Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg ennyire gyakori lenne...

Tényleg ennyire gyakori lenne az abortusz?

Figyelt kérdés
Egy ápoló ismerősöm szerint náluk a női klinikán mindennap elég sok nő fordul meg abortuszon. A legtöbb 17-25 éves korú, de sokan 30 felettiek. Szerinte kb. minden 3-4. nőnek volt már,csak ugye ez abszolút magánügy, így senki se szokott erről beszélni. Mivel ez egy anonim oldal gondoltam puszta kiváncsiságból kiírom, hogy szerintetek (akár tapasztalat alapján) valóban ennyire gyakori lenne?
2020. febr. 10. 12:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Az elmúlt 60 évben sosem volt ennyire kevés az abortuszok száma, mint most. Jelenleg egy picivel több mint 30 ezer abortuszt végeznek évente. Ez azt jelenti, hogy háromszor több baba születik, mint amennyit abortálnak. 50 évvel ezelőtt 100 nőre jutott 200 abortusz.

Persze nem kevés ez a 30 ezer sem, de sokkal jobb a helyzet mint bármikor az elmúlt 60 évben.

2020. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

Pedig de, évente kb 30-40 ezer abortusz van, ami jóval kevesebb, mint pl néhány évtizede.

És pontosítsunk: NEM babát és NEM megölik, hanem egy fejletlen, fájdalmat nem érző embriót és abortalnak! ÓRIÁSI a különbség!

2020. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

#4 Én meg egy bioszkönyvet ajánlanék nagyon erősen a figyelmedbe! 😉

Hagyjuk már ezt a Néma sikoly propaganda bullshitet, ott baromira NEM egy néhány hetes embriót mutatnak be, hanem egy jóval nagyobbat, épp azért hogy ezzel érzelmi zsarolják a nőket, hogy jajj "szegény babacska". Az egész hazugságon alapszik, ez már ezeréve köztudott, hogy nem egy 8-9 hetes embriót abortalnak, de szép próbálkozás volt, ezzel csak a saját tudatlanságodat bizonyítottad. 👏

Az, hogy egy pár hetes, fejletlen, tudat nélküli embrió nem érez, az szimpla TÉNY, ugyanis egyáltalán nincs a fájdalom érzékeléséhez szükséges mértékig kifejlődve az idegrendszere többek között, ahogy sok más szerve sem.

Javaslom mielőtt ordas nagy baromságokat hordanál össze, előbb tájékozódj!

2020. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

A néma sikolyban egy 12 hetes magzat szerepel. A 10. héttől valóban van fejletlen idegrendszer, kis öntudat, így bár nem látunk a fejébe, abban a korban már "fájhat", érzékelheti hogy valami történik.

Ezért tanácsos minél előbb elvégezni az abortuszt, mert az első 6-9. hét között még nem fáj neki, nem érzékeli a folyamatot.

2020. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Nekem még sosem volt és remélem nem is lesz. Egyáltalán nem ítélem el mert nagyon sok esetben rosszabb lenne ha megszületne.

Azt a fajtát viszont elítélem aki ezt használja "védekezésnek".

2020. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elhalt a babám, így missed ab-om lett, amikor bementem a klinikára egy olyan szobában voltam, ahol már 2 nőnek csinálták meg az abortuszt. Szörnyű érzések kavarogtak akkor bennem. Szerintem is gyakori sajnos, senki nem veri nagy dobra akinek volt. Néha igazságtalan az élet, aki nem szeretné megfogan nála, aki küzd érte meg nem.
2020. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Az ápoló ismerős általában nem tudja a hátteret.

Rengeteg beavatkozás már elhalt terhesség, vagy rendellenesség miatt történik.

Sosem kérdezik a nőket, mert a beavatkozás szempontjából lényegtelen,

/ vegyesen vannak a szobákban is 😕😢/



Ugye minden 3. Terhesség vetéléssel végződik, aminek 2/3-a műszeres befejezést igényel......


Tehát együtt sok

2020. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
8as, de tudják ki miért van ott. A papírokon rajta van hogy vetélés befejezése vagy pedig abortusz. Ha meg egy szobába rakják szegény nőket az abosokkal max akkor fordul alő ha máshol már nincs hely. Nálunk legalábbis míg lehet figyelnek az elkülönítésre.
2020. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
"Tényleg ennyire gyakori lenne az abortusz?" Kérdező, KSH a barátod: [link]
2020. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%
Inkább 15-25, szerintem. Volt olyan osztálytársam, aki 16 éves korára 3 abortuszon volt túl, a negyediket már az anyja nem engedte, meg kellett szülnie.
2020. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!