Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nemi egyenlőség vs abortusz,...

Nemi egyenlőség vs abortusz, gyertek vitázni!?

Figyelt kérdés

Egy nagyon megosztó kérdéssel kapcsolatban fogok érveket egyik,másik oldalra írni,ezeket szeretném ha kiegészítenétek,hozzáfűznétek,megvitatnátok. A téma:


Az apának vagy az anyának legyen jogában az abortusz végrehajtásáról dönteni egyetnemértés esetén?(jelenleg az anyának van csak)


Érvek anyai oldalon:

1. Az anya saját teste,joga van eldönteni hogy azon milyen beavatkozást végezhetnek,egy másik személynek ebbe nem leheg beleszólása.

2. Az apa nem kényszerítheti arra hogy anya (ne)legyen.


Érvek apai oldalon:

1. Mindenkinek joga van a magántulajdonáról rendelkezni,és mivel az abortusz döntése egyik esetben az apa magántulajdonának egy részének elvételét eredményezné,így ha erről egyedül a nő dönt,akkor konkrétan az anya rendelkezik az apa magántulajdonának egy részével.

(A férfi magántulajdonához való joga erősen csorbul)

2. A nő nem kényszerítheti a férfit arra hogy apa legyen.


Láthatjuk hogy bármely félnek is adjuk a döntés jogát,a másik fél alapvető jogai erősen sérülnek.


A nő testéhez való joga áll szemben a férfi magántulajdonhoz való jogával.


Egy svéd felvetés erre,hogy legyen lehetősége az apának,addig amíg az anyának is(18 hónapig) a gyermekről lemondani,és onnantól semmilyen kötelezettsége,jogi összefüggése a gyerekkel nem lenne. Ezzel 2 baj van:

1 a férfinak így semmibe nem fájna lemondani,míg a nők az abortusszal kockázatot vállalnak,szóval itt egy (enyhe/durva) igazságtalanság keletkezne, ami a fenti igazságtalanságokhoz képest

-szerintetek jobb vagy rosszabb?-

2. Mi van ha az apa nem egyértelmű hogy kicsoda?


Ehhez hasonló ötleteket kérek,ésészrevételeket,érveket :)

Hajrá!



2020. aug. 22. 15:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/126 anonim ***** válasza:
81%

102!Ok. Tehát, ha a nő azt állítja, hogy védekezik, akkor a pasinak nem kell/szabad,mert milyen már, hogy a nő bizalmatlanságnak venné, ha a pasi nem bízik a nő egyedüli védekezésében, vagy a védekezés módszerében.A svéd modell esetén pedig a pasi kibújhat a gyerektartás fizetése alól, ami által a (gondolom ebben egyetértünk) az ártatlan gyerek érdeke sérül.(Mindenképpen sérül,hisz a modellnek csak akkor van létjogosultsága, ha a pasinak a lemondás nélkül fizetnie kéne. Mind1, hogy 20forintot, vagy 100ezret, a gyereknek az érdeke, hogy több pénzből tartsák,nem az, hogy kevesebből.Ezért se mondhat le hivatalosan az anya a gyerektartásról.)Tehát szerinted igazságos az, hogy feljebb helyezed a pasi dugáshoz való jogát(mert mi a legrosszabb, ami történhet, ha a pasi annak ellenére ragaszkodik a gumihoz, hogy a nő azt állítja,hogy védekezik? Az, hogy a nő erre megsértődik, és nem lesz szex.)az ártatlan gyerek érdekével szemben?

Te egy olyan problémára keresel megoldást, ami megelőzhető, vagyis nem is létezik, ha megelőzik. Arra pedig van egy tök igazságos megoldás:Nemtől függetlenül mindenki védekezik maga, aki nem akar gyereket. Pont.

Arra se volt még értelmes javaslatod, hogyha a pasi a 10.hétig lemondhatna a gyerekről kötelezettség nélkül, ha nem akarta, azt, hogy bizonyítanák? Mivel nem látható a tény, lenne 2 egymással ellentétes állítás, a férfié, és a nőé. Kinek lenne bizonyítási kötelezettsége, el kéne dönteni. És lám, itt is egy új igazságtalanság, azzal a féllel szemben, akinek bizonyítani kell. Miért pont neki? Erre is ki kell dolgoznod valamit, de szerintem, jobban jársz, ha nem bolygatod.Ahogy már nagyon sokan leírtuk, van megoldás. El van ez már rendezve.

2020. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/126 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon sok jót írtál,előbb viszont leírom amin vitatkozni lehet.

A vállalt gyerek esetén 2 papíron alá kellene írni hogy akarják,és vállalják ezt meg ezt,így biztosítanám.

