Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesség hanyadik heténél...

A terhesség hanyadik heténél küldenek el vérvételre, és milyen vizsgálatok vannak még ilyenkor?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

24. héten vércukorterhelés+ vérvétel

32. héten vérvétel meg ha jól tudom 36.héten is lesz.

2018. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
12. héten is kell menni vérvételre, akkor vizeletet is néznek, szintén 12. héten csinálnak EKG vizsgálatot! 24. héten csinálnak cukor terhelést ill. teljes vérkép és vizelet vizsgálatot! 36. héten szintén teljes vérkép és vizelet!
2018. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor az első vérvétel a terhességnél az csak a 12.héten van?
2018. jan. 14. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen a 12. héten! De ettől függetlenül elküldhet korábbi vérvételre is a dokid, de kötelezően a 12. heti az első!
2018. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes vizsgálaton jelezte a doki, hogy intézzem el 2 héttel későbbre:


Háziorvos: aki a vérvételre beutalót ad, és EKG-t csinál


Labor:Vérvételt, szifilisz, hepatitis, általános vérkép, vizelet vizsgálat, és RH összeferhetetlenség (10. Héten voltam)


Védőnő: Kiskönyvet ő adja, egy csomó papír kitölt, nálam sok dolgot elmondott


És beszéljük meg,mhogy a 12. Heti vizsgálaton mit szeretnénk..(sima. Kombinalt, integrált, vagy Prena esetleg)


11. Héten megbeszéltük, az eredményeket és a továbbiakat (kombináltra mentünk, másik magán intézménybe) és az eredmény jó, akkor csak a 16. Héten kell mennem hozzá.. Így is volt...


18. Heti vizsgálat most jön


minden alkalommal néznek vérnyomást, és vizeletet... Védőnőm is nézi ezeket, de neki nem kötelező

2018. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah és nálam a 12. Héten már kértek a laboreredményeket mindenhol
2018. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Négy hetes korai terhességben vagyok.

Még nem választottam orvost. Csak a terhesség tényét állapították meg, uh-n is nézték. A 6.hétben kell mennem uh-ra újra. Ilyenkor hol kezdjem: körzeti nővért kérdezzem, menjek egy kórházba - amit már kinéztem magamnak - vagy hogy kell ezt elindítani. Nincs pesti lakcímem, de van itteni háziorvosom. Segítség! :)

2018. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Egyenlőre várd meg a következő vizsgálatot, legyen szìvhang! Ha addig is táppènzre kell menned mindenképp keresd meg a házi orvost! Aztán nyugodtan nézz szét melyik kórházat szeretnéd és ott választható orvost, de mindenképp a 12. hét előtt, mert van olyan doki aki az után már nem vállal el! Remélem tudtam segíteni!
2018. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Még az is kérdés, a következő vizsgálat hol legyen, mert az elsőt magánorvosnál csináltuk, aki megállapította a terhességet, de nem kell hozzá visszamennem, magán úton volt.
2018. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó..

A kell az érdekes megfogalmazás..

Én mindent magánban csináltatok, a laborokat és a háziorvost leszámítva, de már a laborokat is gondoltam magánban, mert nekem olcsőbb, mint szabit kivenni, ha valami elhúződik

(nem bp-i vagyok,mde ott dolgozom...tehát ha itt megyek laborba, akkor fél napom elmegy, mire munkába beérek...mert még 1,5 óra innen.. Plusz a férjem is vár, mert tömegközlekedés túl bonyolult innen..egyelőre 1 kocsi van, miatt a pár alkalom miatt luxus lenne még egy autó.. Tehát olcsóbb egy vérvétel 3-10e ft-ért,mint kettőnknek a fél nap szabi)..


Nah a lényeg, hogy csak oda járok...nem kell máshova mennem, a védőnőt leszámtva, de őt nem lehet választani..


A többit leírtam..


/ szerintem a fogorvost kihagytam.. De azt csak kiskönyv után érdemes/

2018. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!