kívüli vagy belüli, így elküldött egy Hcg vérvételre. Aznap hívott az eredménnyel, hogy magas, ismételjük meg hétfőn is (szept.25én), akkor is magas volt és azt mondta, h menjek a sürgősségi ambulanciára, ahol egy kollégája megvizsgál, mert ha méhen kívüli, akkor műtét azonnal. Szerencsére a kolléga megvizssgált, mindent rendben talált. a Ppapíromra pedig azt írta, hogy 7-10 nap múlva kontroll. Most hívtam a nődokim asszisztensét, aki azt mondta, h nincs erre a hétre szabad időpont, csak jövő hét csütörtökre. Az már nem 7-10 nap, hanem 2 hét vagy ennyire ne vegyem ezt véresen komolyan? Minden rendben velem, nem görcsölök, nem vérzek, más dokihoz nem nagyon szeretnék menni.

Ti mit csinálnátok?


2017. okt. 3. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Elöször is, akkor kellett volna idöpontot kérni, amikor a vizsgálat volt, nem pedig ennyivel késöbb.


Másodszor elég valószínütlen, hogy ennyi késés problémás lenne, de ha túlságosan ideges vagy, akkor a "kollégánál" kérj idöpontot, megindokolva azzal, hogy a hivatalos orvosodnál nem megy.

2017. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi panaszod egyáltalán nem gond ha akkor mész mikorra időpontot tud adni
2017. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kolléga mindent rendben talált - ezek szerint látta, hogy méhen belül van a baba? - akkor nézegetés nélkül is remélhetőleg szépen fejlődni fog. Sürgősségre akkor van szükség, ha méhen kívül van a terhesség, mert az egyre életveszélyesebb, ahogy nő (olvass utána).
2017. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy ha méhen kívüli, akkor gond van, tehát ezzel az alapvető résszel tisztában vagyok, nem kell utánaolvasnom, de köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 3. 12:00
 5/10 A kérdező kommentje:
És igen, méhen belül látta. Azt mondta minden ok. Köszi a választ :)
2017. okt. 3. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert ha mondta / rajta van a papírodon, hogy jó helyen tapadt meg a baba, akkor ráérsz. Ha bármi kétség felmerült, akkor biztosabb visszakérezkedni egy kicsit erőszakosabban vagy máshová menni.
2017. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan menj két hét múlva, mivel minden rendben a terhességgel, megvizsgáltak, nem lesz semmi gond.
2017. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha méhedben van a baba és nem görcsölsz és vérzel ráérsz a kapott időpontba menned. Gondolom szóltál az aszisztensnek az orvossal mit beszéltetek meg? Ha igen akkor ne aggódj.
2017. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező mi van veled?
2017. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most láttam, hogy kérdezted, mi van velem, VELÜNK!

Május 26-án érkezik Luca!!!! :)

2018. máj. 3. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!