Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukor miatt kórházi...

Terhességi cukor miatt kórházi befektetés. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, mai NST után az orvosom úgy látta jónak ha befektet kórházba. Inzulinos vagyok, napi 25 egységet szúrok, igy 7 alatti a cukrom. Orvosom szerint soknak számit ez az inzulinadag. NST-n ma párszor mozgás közben leesett a baba szivhangja 110-120 körülire, szerinte ezt a cukor okozhatja.

Mire számithatok? Vajon a szülésig bent fognak tartani, ami még 3 hét!? Vagy meginditnak? Valaki járt hasnonlóképpen?


2018. nov. 2. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Szia, nekem a cukor miatt programozott császárom volt a 38. héten. Ha nem indokolt, nem fogják előrébb hozni a szülést, a befektetés a baba miatt van, hogy ha megint leesne a szívhang, tudjanak segíteni nektek. Ne aggódj, jobb az óvatosság, megéri az a pár hét kellemetlenség, hogy utána egészségesek legyetek.
2018. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok esetben a cukros kismamákat par hettel kirabban befektetik de mivel te inzulint is kap így biztos hogy elovigyazatossagbol tette. De ha nem is 100 alá de leesett a baba szivhangja ott vagytok a legnagyobb biztonsagban.


Egy barátnőmet teljesen más okból befektettek ket héttel korábban, pár naora ra lepenylevalasa lett. Ha nem a kórházban vannak mindkettőjüket elvesztettuk volna. Szerencsére az életmentő császár megmentette őket, volt kis oxigénhiany de nem lett maradandó károsodás.

2018. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a nőgyógyászod mondta, hogy sok ez az inzulinmennyiség. Diabetológus nemigen mondana ilyet. Én csak a reggelihez adtam ennyit terhesen, de eleve a terhességi cukor a fasorban sincs az igazi cukorbetegséghez képest. GDM miatt nem kell hamarabb szülni, sem indítani, ha nincs egyéb probléma.
2018. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam megirom a fejleményeket.

Még a kórházban vagyok, haza már nem engednek. Valószinűleg a 38. hét végén szülésmeginditás lesz, de mivel a baba harántban fekszik, igy most csak császár jöhetne szóba. Egyelőre várjuk hogy beforduljon, aztán meglátjuk. Az inzulin adagom valóban csak a nőgyógyászt aggasztotta, a diabetológus szerint ez nem sok.

2018. nov. 7. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!