Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt vérvételének...

Kombinált teszt vérvételének megnéznétek az eredményeit?

Figyelt kérdés
19 IU/L a szabad béta-HCG és PAPP-A 1,1 IU/L. A vérvétel a 10. héten volt, az UHra jövő héten megyek. Kerestem a neten, de mindenhol MOMba számítják át, nem igazán értem, vagy ha találtam mértékegységes értékeket, akkor sem pont ilyeneket, hanem IU/mL, vagy hasonlót.

2018. márc. 21. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez igy nem sokat ér sajnos, korán is voltál 10 hetesen és itt fontos hogy egyszerre legyen az uh a vèrvètellel. Momvan nincs fent az eredmèny?
2018. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz hogy egyszerre kell legyen. A vért legideálisabb esetben a 9. Héten veszik le, míg az UH a 12. héten a legjobb. Én azt tanácsolom hogy várd meg amíg az egészet egyben látják. Ahol én csináltattam, ott a vérvétel eredményét meg se kaptam csak egyben az egészet. Gondolom pont emiatt, mivel kombinált teszt, ergo a két eredmény együtt adja a végleges eredményt.
2018. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk így van, kisfiammal is így volt a vérvétel, akkor a 9. héten. Mi sem kapjuk meg az eredményt, de egészségügyes ismerősöm által tudom. MOMban nincsenek fent az eredmények a leleten. Persze tudom, hogy a kettő együtt számít, és az UH értékeivel összevetve adnak pontosabb képet.
2018. márc. 21. 12:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Hiába kutatok, át akarom váltani MoMba, de egyszerűen a különböző mértékegységek miatt tuti nem stimmelnek a számításaim és totál hülye eredmények jönnek ki. Nekem IU/Lben vannak megadva a leleten az értékek, de ahol át kell váltani MoMba, ott IU/ml-ben adja meg a dolgokat. No ha én átváltom az IU/L-t IU/mlbe, akkor hatalmas baromságok jönnek ki... 10 hetesen az átlag MoM 2,5, tehát pl a PAPP-A-ra 0,00113/2,5=0,000524 MoM jön ki, hát ez baromság :( Valaki okosabb?
2018. márc. 21. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hét 4 naposan ezek voltak az eredmények:

PAPP-A: 1.766 iu/L 0.705 MoM

Szabad ß-hCG: 31.5 ng/mL 0.686 MoM

Hátha ebből tudsz arányosítani :)

2018. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mom számításához van egy program ami a pontos terhessègi kor, anya èletkora alapján számolja ki. Ezèrt is kellene egy időben levenni a vèrt az uh-val mert ott a méretek alapján határozzá meg a viszonylag pontos terhessègi kort.
2018. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben előkerestem a kisfiammal lévő kombinált teszt eredményét, és egész hasonló értékek jöttek ki, persze a kockázatbecslés nagy részét úgyis majd az UH értékei fogják adni, de így magukban elég jók ezek a véreredmények.
2018. márc. 22. 15:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Na így utólag okosabb lettem, egy kalkulátorba írja be a doki az adatokat a MoM számításra. Számít a súly, az életkor, a származás (pl. kaukázusi), a terhesség napra pontos ideje, stb. Szóval ez nem olyan kis egyszerű dolog, mint hittem!Más adataiból semmit nem lehet leszűrni, ne aggódjatok feleslegesen. :)
2018. máj. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!