Nem sérül a gyerek érdeke,mivel a nő annak tudatában dönt a gyerek megszületéséről,hogy tudja hogy a férfi vele lesz e anyagilag vagy sem,és ha nem, és mégis megszüli,akkor biztosan van annyi jövedelme/vagyona ami bőven elég egy gyerek felneveléséhez. Ha nem elég nem döntene a szülés mellett.

Egyébként létezhet a probléma,mondom pl baleset,vagy női,vagy férfi foggátlási hiba esetén.


Viszont nagyon tetszik az az ötlet hogy a gyereket is külön félként kezeljük,mert végülis neki is vannak érdekei.

2020. aug. 23. 19:12
 113/126 anonim ***** válasza:
9%

Ez alig-alig vita..

Az apának kuss van, ennyi.

2020. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/126 A kérdező kommentje:

Jó igazából 108,109 nek(már nem tudom melyik volt assszem ebből a 2 ből az egyik) sikerült részben meggyőznie.

Ha gyerek fogan (akrva/nemakarva)ugye 2 lehetőség van

1. Abortusz->

nőnek legrosszabb esetben:

kockázat,műtét,macera,esetleges lenézés.

Férfinak legrosszabb esetben:

Megölik a gyerekét(bár ez vitatott hogy most gyerek vagy sem szóval ez nem olyan erős) akit akart hogy legyen.

Ez a mérleg tekintve hogy a férfi eset szerintem elég ritka,a nők felé billen,nekik szarabb.


2. Megszületik a baba

Nőnek:

Egyedülálló anyaként neveli fel a közös gyereket,a gyerektartási pénzzel,ami sokszor bőven elég,és csak bosszúból kérik,mégtöbbször meg nem elég és jogosan kérik.


Férfinak:

18 éven át kiesik a jövedelmének a 12~20% a.(nem tudom mennyi,itt írtátok hogy már nem 20,gondolom egyedi döntés alapján megy),és lesz egy gyereke akit ha akar sem láthat(bár igaz hogy sokszor nem is akarja)


Ez mindkettőnek sülhet el nagyon szarul,meg viszonylag jól is,de úgy néz ki legtöbbször ebben az esetben a nő szív többet.


Szóval összességében,átlagos esetet tekintve mindkettő,így maga a gyermek foganását a nő szívja meg jobban.


DE elég sok a szélsőség mindkét oldalon,amit lehetne sőt kellene szabályozni.

2020. aug. 23. 19:34
 115/126 anonim ***** válasza:
100%

"akit ha akar sem láthat"


Láthatási jogról tetszett-e már hallani?

2020. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/126 anonim ***** válasza:
57%

1.Köszi😊

2. Ezt nem értem. Minden szex előtt gondoltad? Ha nem, akkor ugyanúgy nem véd semmitől. Illetve már létezik,úgy hívják,apasági nyilatkozat. Vállalt gyerek esetén nincs probléma, hiszen a kérdésed eredetileg az abortusz létrejöttére, vagy nem létrejöttére vonatkozik. Minden szex előtt meg gondolom,nem kell magyaráznom,miért életszerűtlen.

3. De,sérül,hiszen akkor is az az érdeke,hogy többet kapjon, ha valójában a kevesebb is elég.(A gyerektartás jelenleg is kötelező, akkor is, ha az eltartó fél milliárdos. Hiába tudná a milliárdokból gyerektartás nélkül is eltartani az eltartó szülő. A törvény ebben nem tesz különbséget.)

Bizos,hogy van annyi jövedelme...Ha nem elég,nem döntene a szülés mellett.Ez nem így van. Talán még kevés az élettapasztalatod. Vannak nők, akik anyagi helyzettől függetlenül nem vetetnek el gyereket pl.vallási/lelkiismereti,vagy egyéb okból.(Abba már nem megyek bele, hogy bizonyos réteg, simán csak azért tartja meg, mert magára az abortuszra sincs pénze...)

4. Nincs probléma. Ha MINDKÉT fél a saját nemének megfelelő valamely védekezési módszert alkalmazza, az már eleve dupla védelem. Amellett a balesetek száma elenyésző lenne. Ha az egyik fél nem védekezik, akkor nő esetén úgy döntött ő maga, hogy ha terhes lesz, abortuszra megy, vagy gyereket nevel, férfi esetén pedig, hogy a nő döntésétől függ egyszeri abortusz költséget(igény szerint) fizet, vagy 18 évig gyerektartást.

4. Egyértelmű,hogy a potenciális gyerek is résztvevő fél, tehát, ami szerinted igazságos lenne, annak 3 emberre kell vonatkoznia, olyat pedig nem fogsz találni.

