Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Táppénz? Hogy működik az...

Táppénz? Hogy működik az igazolások leadása, hosszabbítása?

Figyelt kérdés

December eleje óta táppénzen vagyok, nagyon erős görcsök és egyéb gondok miatt.

Akkor ott a kórházban ráírták a leletre hogy veszélyeztetett, utána a háziorvos kiállította a táppénzes papírt.

Azóta ha voltam nőgyógyásznál mindig vittem a leletet és írta tovább a táppénzt.


Szóval, ez végig így lesz, hogy csak 1-2-3 hetekre kapom meg a papírt, és megint csak emiatt kell bemennem? Vagy hogy működik ez máshol? Illetve akkor a kifizetés is csak részletekben lesz?

Mert elvileg ma viszem az új papírt, és azt mondta háziorvos hogy akkor máig írja. De legközelebb csak februárban megyek nőgyógyászhoz, utána hozzá. Ilyen esetben?


2019. jan. 16. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A folyamatos táppénzt problémától függetlenül 2 hetente hosszabbítják.


Az, hogy mennyire részletekben fizetik ki neked, az csak attól függ, hogy milyen gyakorisággal adod le a papírokat a munkáltatódnak és ő hogy dolgozza fel, hogy továbbítja az oepnek.

2019. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nőgyógyász is táppénzre vehet és akkor kihagyhatod a háziorvost.
2019. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt mondták, hogy csak a városban élőknek adják ki ők, a "vidékieknek" a háziorvos állítja ki.

2019. jan. 16. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Midig 2 hetente adják a tp papírt, én havonta járok ertük.

A nődoki elvileg nem vehet tpre, ahogy azvegyik válaszadó írja, ő csak javaslatot ad a táppénzen tartáshoz a házidokinak.

Én mindig ho végén járok háziorvoshoz, előtte pedig nődokihoz a javaslatért, utána postán feladom a havi tp papírt. Ez nagyon max 2 napot vesz igénybe 1 honapban.

2019. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A nődoki elvileg nem vehet tpre, ahogy azvegyik válaszadó írja, ő csak javaslatot ad a táppénzen tartáshoz a házidokinak."


Ez olyan elvileg, hogy konkrétan fszság. A háziorvos az, aki semmire nem menne szakorvosi javaslat nélkül. A nődokinak meg nem kell javaslat, mert ő a szakorvos és akkor vesz tp-re, amikor akar.

Már a második terhességemet viszem úgy végig, hogy a háziorvos még csak nem is látott és a naggyal is voltam tp-n (akkor csak a végén), most meg az elejétől azon vagyok.

2019. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom adott javaslatot, egyszer. Azóta táppénzen vagyok. Én is havonta, vagy hetente járok a tp-es papírért.
2019. jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pont,hogy a háziorvos,aki nem vehet tp-re csak max 1 hétre!


Így a nőgyógyász adja a szakorvosi papírt.

Az rajtad múlik, 2 hetente, vagy havonta adod e le.


Azt érdemes tudni, hogy táppénz arra az időre jár, amennyit a jelenlegi munkahelyeden eddig töltöttél..vagy ameddig megszakítás nélkül van biztosításod.


Én ebbe estem bele, decemberben elvették a tp-em, és februárban szülök.

2019. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Veszelyesterheseg miatt kerültem tapenzre. Nov. 16tal vetfel a házi orvosom. Mindjárt hó vége. Akor ő hozzá kell mennem tápénzes papírt kérni?
2019. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, nov. 16????
2019. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Előző vagyok nem nov. 16 hanem január 16 akart lenni.
2019. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!