Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mehetek a Péterfy kórházba ha...

Mehetek a Péterfy kórházba ha nem vagyok Pesti lakos?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok. Nem vagyok Pestre bejelentve. És úgy hozta a sors hogy ahol eddig laktunk el kellett jönnünk és most a Péterfy a legközelebbi kórház. Sztk-ba is másik kerületbe jártam így a doki is ott van. Nem tudom hogyan működik ez, hogy be kell mennem a kórházba 'bejelentkezni' vagy hogy van ez? Kérlek segítsetek. Köszönöm

2017. okt. 27. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van ott van a szülészorvosod akkor mehetsz oda. De egyébként sehonnan nem hajtanak el vajúdó nőt.
2017. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Sajnos nincs itt az orvosom. Fogadni sem tudnék sajnos. Az már jó ha nem hajtanak el :D viszont ha esetleg kisebb problémáim vannak, pl szédülés vagy görcsök vagy akármi, azzal be tudok menni oda? Vagy ki kell mennem az sztk-ba a kezelő orvosom hoz
2017. okt. 27. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszullét esetén biztos mindenhol fogadnak ügyeletbe, nem várják el, hogy órákat utazgass. Ugyanúgy, mint beindult szüléssel se. Terhesgondozásra viszont nem fogadnak, de ezt írtad is, hogy máshova jársz.

Az lehet kérdés, hogy ha szükséges, a mentő hova fog vinni vagy ha nincs akut probléma, de befekvést javasolnak pl. megfigyelésre vagy túlhordod és x. időpontban indítanák... stb., akkor mi a protokoll. Mert elvileg mindenki a körzetéhez tartozik, ugyanakkor szabad orvosválasztás van, ami ugye ellentmond egymásnak.

2017. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár ez 2008-as cikk:

[link]

2017. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a 14. kerületben laktunk, be voltunk jelentkezve, tehát mehettem az Uzsoki utcai kórházba szülni, és terhesgondozásra is az SZTK-ba. De olvastam olyat, hogy nem volt lakcímkártyájuk a kerületbe, és a kórházigazgatónak kellett kérvényt írnia, hogy engedélyezze, hogy szülhessen ott. A terhesgondozás részét nem tudom. Háziorvosod van Pesten?
2017. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, van házi orvosom Pesten!
2017. nov. 16. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!