Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy megtartotta a babát és nem ment el abortuszra?

Figyelt kérdés
2020. jan. 15. 14:44
1 2
 11/17 zombee ***** válasza:
25%
Én is csak olyat ismerek, aki az abortuszt bánta meg. Öt év múlva azon rágódsz, hogy szerettél volna (még egy) kislányt vagy kisfiút, és hogy mennyire szeretted volna, még akkor is, ha az apja konkrétan lelépett.
2020. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát én munkámból kifolyólag rengeteg abortuszost ismerek és egyetlen egyet nem tudok mondani, aki megbánta volna, akár csak egy pillanatra is. Mindegyikük tudja, hogy jól döntött és a jó döntéseit nem bánja meg az ember.

Egyik sem ragodott rajta sem 5 évvel, sem 15 évvel később rajta, szóval nem kell a kristálygömbből "jósolás".

De olyat viszont ismerek, nem is egyet, aki megbánta, hogy gyereket vállalt és mai fejjel eszébe sem jutna...

2020. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem, a morbid az hogy te ilyen ijesztően ostoba és sötét vagy.

Minimális értelemmel meg ésszel a fejedben tisztában lennél ugyebár azzal a szimpla ténnyel, hogy az abortusz NEM gyilkosság. Másrészt azzal is, hogy az NEM egy baba, hanem egy fejletlen embrió, ami a nő méhén kívül másodperceken belül meghalna, mert arra sem képes hogy magától lélegezzen. Ebből már egyértelműen következik, hogy NEM egyenértékű már megszületett emberekkel, akik egy embrióval szemben képesek érezni (legyen az fájdalom, öröm, boldogság), van tudatuk, vannak vágyaik stb stb.

Halkan megjegyzem egy embriónak se tudata, se fájdalomérzete, szóval elég gyenge és sekélyes próbálkozás volt ez a tényeket mellőző "megölöd szegény babukát álmában" demagóg, hazug szöveg. Nem jött be, sebaj.

Abortusz pillanatában az embrió továbbra sem érez és mivel tudata sincs, ezért fingja nincs arról, hogy ő kicsoda-micsoda, arról meg pláne nem hogy létezik egyáltalán.

Ennyit erről.

2020. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%
Nekem csak az a fura, hogy sokan azt írják, ismernek olyat, aki megbánta, hogy megtartotta a gyereket, de senki nem írta eddig - talán 1 kivétellel- egyes szám első személyben, hogy igen, itt vagyok és megbántam.
2020. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem ebben mégis mi fura van.

Van aki meg azt írta, hogy ő olyan nőt ismer, aki az abortuszt bánta meg, érdekes mégsem írt egy olyan sem, aki leírta volna, hogy igen én valóban megbántam az abot... Ez is fura, nem de?

Egyébként itt már nem egy olyan kérdés volt, ahol bizony vállalta anyuka, hogy megbánta a gyerekvállalást. Nem olyan ritka ám ez, csak nem "illik" erről nyíltan beszélni, pedig bőven vannak ilyenek.

2020. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%

#16 Mindenki azt vesz észre, amit akar ugyebár... Az, hogy valaki megbánta a gyerekvállalást, egyszerűen a mai napig tabu, mert hát mi az hogy ezt bárki megbánhatja. Márpedig simán meg lehet, pusztán nem "illik" ezt így kimondani. És tök mindegy, hogy ez egy anonim oldal. Ettől független itt nem egy olyan kérdés volt már, ahol a kérdező bevallotta hogy megbánta, hogy szült. És ennél is több olyan nő van, aki bár szereti a gyerekét, DE ha tehetné visszacsinálná. Nem értem ezen miért kell fennakadni.🤷🏽‍♀️

Érdekes módon én meg egyetlen egy olyan nőt sem ismerek, aki akár csak 1 percre is megbánta volna az abortuszt, pedig jó párat ismerek személyesen.

Igen is meg lehet bánni a gyerekvállalást is és bizony egy abortuszt is lehet jó döntésnek tartani. Ennyi, ezen nincs mit túlragozni.

2020. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
44%
Sziasztok!Nekem kb 10 évvel ezelőtt volt egy döntésem: nem tartottam meg a babámat. 20 ev körüli voltam, még tanultam, a szüleim sem tudtak volna sajnos segíteni, és az akkori párom, akit szerettem, azt mondta, oldjam meg...elkezdett testileg és lelkileg bántalmazni, megalázni.Ő nem szeretne gyereket-nyomatékosította. Az ő családja sem támogatott. Úgy döntöttem,két döntést fogok meghozni: A babát nem vállalom be, a páromat elhagyom örökre. Így történt. Sajnos akkor nem tudtam volna miből felnevelni. Akkor tovább tanultan, mellette dolgoztam. Azóta biztos munkahelyem van, jó pozícióval, szép fizetéssel. Egymagam kialakítottam 10 év alatt egy olyan egzisztenciát, amire már bátran vállalnék gyermeket. Nem bántam meg a döntésem. Az akkori párom ma már nős, és boldog apuka. A műtét egyébként nem zajlott sikeresen: Borzasztó fájdalommal járt ( föleg lelkileg, de nyilván testileg is borzasztóan). A beavatkozást követően, pár héttel olyan tüneteim voltak, mintha várandós lennék. Felkerestem az orvosom, aki közölte: a magzat, műhiba következtében nem lett eltávolítva, így már ugye inkább megtartom! ( mostani fejjel biztosan bepereltem volna...és még volt bátorsága megkérdezni, hogy megtartom-e, amikor ki tudja milyen károsodásokat szenvedett a magzat. Akkoriban féltem a szégyentől, és pénzem sem volt egy perre). Mivel a válaszom másodjára is nem volt: másodjára is megműtöttek. A műtét másnapján UH-n kiderült, még maradt vissza magzat darab. Következett egy harmadik műtét. Olyan lelki megterhelés volt ez, és testi kizsigerelés, amit a mai napig nehezen dolgoztam fel. Folyamatosan eszembe jutnak a percek, és az,hogy a szüleimen kívül senkire sem számíthattam. A kérdések, hogy most lenne egy kis kamasz lányom vagy fiam, milyen lenne, mennyit kellett volna küzdenem, hogy mindent megkapjon. Igaz, most már 30 éves leszek, és megfordul a fejemben, sosem lehet többé gyermekem. Minden vágyam, hogy legyen egy szerető párom, aki szeretne velem családot alapítani, és gyermeket vállalni. De mi lesz, ha ez nekem sosem adatik meg?
2020. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!