Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Escapelle esemény utáni vs...

Escapelle esemény utáni vs közép időben kiszakadt gumi. Tapasztalatok az Escapelle hatékonysàgával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 35 éves családanyaként sose hittem h ilyenért parázok majd. Gyógyszert szedtem több, mint 2,5 évig, de migrént okozott már, így szüneteltettem- gumit vettünk. Pont 13 napja hagytam el a bogyót ( èrtsd egy hét köztes vérzés egy hét bogyó nem beszedés) és hát miért is ne kiszakadt az a vacak :( 15 órával rá sikerült Escapellét iratni/ bevenni, de kicsit parázok, hogy nem fog hatni...tájékoztatót olvastam- 85% védettséget ír, de ugye középidőben voltam, meg a hatásmechanizmusa se meggyőző számomra amit ír, hisz a megtermékenyülést gátolja...de mi van ha az már megtörtént? (50 perctől 2 napig mindent olvastam a spermàk útjáról)... Van itthon nyáltesztes családtervező mikroszkóp az is szépen közép időt jelzett másnap :/ mikor a tablettát szereztem be. Van már egy sérült kisfiunk ( autista) és most nagyon nem jönne jókor egy baba. Szeretnénk, de nagyon nem most. Tapasztalatok érdekelnének az Escapelle hatásáról illetve arról, h ki milyen tüneteket èszlelt h hat a bogyó. Én bevallom 2 napja vettem be de semmi. Se görcs, se émelygés vagy bàrmi. Ha ez akkora hormonlöket kicsit paràzok hogy miért nem érzem. A fogamzàsgàtlót is megéreztem az elején, meg régen a középidőm is... :/ Köszönök minden építő észrevételt!

2019. aug. 18. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtetted amit tudtál, többet egyelőre akkor se tudsz tenni ha esetleg baj lesz. De nem lesz, elenyészően kicsi az esély, még védekezés nélkül peteéréskor is csak 25 százalék, így időben bevett esemény utánival meg kb. 1 százalék.
2019. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát, egyelőre kár ezen kattogni. Amit lehetett, megtettél. Ha 5 napon belül vagy még, akkor spirált lehet felrakatni, az is sürgősségi fogamzásgátló ilyen esetben.
2019. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát a spirál elég ijesztő- bár a terhesség lehetősége jelen helyzetben mèg inkább :( ... A dokim szabin-sztkba fussak ezzel? Nem tudom...tiszta para az egész. És rohadt dühítő- pedig kisiskolás szinten figyeltünk arra a xdgdhjc gumira... nem is durvultunk. Perelhetem 9 hó múlva a gyàrtót? ( jó ez csak szarkazmus volt) Köszönöm az eddigi vàlaszokat is. Bízom benne, hogy megúsztuk.
2019. aug. 18. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos 2x vettem be ezt a gyógyszert még tini koromban. Szintén kozepidőben. Hát engem rendesen kipucolt, arra emlékszem. Szerintem nem kell aggódj, hamar bevetted.
2019. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát így hosszú hétvégén a spirál nem hiszem, hogy nagyon járható út lehet, max ha keresel olyan dokit, aki még ünnepnapon is képes rendelni és van is a rendelőjében spirál:D
2019. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, a spiráltól amúgy is félnék... meg fémallergiám is van-bár tudom ezerféle létezik, de ezt inkább kihagynám és marad az izgulás meg az ima. :(
2019. aug. 18. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges aggodnod.

Alapból ennyi idő után abbahagytad a gyógyszert szerintem nagyon kicsi az esèlye mert a szervezetnek több idő kell mire rendesen ternèkeny lehetsz így meg hogy bevetted az esemèny utánit is nem lesz baj.

2019. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!