Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki jártas a témában, ért...

Aki jártas a témában, ért hozzá leírná nekem hogy terhességi cukorbetegség esetén milyen értékek elfogadhatóak?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon magas lett a cukorterhelésem eredménye, 10,4... jövő hétre kaptam csak időpontot diabetológiára. A diétát természetesen el is kezdtem védőnői tájékoztató alapján. Pár napja mérem a cukrom, az éh gyomri 4,5-5,5 közözött szokott lenni, evés után után 1-1,5 órával 6-7,5 között. Néha megmérték csak úgy, két étkezés között, 5-6 között volt.

Tehát mik az elfogadott, jó értékek?

Ilyen magas terhelését eredmény esetén számíthatok arra hogy egyből inzulint írnak fel?



2018. aug. 28. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
180 vagy 160 grammos ch diéta (5 vagy 6 felé osztva), alacsony GI-s ételek mellett étkezés után 1 órával 7 alatt kell lennie a cukornak. Az első falattól kell számolni az 1 órát!
2018. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem a diétát (nekem szerencsére bevált).

Az orvostól kapott tájékoztatóban az áll, hogy a normál éhomi cukor érték 3,0-5,0 mmol/l, étkezés után 1 órával pedig 4,0-7,0 mmol/l kell hogy legyen. Ha az étkezés utáni vércukor meghaladja a 7,0 mmol/l, akkor el kell kezdeni az inzulin adását, illetve akkor is, ha az éhomi vércukor 5,3 mmol/l feletti (akkor este hosszú hatású inzulin a javasolt).

2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 ez valami irdatlan nagy butaság, amit ide leírtál.

Ha neked ezt mondták akkor keress másik orvost a saját érdekedben.

2018. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 a szekszárdi kórház diabetológusa adta a tájékoztatót, amiről bemásoltam az értékeket, nem hiszem, hogy egy kimondottan kismamákra szakosodott orvos olyan nagyot tévedne. ( Ne felejtsük el, hogy terhesség esetén sokkal szigorúbb értékek és határok vonatkoznak a nőkre, mint egy nem terhes cukorbetegre)

Miért, te milyen határértékekről tudsz?

2018. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anno nálunk is úgy volt, hogy 7,1-től már befektették a kismamát a kórházba diétabetanításra, cukorprofil készítésre, beállításra.

Aztán ha a kontroll idejére nem megy lejjebb a cukor, akkor jön az inzulin.

2018. aug. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!