Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a genetikai teszteket...

Ha a genetikai teszteket későn végzik, mit csinál, aki nem szeretné megtartani a babát?

Figyelt kérdés

10- hét körül végzik a kombinált tesztet, ha jól tudom, több mint egy hét az eredmény.

Nem vagyok terhes, de mivel van egy gyerekem már, beteg gyereket nem tartanék meg.

Ha viszont a vizsgálat rossz eredményt mutat, már nem tudják elvenni. Akkor ennek mi értelme van? Nem tűnik nekem logikusnak.

Valaki csinált már ilyet, és érti a kérdésem?



2018. aug. 1. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem vagy terhes akkor ez csak amolyan abortuszellenes szösszenet.

HA te terhes volnál és BETEG volna nem akarnád megtartani és akkor nem arra gondolnál, hogy milyen baba formájú hanem a már meglévő egészséges gyermekedre, meg arra, hogy láttad a rokonságban milyen nehéz egy beteg babát majd gyermeket nevelni...és elmennél abortuszra.

Én nem vagyok abortuszpárti, de kifejezetten irritál mikor ilyen sopánkodást olvasok.Van akinek nincs választása és az meglépi.Ahogy írod te is megtennéd.

Minek ez a kérdés még elméletben is?:D

Aki meg terhes pontosan tudja milyen vizsgálat mikor van és ha valami rossz eredménye van mondják neki tovább, hogy mit tud tenni meddig és mit nem.

2018. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

"Élettel összeegyeztethetetlen betegség esetén a 24. hétig van a határ."


Ez nem igaz. Ha élettel összeegyeztethetetlen a rendellenesség, akkor NINCS ilyen határ, a terhességet bármikor meg lehet szakítani.


Itt a részletes jogszabály:

" A terhesség a 12. hetéig szakítható meg, ha


a) azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja;


b) a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved;


c) a terhesség bűncselekmény következménye, valamint


d) az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén.


(2) A terhesség az (1) bekezdésben foglalt feltételek esetén a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő


a) korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;


b) terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az (1) bekezdésben foglalt időtartamot.


(3) A terhesség a 20. hetéig - a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig - szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50%-ot eléri.


(4) A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg


a) az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve


b) a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén."

2018. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor ennek mi értelme van?"

Szerintem nincs értelme. Nem is csináltattunk genetikai vizsgálatot. Egy beavatkozással = kockázati tényezővel kevesebb.


"...nem szeretné megtartani a babát"

Aki esélyesnek tartja magát arra, hogy ne szeretné megtartani a babát, az kerülje el a teherbeesést.

2018. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

#13 Nem érzed úgy, hogy igazságtalan vagy? Mi az, hogy akkor ne essen teherbe?


Én pl. nagyon szeretnék családot, gyereket, többet is. De TUDOM magamról, hogy egy beteg gyereket nem tudnék felnevelni. Szociális végzettségem van, tudom, hogy mivel jár, okkal nem szakosodtam fogyatékos ellátásra. Nekem nem menne.

Szerintem sokkal tisztább mindenkivel szemben, ha nem vállalok beteg gyereket (ha neadjisten úgy adódna). Nem tudnék megfelelő életet biztosítani neki, nem lenne családi segítség, plusz nem várhatom el senki mástól, hogy ilyen keresztet vegyen magára.


Ha ettől rossz ember vagyok, ám legyen. De szerintem a lehetőségek végiggondolása és annak megfelelően döntés még mindig sokkal felelősségteljesebb, minthogy ha már terhes lettél, szü'jjed megfele.

(És jelzem, NEM a random abortuszról beszélek, hanem a fent említett egészségügyi okokról.)

2018. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az invazív, biztos eredményt adó genetikai vizsgálatokat eleve a 12. hét után végzik, plusz a genetikai ultrahang is a 12. héten van, tehát bármi gond van a babával, az legtöbbször csak a 12. hét után derül ki.

Nekem a 12. heti genetikai ultrahangon derült ki, hogy nagy baj van. Genetikai szakvizsgálatra kellett mennem, ott mondták ki a végső szót, hogy élettel összeegyeztethetetlen a probléma. Szóval nem bemondásra megy, 2-3 orvos ill. genetikus szakvéleménye alapján adnak engedélyt a terhesség-megszakításra a 12. hét után.

Ekkor még van egy kis idő művi megszakítást végezni, de a 13-14. héttől már sajnos valóban meg kell szülni. :(

2018. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

#14

Ne haragudj! Senkit nem akartam megbántani. Fel sem merült bennem, hogy bárki rosszabb lenne attól, hogy nem válla be valamit.

Csupán kézenfekvő megoldás a dilemmára.

Én úgy gondolom vannak dolgok amin nem tudunk amire nem tudunk felkészülni, és amin nem tudunk változtatni. Meg lehet tenni, hogy ezek elkerülése céljából semmilyen kockázatot nem vállalunk.


A vizsgálatok nem adnak biztos eredményt. Senki nem fogja biztosítani neked, hogy elkerüld a gyerekvállalással járó bármelyik

lehetséges nehézséget.


"Szerintem sokkal tisztább mindenkivel szemben, ha nem vállalok beteg gyereket (ha neadjisten úgy adódna). Nem tudnék megfelelő életet biztosítani neki, nem lenne családi segítség, plusz nem várhatom el senki mástól, hogy ilyen keresztet vegyen magára."


Nem így működik. Egyrészt akivel vállalod, azzal együtt vállalod.. nincs arról szó, hogy mástól mit vársz el. Nyilván megbeszélitek. A gyerekért az ember sok mindenre képes, és sok minden meg is adatik, ha vállalja a gyereket. Nem kell "mindenkit" ide keverni. Arról van szó, hogy magadtól mit vársz el. Senki nem rója neked fel ha valamit nem vállalsz. Az abortuszt is csak a saját lelkiismereted fogja felróni. És a saját lelkiismereted alól senki más véleménye nem fog feloldozni.


" még mindig sokkal felelősségteljesebb, minthogy ha már terhes lettél, szü'jjed megfele."


Nem az volt a kérdés, hogy ha már terhes vagy akkor mi a felelősségteljes döntés. Az más eset, amikor felelőtlen "döntés" után azt mérlegeled, hogy felelősségteljes döntésekkel milyen következmények kerülhetők el.

2018. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Első genetikai uh+vér 11-14. Héten van, van ahol 1.5 ÓRÁN belül van eredmény.

Ha komolyabb a kockázat, érdemes a 11. Hét elején menni, s akkor ha gond van, lehet intézkedni.


Akár újabb teszt (prena pl. ami 98% biztonsagu)


Illetve az sem mindegy, milyen a kockázati arany, illetve ehhez milyen uh eredmény tartozik.


Az pedig, hogy valaki képes e felnevelni egy beteg gyermeket, mindenki maga kell hogy eldontse.

Ali

2018. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!