Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vannak itt németországi...

Vannak itt németországi kismamák? Hogyan zajlik itt a terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Kint élünk már pár éve, szeretnénk most már babát, ezért is érdekelne hogy kinek mi a tapasztalata és mi hogyan zajlik itt kint a terhesgondozás. Hátha lesz valaki aki szívesen mesélne :)

2018. jún. 14. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én már nem vagyom kismama, de az elmúlt 2 és fél évben születtek a gyerekeim úgyhogy még friss az élmény.

Első körben ha még nincs nőgyógyászod akkor keress egyet (én anno a neten kerestem egyet akiről jó véleményeket írtak a jameda.de-n), ha esetleg aktuális akkor bejelentkezhetsz rákszűrésre és beszélhetsz vele a babaprojektről. Amúgy ha már van egy pozitív terhességi teszted akkor kérj időpontot egy uh-ra, akkor ad a doki egy Mutterpass-ot és átbeszélitek milyen vizsgálatok lesznek, mi az amit a Krankenkassa áll és mi az amit külön térítés ellenében elvégeznekha szeretnéd. Ahova én jártam ott aztán a következő alkalomra a 40. hétig előre összeállították az időpontokat (persze előre megbeszéltük hogy nekem melyik napok/napszakok nem jók és utólag is lehetett változtatni ha közbejött valami). Aztán amit hamar érdemes eldönteni, hogy szeretnél-e Hebamme-t, aki a szülés után x alkalommal kimegy hozzád és segít/tanácsokkal lát el stb... kevesen vannak, egy adott időszakra csak limitált számú kismamát tudnak bevállalni. Aztán pedig érdemes körülnézned hogy hol szeretnél szülni, elmenni kórházlátogatásra, szülésfelkészítő tanfolyamra stb.

Írhatsz privátba ha kérdéseid vannak

2018. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
szuper :) írok is mindjárt :) köszönöm
2018. jún. 18. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!