Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Elmentem nőgyógyászhoz, aki megállapított, hogy terhes vagyok. Viszont nem szóltam neki, hogy el szeretném vetetni. Adott is következő időpontot. De ha időközben az abortusz mellett döntöttem akkor újra el kell mennem hozzá vagy elég a papír amin rajta van, hogy bizonyítottan terhes vagyok és azzal menni a többi helyre?
2020. márc. 3. 13:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy a vizsgálatakor azt mondta, hogy még nincs szívhang.
2020. márc. 3. 13:42
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Akkor kell mondani, mikor megállapítja az élő terhességet, azaz már lesz szívhang. Ilyenkor protokollból meg is kell kérdeznie az orvosnak. Nálam mind a 2 alkalommal kérdezte, elsőnél azt, hogy terveztük-e, a másiknál, hogy örülünk e neki. Ekkor kell azt mondani, hogy nem kívánod megtartani, és ő kiállítja róla a papírt, amivel felkeresed a helyi családvédelmis védőnőt. Ő majd tájékoztat a többiről.
2020. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha lát élő terhességet, kötelességből megkérdezi, hogy megtartod vagy sem.

Ha nem, akkor ad papírt, amivel tovább kell menni a védőnőhöz stb.

2020. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 3. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg már akkor kérdeznie kell amikor megállapítja a terhességet. Nem kell ehhez még szívhangnak lennie. Ha a szikhólyag megvan és sejthető az embrió már terhességnek minősül.
2020. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!