Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek 20hetesen késő...

Szerintetek 20hetesen késő magánorvost fogadni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 15 hetes vagyok, 1x voltam a terhessegem óta nőgyógyásznál mikor meg állapította hogy várandós vagyok, már a védőnőnél jártam, ill. vérvételen is és 12hetes ultrahangon is de nőgyógyásznál azóta még nem, szerintetek ez baj!?
2019. jan. 12. 21:17
 1/4 anonim válasza:

18-20 hetesen kell menni a következő ultrahangra, ami bizony kötelező.

Nőgyógyászhoz ilyenkor már nem kell külön járni.. Mindig mikor mész majd terhesgondozásra, akkor fognak megvizsgálni (ha nincs magán dokid)

Szerintem soha nem késő magánorvost fogadni, Bár nekem volt egy olyan barátnőm aki elég sokáig húzta, mert nem akart fizetni, csak azt akarta, hogy annal az orvosnál szülhessen, ezért akarta A 32. hét körül megfogadni azt az orvost, aki azt mondta, hogy rendben de akkor visszamenőleg fizesse ki a kezeléseket.. Persze nem biztos hogy minden orvos ilyen pénzéhes.

Én most a 27. hétben járok, nincs magánorvosom, teljesen jól el vagyok így :)

2019. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A terhesgondozást a védőnő végzi (súly, vernyomas stb) ellenőrzéssel, vagy pedig a terhesgondozás az, amit a kötelező vizsgálatok magukba foglalnak?! Itt ugye gondolok a 18. Uh-ra vagy a vérvételekre stb..

Nem terveztük a babát egyáltalán de az abortusz meg sem fordult a fejünkben , ezért is vagyok ennyire felkészületlen (még).. :/ minden olyan új, eddig még nem kellett ilyenekről érdeklődnöm soha senkitől.. Most meg teljes káoszba vagyok, nem szeretnék lemaradni semmilyen fontos dolgokról ami muszáj lesz, a kötelező vizsgálatokról van egy listám mikor hová menjek, de arról hogy a magánorvost vagy nőgyógyászt (ahová ilyenkor szoktak járni ultrahangra vagy vizsgálatara) a kötelező vizsgálatok mellett.. Ugye aki végig kísér a terhesség alatt.. Arrol nem tudok semmit :(

2019. jan. 12. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 20 hetes terhesen jöttem haza külföldről, akkor fogadtam dokit. Nem volt gond neki.
2019. jan. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A védőnővel 4-5 hetente kell találkozni, egyszer neked kell menni a rendelőbe, egyszer ő megy ki hozzad a lakásban. Mikor te mész, megnézni az utolsó találkozás óta “gyújtott” orvosi papírokat, feljegyző ezeket a kiskönyvedbe, megnézi a vérnyomásod, pocak korfogatot, súlyt mér, meghallgatjatok a babo szivhangjat. Mikor hozzad megy, beszelgettek. Nálunk most legutóbb a szülés volt a téma, elmondta, hogy hogyan fog zajlani, valószínűleg mit fogok érezni, mit kell tenni majd..

mikor terhesgondozasra megyek: az asszisztens nők is megnézik az orvosi papírok, ok a saját kis fizetukbe jegyzetelnek, megbeszéljük, hogy milyen orvosi vizsgálatok várnak rám az elkövetkező 4-6 hetben, adnak beutalót ahova kell, aztán pedig a nőgyógyász megnézi amit kell :)

Remelem így már kicsit érthetőbb :) de ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, én is épp benne vagyok :D

2019. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!