Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan környező ország,...

Van olyan környező ország, ahol gyerek nélkül is elkötnek?

Figyelt kérdés

Évek óta szedek gyógyszert, mindig ugyanakkor, nem maradt ki egy sem, most mégis úgy fest, hogy terhes lettem. Konkrétan a legnagyobb rémálmom volt, hogy normális védekezés mellett leszek olyan peches, hogy besikerül mégis... Kivagyok.

El kezdtem intézni az abortuszt, de már most azon agyalok, hogy ezekután mivel védekezzek és mivan ha legközelebb is nem kívántan teherbeesem.

A legkézenfekvőbb megoldás az elköttetés lenne, de ugye kedves kis hazánkban nem dönthetek a testem felett és súlyos feltételekhez kötik ezt az egészet, ezért érdekelne, hogy van-e akinek volt gyerek nélküli elköttetése, ha igen hol, mennyi volt? Meg vajon most ez az egész koronavírus miatt vállalnának-e..


2020. aug. 5. 08:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Szlovákiában meg tudod csináltatni.

Én is addig megyek, mert hiába hogy 35 elmúltam és van egy gyerekem, itthon nem felelek meg a feltételeknek.

2020. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ja, én is itt kaptam ezt a tanácsot, olyan 200.000-250.000 körül van.

Reggel mész, este jössz.

2020. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Szomorú, hogy egy nő nem dönthet a testéről. Én is ebben a helyzetben vagyok, bár 2 gyerekem van, mégsem köttethetem el magam.
2020. aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

3!


Egy darabig csak a betöltött 18. év volt a feltétele, de megszüntették, mert sokan utólag meggondolták magukat. A művi meddővé tétel után csak lombik programmal lehet teherbe esni és az horribilis költség az államnak.

2020. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanaz van nálam is, mint a 3-asnál. 2 gyerekünk van, semmiképpen nem szeretnénk többet. Védekezünk természetesen, de mint tudjuk, semmi sem 100%. A szexuális életünkre is hatással van már, hogy félek, hogy megint terhes leszek. (Az első gyerekünk gyógyszer szabályos szedése mellett fogant. Akkor nem volt baj, mert fél év múlva akartam abbahagyni úgyis a szedését, szóval ilyen szempontból szerencsés időpontban "csúszott be") Szóval engem is érdekelnek a válaszok, erről a szlovákiai dologról még nem hallottam, remélem idetalál valaki, aki átesett ott ilyen műtéten, szívesen olvasnék személyes tapasztalatot. Tényleg megdöbbentő, hogy a 21. században egy másik országba kell menned ahhoz, hogy elköttesd magad...
2020. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Gyermekmentes Övezet oldalon valaki megosztotta, hogy neki milyen élményei vannak.
2020. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

#1-2 vagyok

Azért az viszont egyáltalán nem mindegy, hogy egy tizen-huszonéves leányzó szeretné elköttetni magát, vagy egy érett, többgyermekes harmincas nő. Mert lehet ő most tizenéves fejjel (nem a Kérdezőre gondolok!) úgy érzi, hogy nem akar gyereket. Oké, most még nem.

De mi lesz tíz év múlva?

2020. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

7!


Éppen ezért tették emelt korhatarossá, hiába pontoztak le....

2020. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

Pedig a 35 év szerintem korrekt.

Annyi vagyok, van egy gyerekem, tudom hogy a büdös életben nem akarok többet, mert egyszerűen nem tudnám szeretni a másikat. De menjen az ember szomszéd országba, mert itt barmok hoznak erről törvényt.

Igen, elmennék 8 abortuszra is, annyira nem akarok több gyereket, eszembe sincs újra lekötni magam.

2020. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, Szlovákiának utánanézek!


Egyébként most töltöttem a 27-et és soha, de soha nem akarok gyereket, ezt azóta tudom, mióta beszélni tudok.

Az a dühítő ezzel az "új" szabályozással, hogy bőven átestek a ló túloldalára, nem csak a korhatárt tolták fel, hanem gyerekhez kötötték az elköttetést, ezzel tökéletesen elvéve a saját testéhez való jogot azoktól, akik soha nem akarnak gyereket. És ez szerintem baromi felháborító. Úgy gondolom az lett volna a racionális megoldás, hogyha valaki fiatalon elköttette magát és később mégis gyereket akar, ami miatt lombikra kell mennie, hogy azt saját magának kell finanszíroznia, ha már az volt a gond, hogy sokba került ez az államnak. Nem kell kifizetnie az államnak semmit, aki önszántából így döntött, majd mégis csak meggondolta magát, az magára vessen utána. De hogy emiatt ilyen abszurd feltételeket hozni, hát az nonszensz.

2020. aug. 5. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!