Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy abortuszom volt? 24 éves vagyok, már nem élek velük.

Figyelt kérdés

Azért kérdéses, mert tudom, hogy anyukám ellenzi a dolgot, hallottam, mikor egyszer erről beszélt a mamámmal. Nem tudom, hogyan reagálna, ha tudná, én ezt az utat választottam.


Másrészt ha nem mondom el, akkor úgy érzem titkolózok, és nem tudok úgy beszélni vele, hogy ne gondoljak erre. És talán jobb minél előbb elmondani, nem hónapokkal, vagy évekkel később.


Maga a műtét a héten volt. Esemény utánit is vettem be, de nem hatott. (Erről sem tud anyukám.)


Mit gondoltok?


2020. máj. 15. 14:29
1 2
 11/17 anonim válasza:
36%
En elmondanam
2020. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem mondanám el. Sok mindent nem mondok el a szüleimnek amiben tudom hogy nem értenénk egyet és fájna a reakciójuk. Meg lehet szokni.
2020. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is magánügy. Én pl egy bartátnőmnek mondtam el és azóta szóba sem áll velem. Elítél.
2020. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ez a magánügyetek a pároddal, másnak nincs semmi köze hozzá. Úgyhogy szreintem felesleges elmondanod, hacsak nem direkt bosszantani karod.

#13, egy ilyen "barátnőért" nem kár.

2020. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem mondanám el. Ha ez ennyire rág belülről, akkor csak a saját lelkiismeretedet könnyítenéd vele, neki viszont lehet, hogy maradandó sérülést okoznál. Eleve elítéli, hát ha még megtudja, hogy lehetett volna egy unokája, de nem lett... Nos, ennek nem tenném ki, ez az én dolgom.
2020. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem mondanám el neki. Mi változna ha tudna róla? Semmi.
2020. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem mondanám el és nem azért mert nehogy megharagudjon vagy bármi, hanem mert ez abszolút magánügy, akármilyen jó is a viszony, ezt nem kell a másik orrára kötni.

De azért az elég meredek, ha az ember a saját anyjának, akivel jó viszonyt ápol, nem mondhatná el, hogy abortusza volt, csak mert ő nem ért vele egyet és nehogy "maradandó sérülést" szenvedjen. Mi miatt? Azért, mert a lányának más értékrendje van, mint neki..?

Maradandó sérülést lehet szenvedni egy esetleges autóbaleset vagy egyéb baleset miatt, na de nem amiatt, mert a lányodnak terhesség megszakítása volt és ezt elmondja.🤦‍♀️

2020. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!