Volt aki már vetetett el magzatot, mert Down-szindrómás volt? Hogyan lehet ezt lelkileg túlélni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ismerősöm járt így 😥. 24 hetes terhes volt amikor megszülte a babáját aki Downos volt. Nem merték bevállalni. Borzalmasan megviselte őket. Azóta is gyakran jár ki a temetőbe, sokat gondol a babára. Szörnyű lelki teher nekik, hogy a saját gyermekük élete felett döntöttek. Azóta sem lett várandós 😟
2020. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Rezzenéstelen arccal vetetném el és nem érdekelne tovább. Szerintem maximum addig érezném rosszul magamat ameddig a testemen lenne nyoma a terhességnek. Elég erős vagyok lelkileg, nem érdekel senki véleménye és célorientált vagyok; ha meg kellene szülnöm azt is egy küldetésként fognám fel, hogy megszabaduljak egy olyan dologtól ami tudom, hogy tönkretenne hosszútávon, akire nézve minden nap érezném a kudarcot, aki miatt fel kellene áldoznom magamat, aki miatt a meglévő gyerekemet kellene háttérbe szorítanom minden téren és akire majd a beteg testvére maradna ha egyszer valami történik velem. Inkább szabadulok meg tőle ameddig lehet és legyen pár szar napom, minthogy évtizedeken át őröljem magamat azon, hogy bevállaltam valamit társadalmi nyomásra amihez kevés és túl önző vagyok.

Tudom, érzéketlen vagyok, pontozzatok le, egy kicsit sem érdekel, a férjemmel megbeszéltük, hogy elsőre bevállalnánk beteg babát és ez esetben nem lenne több gyerekünk de másodikra nem, mert az már nem csak a mi, hanem a lányunk életére is kihatással van.

2020. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2! Kimondtad amit gondolok, én is így érzem.
2020. aug. 9. 15:36
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, akkor nem értem a kérdésedet. Ha ugyanazt gondolod mint a kettes, akkor mi a kérdés? Ennyi. Eldöntötted, hogy nem szeretnél beteg gyerkőcöt nevelni és elveteted, nem érdekel a továbbiakban. Amit egyébként halmozottan sérült kislány édesanyjaként valahol megértek, bar a megszabadulni tőle megfogalmazás szerintem túlzás és sértő. Akárhogy is döntesz, beteg vagy sem, erős vagy lelkileg vagy sem, ő a gyereked lenne még ha csak 20-24 hétig is. Partvonalról könnyű okosnak lenni, erősnek tűnni.
2020. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát én is egyetértek a kettes válaszolóval. Igaz nagyon nyersen fogalmazott és nem mindenki bírja ezt úgy érzelmileg. Kicsit más a történetem de elmesélem...én már vesztettem el 2 újszülöttet. Ikrek voltak. Korábban érkeztek. 2.5 hetet voltak a földön és az idő alatt nagyon sokat szenvedtek...ők is...mi is. Egy ideig úgy tűnt, hogy talán túl vagyunk a nehezén de minden napra jutott valami. Hol a vérnyomásuk, hol a szívük, hol a tüdejük. Össze vissza szúrkálva feküdtek az inkubátorba, légzéstámogatás és szondán táplálás, infúzió. Borzalmas volt látni, hogy milyen betegek! Egy napon belül lettek angyalok...de talán egy kicsit megkönnyebbültünk, hogy vége annak a rémálomnak, mert ők már nem szenvednek. Mit csináltam volna 2 beteg gyerekkel? Mert, hogy sose lettek volna egészségesek az biztos!! Tönkre ment volna az életünk örökre...és az övéké is! Borzalmas tragédia volt nekünk, kudarc és csalódás. A mai napig sírok miattuk, értük, utánuk...de arra gondolok, hogy kaptunk esélyt az élettől arra, hogy legyen egy egészséges gyerekünk és boldog család lehessünk...és annak ellenére, hogy most újra babát várok őket sose fogom elfeledni és mindig is a gyönyörű gyermekeim maradnak.
2020. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os nagyon sajnálom amit átéltetek! Csodálom az erődet, a legjobbakat kívánom a babádnak és neked!
2020. aug. 9. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
6os vagyok. Köszönöm kérdező. Ezt csak azok a szülők értik akik átélik, hogy milyen nehéz egy beteg gyerekkel. Akiknek egészséges a gyerekük javarészt nem érzik át. Nem mondom, hogy nem viselt meg ami a kisbabáimmal történt, de az eszemmel tudom, hogy így volt a legjobb. Mert én is amikor látom, hogy mennyi sérült, beteg gyerek van és mennyire nehéz gondozni őket összeszorul a szívem. Egy szülőnek sem szabadna ezt átélnie.
2020. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy voltam vele hogy inkább vetéljek el beteg babát. Aztán mikor terhes lettem, és majdnem elment akkor máshogy gondoltam. Olyan beteg gyerekem lett amit semmilyen magzati diagnosztikával nem lehet szűrni. Ezerszer megbántam amit gondoltam, mert a gyerekem és szeretem ahogy van. Ha két feje is lenne, szeretném.
2020. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet. 12. heten az ultrahangon kiderult, de vetettek mintat mehlepenybol es az teljesen igazolta is. Nagyon megviselte az abortusz es nagyon nehezen dolgozta fel. Leginkabb azert, mert az o elveivel es neveltetesevel teljesen ellentetes maga az, hogy egy még élő magzatot meghalasszanak. (Nem.kell belekotni, de igyekeztem ugy fogalmazni ne essen rosszul senkinek.)

Az egesz down kromoszoma rendellenesseggel az a gond, hogy nem tudni mit dob a gep. Lehet alig van/lesz eu problemaja es nagyon szeretheto de lehet sulyosabb eset es hatalmas probatetel ele allitja a szuloket.

2020. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A családban van down-os, és sajonos még a dédunokának is bőven kijutott belőle,milyen egy beteg ember. Szülők hamar meghaltak, testvérre maradt a gondozás, ott már unokák is vannak, akik sokszor meggondolják,hogy a mamánál aludjanak-e,mert nem lehet tudni mikor jön egy dühkitörés és órákon át való kiabálás,dühöngés.

Mi eldöntöttük,hogy ha beteg lenne a baba nem tartanánk meg. Biztos,hogy nagyon fájna,és megviselne,de ez lenne a jobb döntés.

Amiről senki nem beszél az az hogy nemcsak a családnak rossz, de a down-osnak is,mert ha olyan súlyos az állapota akkor mi öröme van életben? Beszélgetni nem tud, írni,olvasni nem tud ,szellemileg egy kisgyerek szintjén áll,főleg ha még esetleg testi betegségei is vannak,mert náluk pl gyakori a szívbetegség is.

2020. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!