Ki lesz a védőnőm?

Figyelt kérdés

Jelenleg még a szüleim címére vagyok bejelentve holott már nem ott élek. A védőnőhöz akkor melyik körzetbe menjek?

Saját lakásban élünk de még nincsenek meg rendesen a papírok így névlegesen nincs közünk hozzá. A védőnő ha ki is jön a lakcímkártyán szereplő címre nem tud mit csinálni mert a gyerek nem oda fog születni. Mehetek ahhoz aki abban a körzetben van ahol életvitelszerűen élünk vagy ideiglenesen át kell jelentkezni vagy hogy van ez?



2017. okt. 10. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ahhoz kell menni, akinek az a körzete, ahova haza fogod vinni a babát.
2017. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenes lakcímen vagyunk és életvitelsteruen itt élunk, ife jár a vedono. Állando lakcim a szuleim lakása,oda minek menne? Ideiglenesre kell bejelentened, ez kotelezo.
2017. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyerek ahhoz a körzetes védônôhöz tartozik, ahova hazaviszitek ôt. Én sem arra a címre vagyok bejelentkezve, ahol lakunk, de a gyerek ide tartozik, ez alapján kellett megkeresni a védônôt.
2017. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol életvitelszerűen élsz, az ahhoz a körzethez tartozó védőnőhöz kell menj. Nem kell semmilyen ideiglenes lakcímkártya. Mikor albérletben laktam, a tulaj nem engedett semmilyen formában bejelentkezni, a védőnő nem foglalkozott vele, hogy nincs ideiglenes lakcímkártyám sem.
2017. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most gondolj bele, hogy aki Debrecenbe van bejelentkezve, de Budapesten él és ott fog szülni. Nem fog a védőnő Debrecenből Budapestre járkálni. Viszont gyerekorvost választhatsz, nem kötelező a körzetes dokihoz járni, csak a védőnőhöz.
2017. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oda kell majd járni, ahol laksz. Ha ez nem az a cím, ami a lakcímkártyán szerepel, akkor is.

Nekem a kórházban akartak jelezni vagy adatokat küldeni (nem emlékszem már pontosan) a bejelentett cím szerinti védőnőnek, de szóltam, hogy nem kell, mert nem ott lakom, nem is oda jártam eddig sem.

2017. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, megnyugodtam hogy ez nem nehezíti a dolgokat. :)
2017. okt. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!