Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első pozitív teszt. Hogyan...

Első pozitív teszt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Váratlanul ért, mert nehezen jött össze és most azt se tudom hol áll a fejem.


Életem első pozitív terhességi tesztje ma reggel sikerült. Akkor most mennem kell nőgyógyászhoz vagy várhatok jövőhétig? Vagy kell csinálnom több tesztet, hogy tuti legyen?


Bocsánat, ha bugyuta kérdések, de eddig annyi negatív lett, hogy fel sem készültem a pozitívra :D


2017. dec. 15. 10:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy tegnap kellett volna megjönnie, tehát nem régóta késik, tesztet azért csináltam, mert terveztük és egyéb betegségeim miatt fontos, hogy időben kiderüljön.
2017. dec. 15. 10:08
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Terhes vagy, nem kell több teszt.

Orvoshoz ráérsz menni a 2 ünnep között, vagy utána is.

Kezdj el folsavat szedni ha eddig nem tetted.

2017. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gratulálok! :) Nem kell rögtön szaladni, de időpontot már kérhetsz. Arra készülj fel, hogy az első UH-n még nem fogsz sok mindent látni ( egy fekete folt a petezsák), és az se biztos, hogy lesz szívhang -de ettől nem kell megijedni. Aztán majd az orvos megmondja, hogy mikor kell visszamenni legközelebb.
2017. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia

Rögtön semmi kepp nem menj,semmit se látnának és csak idegeskednél.

Én a helyedben két ünnep közt mennék de inkább január elején. Ha panaszod van/lesz vagy barnázol akk persze azonnal , gratulálok.:)

2017. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Pajzsmirigy alulműködésem és inzulinrezisztenciám van, ezekre gyógyszert is szedek, de már írtam az endokrinológusomnak, hogy hogyan tovább. Ezek miatt aggodalmaskodom. Akkor a nőgyógyász még várhat.


Folvasat és multivitamint is szedek már régóta, akkor azokat folytatom :)

2017. dec. 15. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Elég jövő év elején menned dokihoz, ha nincs panaszod. Kérhetsz is idöpontot mert idénre már úgysem adnak. Az endokrinológussal jó ha beszélsz.

Inzulinrezisztenciára gondolom meforalt, merckformint (vagy hasonlót) szedsz amit nyugodtan lehet szedni terhesség alatt is. Pajzsmirigyre pedig szoktak kicsit emelni az adagon, de ha csak januárban tudsz menni és akkor emelik az sem gond még.


Nyugodj meg és élvezd a várandósságot! :)

2017. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató szavakat :)


Annyi kérdésem lenne még, hogy úgy tudom a nőgyógyász az utolsó menzesztől számolja a heteket, de mi van akkor, ha én pontosan tudom mikor fogant meg? Figyeltem az ovut és akkor csak egyszer voltunk együtt a párommal (ezért is a nagy meglepetés :D ), tuti akkor történt. Ez ciklus 15. nap volt, tehát kb. 2 hetes lehetek, ennek ellenére a doki 4 hetesnek mondana?

2017. dec. 15. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok. :) pont ilyenkor lettem tavaly terhes. :):) jan.elejen mentem el a dokihoz. Nekem is hasonló betegsegeim vannak. (IR, pcos, gobos pm) Pm miatt azt mondta az endokrinológus h (nekem legalabbis) alacsony jodtartalmu kismamavitamint kell/lehet szednem. (gravida v femibion)

A többi gyógyszert abba kellett hagynom. (erre minél elobb kérdezz ra) nekem végig tartani kellett az IR dietat. Gdm-es lettem. Amúgy ezt leszamitva teljesen problemamentes volt a terhessegem. Kevesbe meleg nyarat kívánok neked :) (mert az nagy hassal jo sz@r volt..) meg jo egeszseget. :)

2017. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 vagyok, en is tudtam, 17.nap fogant.. Nem szamit, 4 hetesnek mondanak majd.. Ugy jon ki a 40het a végére. Amúgy a 20.heti genetikai ultrahangon megmondjak a baba mereteibol közel pontosan a szules napját. (nekem igy volt..) majd az fog szamitani.
2017. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Szerencsére már válaszolt is a dokim, merckformint csökkentette, de vett le róla teljesen illetve kért pajzsmirigy hormonokat nézetni.


Terhességi cukortól én is parázok, diétát tartom szigorúan. Mennyiben nehezítette meg neked a dolgot?

2017. dec. 15. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!