Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes kismama vagyok es...

37 hetes kismama vagyok es 160 g os ch dietan vagyok. Az lenne a kerdesem hogy volt olyan aki a vége fele nem tartotta szigoruan a dietat es nem lett baja a babanak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az első terhességnél kb a 25. héttől írták elő a 180ch diétát, soha egy percig nem tartottam, a másodiknál a 34-től inzulinnal (csak 1 egység kellett), itt kb 3 hétig tartottam, mindkét baba átlagos súllyal makk egészségesen született, a vércukor szintjük is minden mérésnél tökéletes volt
2017. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan még csak 30 hetes vagyok, de szintén 160 grammos diétán vagyok. A 35.hét környékéig tervezem szigorúan betartani, utána nem fogok így figyelni rá, mivel már lassan eléri azt a koert, amikoertól nem fog koraszülöttnek számítani, ha a diéta be nem tartása miatt esetleg jobban öregedne a méhlepény. Egyébként úgy tudom, hogy így a vége fele már nem kell olyan szigorúan venni a diétát.
2017. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én még tartom de vacsira most nagyon felment es megilyedtem mert masmilyen zsomlet ettem mint amit szoktam.Remelem nem lesz baja a babanak mert eddig mindent betartottam.Ha egyszer egyszer felmegy az nem gond vagy is nem lesz baj?
2017. aug. 9. 22:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt hogy sajnos nagyon paras kismama vagyok es aggodos elso baba lesz.Aztan meg annyi rosszat lehet olvasni hogy miket okoz ha nem tartjuk a dietat.Mondjuk meg a lepenyem is teljesen jo nincs eloregedve ez mar csak jot jelent nem?
2017. aug. 9. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Basszus! Ha orvos másképp nem rendelkezik tartsd! Azért mert másénak nem lett aktuálisan baja, a tiédnek lehet. Nyilván nem történik tragédia, ha egy nap bebűnözöl, de törekedj a diéta betartására....
2017. aug. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem inditottak 40+5nel az elsovel. Napok ota tudtam, mikor inditanak, igy az utolso 4-5 napban nem tartottam annyira szigoruan. A vegeredm3ny az lett, hogy szules utan (gyors, komplikaciomentes, normal sulyu baba) elvittek ellenorizni a cukrat. (Delutan 1kor) masnap delig vissza se kaptam, mert addigra tudtak neki beallitani, normalizalni. Azota nincs baj vele, de mardos a buntudat, hogy talan a linkeskedesem miatt volt ez.

A masodik babamnal mar nagyon szigoruan tartottam, szinten elvittek szules utan (ugyanolyan szules) de vissza os hoztak, minden rendben volt...

2017. aug. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nálam is minden rendben lesz mármint a babával és a cukra is.Én még nem bűnöztem egy falat csokit nem ettem meg mióta diétázom csak néha felment 7 felé de azt viszont tudom mitől és azokat az ételeket mellőzöm.A védőnőm szerint ha egyszer-egyszer felmegy nem lesz baj.
2017. aug. 10. 07:48
 8/9 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Masodik szulesemnel nagyon szigoruan ellenoriztek is. Hetente/2 hetente kontroll, vervizsgalat, naploellenorzes, vizeletvizsgalat (a laboratoriumi, nem gyorsteszt) ha egyszer-egyszer felszalad, nem a vilag vege, az a baj, ha tartosan magas. En neha ettem csokit is, de a diabetikusat, es beleszamolva a dietaba. Egyebkent amennyivel teherbe estem, annyival mentem szulni is. Szoval kb 8 kg-t fogytam 3 honap alatt. De mivel kezelve volt a GDM, igy a babam sem lett nagy. (3220 es 3150g-mal szulettek)

2017. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En is keveset hiztam most jarok 5 kg nal es meg van kb 2-3 hetem szulesig mind azert mert tartom a dietat.Attol ilyedtem meg mikor egyszer egyszer felment es hogy akkor most baj lesz de ugy azert rendben van a cukrom 7 alatt van.Nekem is 2 hetente diabetologia es naploellenorzes.Remelem terhesseg utan megszunik .
2017. aug. 11. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!