Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mire figyeljek oda terhesség...

Mire figyeljek oda terhesség megszakítás után?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az első abortuszom, első terhességem volt.

Óvszer mellett estem teherbe.

Meddig nem közösülhetek a párommal?

Valami védekezési módszer óvszer és fogamzásgátló gyógyszer nélkül, kúp vagy valami hasonló? Gyógyszert nem akarok szedni.



2020. febr. 25. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Esküdni mernék rá, hogy az orvos felvilágosított mindenről.
2020. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Amikor én elkezdtem a szexuális életemet, elmentek egy nőgyógyászhoz (rákészülésre) és kikérdeztem minden eshetőségről.

Javaslom te is keress fel egyet.

Műtétek után 6 hetet szoktak javasolni a fertőzés veszélye miatt.

2020. febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Fogamzásgátló gyűrű?


Gondolom van kontroll, addig semmiképp sem lehet együtt lenni szetintem. Zarojelentesen biztos minden rajta van

2020. febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Óvszer mellett nem lehet terherbe esni. Ez a kiszakadt dolog is csak felelőtlenség.

De mindegy ..

Az orvos erre válaszolt ha kérdezted...ebben én is biztos vagyok.

2020. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Kúp vagy valami hasonló általában nem működik. A Pharmatex gyárt ezeket, de nem hiába van a Pharmatex baba kifejezés. Ezek kiegészítő védekezésre alkalmasak, ha pl szedsz fogamzásgátlót és betegen antibiotikumot, akkor érdemes ezeket alkalmazni.


A gyűrű jó lehet erre, bár sokszor olvastam hogy az mellett lett terhes az illeto, nem volt jól felhelyezve. A spiralt csak szülés után javasolják, illetve létezik injekció is, ezt 3 havonta kell(ene) beadni, én ezt azért nem tartom jó ötletnek, mert ha a mellékhatások jelentkeznek (migrén, erős hányinger, pecsetelo vérzés nem csak a szünnapokon hanem végig), akkor meg kell szenvedned a 3 hónapot, míg kiürül a hatóanyag.


Én csak a fogamzásgátlót tartom jónak és az óvszert.


De kérdezd meg az orvosod mit javasol, lehet van még egyéb feltalalt védekezési módszer amiről én perpill nem tudok 🙂

2020. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Statisztikailag az óvszer a legbiztosabb védekezési mód. Ha mindent jól csináltok, és "baleset" történik, például kiszakad vagy lecsúszik, azt időben észre lehet venni és elmenni esemény utániért. Ha jól használjátok és utána ellenőrzitek, hogy nincs-e kiszakadva, akkor ez a legbiztonságosabb. Ha hormonális módszereket nem szeretnél alkalmazni, akkor az óvszert lehet kombinálni spermiciddel vagy megszakítással. Ezek önmagukban nem biztonságosak.


A gyógyulásról és a szexről az orvost kérdezd. Bár nem kötelező abortusz után kontrollra menni, erősen ajánlott. Ott elmondják, hogy minden rendben van-e, biztonságos-e már a szex, és a fogamzásgátlásról is tudnak tanácsot adni.

2020. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

"Statisztikailag az óvszer a legbiztosabb védekezési mód." - meg a nagy túróst...

[link]

[link]

[link]

[link]

(stb)

Egyetlen komolyan vehető statisztika se létezik, ami szerint az óvszer lenne a leghatékonyabb.

2020. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt most úgy írtad,mintha terveznél következőt. Bocsi az offert. Amúgy ne szexelj 6hetig és utána is csak óvszer vagy mar fogamzásgátló használatával . Plussz ne fürdőn meleg vízben inkabb zuhanyozz egyelőre.
2020. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Abortusz utáni második héten van egy kontroll, ha ott mindent rendben találnak nincs gyulladás és kezd visszaállni a méhszájad akkor bele kezdhettek, persze szigorúan csak óvszerrel és érdemesebb óvatosnak lenni
2020. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet szexelni 6 hetig

Kadban ne fürödj

Ne emelj nehezet

Az elso mensi kb innen lesz 28 nap

Ne hajtsd túl magad

Darabos vérzés erős verzes láz ne legyen ha van ugyeletere mars

A teszt sokaig az elso mensesig pozitiv

2020. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!