Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Orvosi biztosítás nélkül...

Orvosi biztosítás nélkül hozzá tudok jutni esemény utáni tablettához?

Figyelt kérdés

Bonyolult lenne részletezni miért nincs magyar állampolgárként orvosi biztosításom, azonban lehetséges, hogy hozzá tudok jutni esemény utáni tabblettához? Ha igen, akkor többet kell fizetnem a tabblettához jutásért?

Előre is köszönöm a kulturált és civilizált válaszokat!



2019. jún. 17. 01:03
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Hozzá tudsz jutni, és így is, úgy is teljes árú, nincs rajta TB támogatás.

Az egy másik kérdés, hogy a NAV-nak szembe fog jönni előbb-utóbb, hogy nem rendezett a jogviszonyod, és akkor be fogják hajtani rajtad a havi 7000 Ft körüli biztosítási összeget, tök függetlenül attól, hogy igénybe vettél-e ellátást, vagy nem. Erre persze lehet részletfizetést kérni akkor, de jobb, ha erre számítasz.

2019. jún. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ellátnak, csak szólnak, hogy piros a jogviszonyod.
2019. jún. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Persze.


Viszont a tb-t adótartozásként behajtja a NAV, jobb,ha tudod. Havi 7300Ft

2019. jún. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolat! Féltem, hogy ok nélkül majd elkezdenek bíráskodni felettem, de kellemesen csalódtam.

Még annyi kérdésem lenne, hogy egyszeri 7300 forintot kell befizetnem miután hozzájutottam a tablettához? Nincs nőgyógyászom sem, azonban, ha bemegyek egyhez vagy sürgősségire, akkor is felírhatnak nekem tablettát? Még egyszer köszönöm, mindenkinek ment a zöld! :)

2019. jún. 17. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a sürgősségin (nőgyógy ambulancia) bárki ellát.


Nem csak egyszeri 7300ft lesz, hanem visszamenőleg annyiszor ennyi, ahány hónapja nem vagy biztosított.

2019. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az a baj, hogy én tavaly Szeptembertől külföldön tanulok, azonban kint még nem jelzett vissza a háziorvos, akinél szeretnék bejelentve lenni, és kint csak a háziorvos tud biztosítási kártyához engedélyt adni. Mivel már nem itthon tanulok, így feltételezem, hogy a felfüggesztett tanulmányi státuszom nem fedezi a biztosítást és a különböző orvosi ellátásokat. Nem tudom, hogy külföldi iskolalátogatásival lehet e itthoni biztosítást igényelni és, hogy egyáltalán hogyan zajlik ez a folyamat.

Elnézést a kérdés áradatokért.

2019. jún. 17. 10:51
 7/9 A kérdező kommentje:

Szeretném tisztázni, hogy elmentem egy ottani háziorvoshoz, hogy igényeljek biztosítást, az intézmény azóta sem (Január vége) válaszolt és nem lépett kapcsolatba velem.

Nem pattogok, gyermek élete pedig nem múlik ezen. A kérdést most írtam ki, mielőtt még bármi probléma vagy "baleset" felmerülne, hogy tisztában legyek milyen lehetőségek állnak rendelkezésemre esetleges "baj" esetnén.

Köszönöm szépen.

2019. jún. 17. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha EU-s országban folytatsz tanulmányokat, akkor az ottani biztosításod érvényes teljes körűen Magyarországra is, tehát utólag fizetned nem kell. Abból lehet némi prüntyögés, hogy az ottani biztosításodat igazoló EU-kártya hiányában az orvosi vizitet nem fogják tudni elszámolni a TB felé, de nem hiszem, hogy egy recept-íráson fennakadna egyetlen orvos is. Mivel magán a gyógyszeren nincs TB támogatás, így annak az ára indifferens.

(az eseted nem piros, hanem KÉK lámpa)

[link]

2019. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta kiderült, hogy mivel szünetel a hazai tanulmányi jogviszonyom, jogosult vagyok ellátásra és érvényes a tajkártyám is (ma nézettem meg és zöld)! Mindenkinek köszönöm az értelmes válaszokat, ment a zöld! :)
2019. jún. 17. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!