#111, meg még egy pár voltam

2020. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/126 anonim ***** válasza:
79%

Egy ember semmilyen körülmények között sem használhatja egy másik ember testét annak beleegyezése nélkül. Soha.

Akkor sem, ha így elesik a "magántulajdonától". Akkor sem, ha az élete múlik rajta.


Azt mondani, hogy a nő teste koztulajdon abban az esetben, ha az apa gyereket akar, vagy akkor, ha egy embrió van benne, színtiszta barbár elmebetegség, amit már rég magunk mögött kellett volna hagynunk, de úgy tűnik, egyesekben túl erős a neandervölgyi vér.

Kimehetek az utcára és leszurhatok valakit, az orvosoknak pedig nem lenne joguk az én testemet (véremet/szerveimet) használni ahhoz hogy megmentsék az illetőt.

Ha azt mondom hogy halálom után nem használhatják a szerveimet, mindegy, hogy több életet is megmenthetnek velük, akkor illegális hozzám nyulniuk.


Miért hiszik tehát még 2020ban is, egy már-már civilizált országban, hogy a terhesség különb ezeknél? Nem! A sejteknek nincs joga a nő felett, még akkor sem, ha később ember fejlődik belőlük. A férfinak nincs joga rakenyszeriteni a nőt a terhességre, akkor sem ha pár hete beleélvezett, és ezzel teherbe ejtette.


Pont.

2020. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/126 anonim ***** válasza:
71%

"Egyedülálló anyaként neveli fel a közös gyereket,a gyerektartási pénzzel,ami sokszor bőven elég,és csak bosszúból kérik,mégtöbbször meg nem elég és jogosan kérik."


Drága csillag, ma Magyarorszagon az átlag gyermektartásdíj 25-30e. Abból nem nagyon lehet gyereket nevelni. Azt írtad, 17 éves vagy. Menj oda anyádhoz és kérdezd meg, saccperkabe mennyibe kerül nekik az eltartásod. Csak az étkezésed minimum havi 30. Akkor még nem vett neked ruhát, cipőt, vitamint, gyógyszert, iskolacuccot, semmit. De befejezem véled a -beszélgetést, mert finoman szólva is idiota vagy.

2020. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/126 A kérdező kommentje:

Kedves #116

Úgy értettem hogy ha egy pár gyereket szeretne,akkor aláírnak egy papírt ami ezt tanusítja,és minden a papír aláírásának dátuma után fogant gyermek(ez is kicsit érdekes lehet) akartnak számít,a papír jogi felbontásáig,amelyhez bármely fél elég,de a másikat természetesen értesíteni kellene. Minden a papíron kívül fogant gyermek nem tervezettnek minősül.

Így értettem.

Viszont az tök jó hogy említetted hogy az abortusz pénzbe kerül. Én eddig nem tudom miért abban a hitben éltem hogy az állam fizeti,jó hogy mondtad.

2020. aug. 23. 20:47
 120/126 A kérdező kommentje:

# kedves utolsó

Nem abból kell,hanem a saját + abból. Rengeteg állami támogatás van. És igen,tudom hogy ez ezek ellenére korántsem egy egyszerű műfaj,de az emberek mégis meg tudják oldani. Nem nagyon hallani éhenhalt egyszülő egy gyerekes "család"ról.

Hangsúlyozom mégegyszer,hogy elhiszem hogy nagyon nehéz.


DE te nem érted amit írtam szerintem. Azt írtam hogy megesik olyan hogy a nőnek bőven elég pénze lenne akár 10 gyerekre is,mégis bosszúból lenyúlja a palit,aki esetleg le van égve,de legtöbbször olyan eset van amikor meg nem,és az a pénz is nagyon kevés ami összejön.


Erre te leírod hogy ma magyarországon mit ér 30K. Ha feltűnt ugyanazt írtuk,hogy sokszor ha ki is fizetik a tartást,még úgysem elég a pénz.


Azaz nézzük mi történt:

Állítottam valamit,ugyanazt mint te. Erre te fogod magad és leidiótázol,nagyon civilizált módon.

Nem tudom észrevetted e hogy ezzel magadat is leidiótáztad,és mellesleg leírtad.


Elmondom amit anyukádnak, vagy az általános iskolai magyartanárodnak kellett volna:


EGY VITÁBAN SOSEM A MÁSIK SZEMÉLYÉT,HANEM A MÁSIK ÉRVEIT ,ÁLLÍTÁSAIT TÁMADJUK.


Ezt jegyezd meg,hasznos :)

2020. aug. 23. 21:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!