Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses vércukor szint...

Terheléses vércukor szint mérésben tudna segíteni valaki? Akinek volt vagy van?

Figyelt kérdés
27 hetesen voltam elsőnek akkor 7,2 volt most 30 hetesen megismételték újra és 8,6 lett. Mitől van ez az emelkedés ? Mit csináljak ? Nagyon árt a babának ? Nagyon félek :/
2018. jún. 21. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, csak tartani a diétát amit előírnak majd
2018. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van a diéta nagyon fontos! Feltétlen tartsd amit előírnak és akkor nem lesz probléma.

(Miért ismételtek? Az első terhelésed jó volt egyébként. Nagy a baba vagy sokat híztál?)

2018. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokat híztam ! A baba 1100 gramm most nem mondták hogy nagy lenne ! Igazából az erdekelne hogy kinek milyen etelek valtak be ! Miket ettek ebedre ! Mert kaptam egy lapot de nem igazan igazodom ki rajta ! Terhesseg elott nem volt ilyen bajom :/
2018. jún. 21. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

En megbuktam az elso cukorterhelesen, 8 lett akkor. Dietara fogtak 160gos-ra. Ket het mulva kellett megegyszer menni akkor mar 6.8 lett a terheleses ertek. Nehez volt, foleg az elejen, de mar megszoktam es nem is tudok sokat enni azota, sulyomat tartom, de a baba nol szepen. 7 kilo van rajtam es most vagyok 34hetes. Reggelire mindig ugyanazt eszem,egy szelet teljeskiorlesu vagy szenhidratcsokkentett toastkenyer, egy szelet sajt, egy szelet felvagott paradicsom vagy paprika hozza es egy pohar tea. Tizoraira 1 dl 100%narancsle meg par darab keksz. Ebedre ettem mindent tesztat krumplit rizst is mint azelott csak egy maroknyit, plusz valami husi, salata. Teljeskiorlesu palacsintat sutottem desszertnek, de csak egy dbot ettem ebedhez. Tizorai egy pohar tej abonettel, vacsira virsli meg egy szelet kenyer vagy gombas tojasrantotta stb. A mennyiseget kell visszavenni es jo lesz, meg 3 orankent enni keveset, 7kor 10kor 13kor 16kor 19kor ettem illetve fel 10kor par kekszet lefekves elott. Koztes nassolasokat edesseget hanyagolni, cukros uditoket is es mar rengeteget javul az ertek.

27N

2018. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az lehet a baj hogy 2 szer eszek egy nap kb vagy maximum 3 szor .. alltalaban ebedre barmit vacsira szoktam zoldsegeket enni paradicsom uborka virslivel kenyeret ilyenkor mar nem eszek hozza
2018. jún. 21. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Nekem eleve IRem van így már hozzászoktam a diétához terhesség előtt. Mondjuk vega vagyok így lehet nem sokat segít az étrendem.


Reggelire 2 szelet ceres slimmm toast kenyér sajttal meg vajjal vagy pl ajvárral valami zöldséggel.

Tízórai kávé szójatejjel (a tej gyors ch és nagyon megdobja a cukrom) és vmi gyümi pl egy barack

Ebéd szinte bármi, csak nem túl sok. Tésztából pl durum illetve rizst egyáltalán nem eszek. Ha valami liszteset akkor csak teljeskiörlésű illetve zab. Valamint semmi cukros süti.

Uzsonna általában gyümi, barack, eper stb vagy cukormentes zabszelet , illetve kávé zabtejjel

Vacsi hasonló mint a reggeli, vagy rántotta, esetleg müzli tejjel


Mondjuk nem a vacsi az igazi probléma, nyugodtan lehet annyit enni mint reggelire sőt egy picivel talán többet is. Ugyanis este jobb az inzulin felhasználása, reggel igen gyatra.

Természetesen ebédre lehet a legtöbbet enni. És legalább 5x de akár 6x is lehet enni. A vacsi után este későn egy két szem kekszet pl. Mint az előző is írta az időpontokat.


Érdemes esetleg mérd a cukrod otthon, főleg reggeli után pl heti 2-3x. Ha diéta mellett a terhelt 7 fölött vagy az éhgyomri 5,5 felett van akkor nem jó érdemes a dokival konzultálni.


Sok sikert, bele fogsz szokni ne aggódj!


25hkm

2018. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az éhgyomri az jó mindig a cukros lottyi dobja fel nagyon ! Koszonom hogy irtal meg az etrended!
2018. jún. 21. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!