Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Masodik gyerekkel gyes alatt...

Masodik gyerekkel gyes alatt lettem terhes. Ahhoz hogy visszamenjek tappenzre mint ahogy az első gyerekkel voltam, kell a nogyogyasztol megint javaslat?

Figyelt kérdés
Nogyogyasznal mar voltam de csak egy papirt adott a terhesseg tényéről meg hogy hany hetes vagyok. Az első gyereknél aki 2es fel éves kaptam javaslatot es ugy vett a haziorvos tappenzre. De most nem kaptam ilyen papirt azt mondta majd a haziorvos intezi de nem értem. Eloszor menjek a haziorvoshoz hogy vegyen tappenzre, aztan a munkahelyemre hogy megszakitom a fizetes nelkuli szabadsagot? Mi a menete ennek az egesznek?
2017. dec. 6. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Írsz a munkahelyedre egy levelet, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, kéred a szabik kiadását

(a fizetés nélküli szabi végét a munkavállaló szabja meg 2012. évi I. törvény 133§ (2) bekezdés, a szabadságokból 7 nappal a munkavállaló rendelkezik 2012. évi I. törvény 122.§ (2) bekezdés).

A munkáltatónak 30 napja van reagálni, a 31. naptól (közléstől számított, azaz ha postán adod fel, akkor a feladás dátuma számít... érdemes ha posta, akkor tértivevényesen, ha személyesen, akkor átvételivel közölni) vissza kell tennie állományba.

Ez lehet hamarabb is, de később nem.

Ha nem akar kiadni szabit, akkor mondhatod, hogy 7 nappal te rendelkezel és az első napra kéred a szabadságot.

A terhességet LEGKÉSŐBB a visszatérés előtti nap érdemes azért közölni, mert bár elvileg nem kell, de tiszta lappal játszunk már... lehet hamarabb is persze :)

Közben beszélni a nődokival, hogy szakorvosi ajánlást adjon a terhestáppénzre vagy ő vegyen terhes táppénzre, ha lehetősége van rá.

El lehet menni 8as kóddal is táppénzre, melynek első 15 munkanapja betegszabadság ilyenkor, de ezt már nagyon ellenőrzik, hiszen ha valaki a terhesség miatt van táppénzen az legyen 9es kódon táppénzen, ráadásul a betegszabi alacsonyabb bér...

Miért is fontos ez? Az úgy nevezett “8-as kód” az általános betegségeknek van fenntartva. Ha sokáig tart ezen a házidoki, akkor megkérdezik, hogy “ugyanmár, nem gyógyul az a nátha? biztos jól kezeli?”. Itt ráadásul 3 hónap után le kell jelenteni a dokinak is, hogy még azon vagy és 6 hónap után mehetsz felülvizsgálatra a szakértőkhöz... egy évnyi 8as kód után rokkantasíthatnak.

Aztán ugye a CSED, majd GYED...

A GYES igénylőbe nem kell beírni a táppénzt... a GYES jár így is, csak még mindig vannak ügyintézők, akik nem voltak továbbképzésen... viszont érdemes az egy nap szabadság ahhoz, hogy járjon a két ellátást, főleg ha a munkáltató nem akarja fizetni a táppénz miatti költségeket...

Miért ajánljuk ezt? Mert ez egy fajta bizonyíték, hogy tényleg visszatértél az aktív állományba. Nem a munkáltatónak kell, neked. Az OEP rendszerében is megjelenik, nincs kétség...

2017. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja és hogy hozzátegyem még, igen kell szakorvosi javaslat, hogy 9-es kóddal táppénzre vehessenek!
2017. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez akkor is tappénzcsalás. A munkáltató ad akkor olyan munkát ami nem veszélyes.
2017. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
39%

Jajj, táppénzcsalás, oda ne rohanjak... A sok irigy szar. Isten nem bottal ver, ne féljetek. :D Maradjunk annyiban, hogy én igen szorgalmas vagyok, előbb van a túlbuzgásomból konfliktusom mint bármi másból, mégis úgy gondolom, a faxnak is van vége, lyeányaim. Meg a rosszindulatnak is. :)


Én még bőven GYES - en voltam a második terhességem alatt, de elég sokat keményedtem. Ha el kellett volna itthonról járnom, tutira kórházba kerülök vele. Pedig amúgy gond nélküli terhességeim és nagyon gyors, könnyű szüléseim voltak.


Ne legyünk már annyira okosak, hogy más helyett akarjunk arc nélkül dönteni. :D

2017. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!